© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Sinpaş GYO’nun Ankara’ya Dönüşü Muhteşem Oldu

Sinpaş GYO’nun Ankara’ya Dönüşü Muhteşem Oldu

Sinpaş GYO Yeni Merkez Binasıyla Da Ankara’nın Havasını Değiştiriyor

38 yıllık tecrübesiyle geleceğe miras niteliğindeki konut ve modern yaşam anlayışını Ankara’ya taşıyan Sinpaş GYO, Ankara’daki projelerini yönetmek üzere Gaziosmanpaşa Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nde yeni bir merkez açtı. Sinpaş GYO’nun Ankara merkez binası estetik görünümü ve bölgeye kattığı değer ile dikkat çekiyor.

Mutlu yaşam alanları geliştirme hedefi ve 40 yıla yaklaşan deneyimiyle Bosphorus City, Lagün, Aqua City 2010, İstanbul Sarayları ve Bursa Modern gibi Türkiye’de gayrimenkul sektörüne yön veren konsept konut projelerine imza atan Sinpaş GYO, Ankara’nın havasını değiştiriyor. Geçtiğimiz ay, yeşil ve mavinin dengesinden ilham alarak geliştirilen İncek Life projesini tanıtan Sinpaş GYO, İncek Life ile Ankara’da yapmayı planladığı diğer projeleri yönetmek ve Ankaralılar’a daha iyi hizmet vermek üzere Gaziosmanpaşa Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi’nde bir yönetim ofisi kurdu. Sinpaş GYO, Ankara’nın havasını değiştiren projelere imza atarken yeni merkez binasıyla da Ankara’ya değer katıyor.

Geçmişe ve Tecrübeye Saygıyla Yapılan Tasarım
Sinpaş Grubu şirketlerinden Dekor’s imzasıyla tasarlanan Sinpaş GYO Ankara merkez binası, Ankara’nın merkeze yakın ve ayrıcalıklı bölgelerinden biri olarak kabul edilen Gaziosmanpaşa Mahallesi’nin Uğur Mumcu Caddesi’nde yıllarca hizmet vermiş İsmet Mobilya olarak bilinen binada yer alıyor.

Dekor’s Mekan Tasarımı Tasarım Departmanı mimarlarından Mimar Dilek Günel Tüfekçi tarafından tasarlanan binanın uygulaması ise Dekor’s Mekan Tasarımı Üretim Ekibi Mimar İlker Gülcü ile Mimar Mehmet Özkaplan tarafından yapıldı. İsmet Mobilya adıyla cadde üzerinde pek çok yer tarifine referans noktası haline gelen bir yapı niteliği taşıyan binanın tasarımında, önemli bir geçmişi olan yapının korunmasına dikkat edilerek, geçmişe ve tecrübeye saygı göz önünde bulunduruldu.

Sıcak, Samimi ve Dinamik
Sinpaş GYO Ankara merkez ofis binası daha içeri girerken samimiyetini, sıcaklığını ve de dinamik gücünü hissettiriyor. Binanın dış formu oluşturulurken eski cepheleri koruyarak etkin bir hale getirmek amacıyla cephe beyazlatılarak camdan bir kabukla giydirildi ve Ankara için değişim başladı. Farklı ve şık görünümüyle dikkat çeken dış cephe, yalın çizgileriyle gündüz Sinpaş GYO’nun tecrübesini ve güvenini hissettirirken, gece ise Sinpaş GYO’nun yenilikçi ve farklı kimliğini etkili şekilde yansıtıyor.

Binanın dış çizgilerinin yansımaları, bina içinde de metal görsel panolar, cam yüzeydeki kumlamalar ile zemin malzemesinde de belirginleşen diyagonel çizgilere dönüşmesi konsept devamlılığını bir kez daha vurgulanıyor. Açık tonlarda seçilmiş olan malzemeler mekanlara aydınlık etki katıyor.

İki bodrum kat, üç normal kat ve bir asma kat olmak üzere toplam altı kattan oluşan binada sadece kullanıma değil, iç tasarımın bütününe ve katlar arası ilişkisine hizmet eden malzemelerle bir dekorasyon figürü olarak tasarlanan merdiven dikkat çekiyor. İç kovası tamamen bronz ayna ile kaplanıp, dış kısmını katlar arası ilişkiye hizmet etmek amacıyla beyaza boyanan gergi sistemi binanın iç tasarımına farklı bir hava katıyor.

Aileler için Konfor, Çocuklar için Eğlence
İçyapısı, etkin zaman kullanımını en üst seviyeye taşıyan ve her türlü konfora sahip olan bina, çalışanların ve müşterilerin hayatını kolaylaştıracak şekilde kurgulandı. Binanın her katında, ziyaretçilerin Sinpaş GYO’nun Ankara projelerini yakından tanıma fırsatı bulabileceği konforlu oturma köşeleri yer alırken çocuklar için de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacakları eğlenceli bir oyun alanı bulunuyor.

Yaz aylarında Sinpaş GYO’nun Ankara Merkez binasını ziyaret etmek isteyenler içinse binanın arka bölümünde yer alan elegant teras, yeşil teması ve dingin ortamıyla dikkat çekiyor. Teras bölümü zemin kısmına yapılan kumlama cam kaplamasıyla ofis alanına doğal ışık yansıması da sağlıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.