© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

İngilizce Eğitiminde Yeni Bir Boyut

İngilizce Eğitiminde Yeni Bir Boyut

Dünyada 50 yılı aşkın bir süredir uygulanan kısa sürede yabancı dil eğitimlerinin Amerikan Kültür Derneği tecrübesi ve güvencesi ile birleşmiş halidir 4 Günde İngilizce-4 Day English programı. Çıkış noktalarından biri “Anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesidir. Dil eğitimi ezber veya gramer bazlı olduğunda bu sonucu doğurur ve bu sorun insan doğasına en uygun öğrenme şekli olan “kullanarak öğrenme” ile rahatça aşılabilir. Dil basit anlamda bir iletişim aracıyken aldığımız teorik bazlı eğitimler bizleri dil konusunda psikolojik bariyerler ile sararak bilmemize rağmen kullanamaz kılarlar. 4 Günde İngilizce-4 Day English programında bu bariyerler oluşturulmaz veya oluşmuşsa yıkılırlar.
Eğitimlerimiz sadece yetişkinlere özel olup dili bilmek ile yetinmeyip kullanabilmeyi hedefleyen herkese açıktır. Belli bir sınav kaygısı olmayan veya edebi bir eser yazma niyeti olmayan; iş veya gezi amaçlı yurtdışına giden, yurtdışından yine iş veya özel amaçlı misafirleri olup onlarla iletişim kurmak, konuşmak isteyen herkes eğitim programımıza katılabilir. Katılımcıların eğitim kampına hangi zamanda, hangi seviyede, hangi eğitmen ile ve kimlerle birlikte katılacağı konuları hatta eğitimin içeriği de dahil her detay eğitim uzmanlarımız tarafından son derece titizlikle belirlenmektedir. Programlarımızda her bir grup en çok 4 kişi ile sınırlandırılmıştır. Bu yönleriyle kurumumuzda tamamen VIP bir eğitim sunulmaktadır.
Dört Günde İngilizce-4 Day English programı uluslararası standartlarda kabul görmüş beş seviyeyi eğitim programı olarak benimser ve her bir dört günlük eğitimi bileşenleriyle birlikte bir seviye olarak adlandırır.
Program 4 bileşenden oluşur:
İlk olarak katılımcılar okulumuzda 09:30 ile 18:30 saatleri arasında 4 gün süren eğitim kampına dahil olurlar. Kamp toplamda 36 saat sürer ve bu yönüyle klasik eğitimde yaklaşık 1,5-2 ayda alınabilen ders saatine tekabül eder. Bu kamp boyunca katılımcılar sıra-masa-tahta düzeni dışında tamamen aktif olarak dili kullanma becerileri üzerine eğitim alırlar. Kamp süresince anadilimizi öğrendiğimiz şekilde yani kullanmak ve sonrasında teknik bilgileri almak diye anlatabileceğim, tümdengelim metoduyla eğitim verilmektedir.
Eğitimin bir diğer bileşeni ise katılımcılara tanımlanan kullanıcı adı ve şifrelerle girebildikleri ve istedikleri konunun kitap içerikleri, videolu konu anlatımları ve ses dosyalarına bir yıl boyunca sınırsızca erişebildikleri özel bir internet sitesidir.
Üçüncü bileşen; katılımcıların eğitim kampları bitiminden itibaren bir yıl içerisinde istedikleri zaman öğretmenden randevu alarak katıldıkları ve turizm, finans, tıp gibi 7 dalda teknik konulara yoğunlaşılabilen 36 saatlik özel ders şeklinde aldıkları iş İngilizcesi programıdır.
Dördüncü olarak ise her katılımcı öğretmenlerimiz tarafından kamp bitiminden itibaren 6 ay boyunca haftada iki kez telefon ile aranarak hem pratik yapmak için ortam hem de hatırlatma yapılarak bilgilerin korunması ve eğitimin sürekliliği sağlanmış olur.
Eğitim kampı süresince özel olarak tasarlanmış oyunlar, aktiviteler ve filmler ile desteklenen programlarımız; bu görsel ve işitsel destekler sayesinde hem katılımcıların motivasyonlarını korur hem de kalıcı bilgilere kavuşmalarını sağlar.
Eğitimlerimiz kalabalık gruplar halinde yapılmaz. Tümdengelim metodu ile yürütülen programlarımızda gramer esaslı değil kullanma esaslı bir yol izlenir. Program bir eğitim kampı niteliğinde olduğundan ders-konu aralarında kopukluk olmaksızın devam eder ve maksimum etki alınır. Her katılımcıya aynı program uygulanmayarak kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan bireysel programlar sayesinde gerçek ihtiyaca hitap edilir.
Eğitimimize katılanlar ilk gün sonunda programın kendilerine uygun olmadığını beyan eder veya memnun kalmazlarsa koşulsuz-şartsız ücret iadesi yapılır. Bunun dışında katılımcılarımız dört günlük eğitime katılır ve tam anlamıyla tatmin olmazlarsa aynı seviyeyi ücretsiz olarak tekrar alabilirler. Kurumumuzda katılımcılarımızın memnuniyeti esastır.
Eğitim programımız ile ilgili genel bilgileri www.4gunde.com adresinden, daha detaylı bilgileri kurumumuza 312.427 2013 numaralı telefondan ulaşıp randevu alarak edinebilirsiniz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.