Başa Dön

Tuğçe İnal

blank

Tuğçe İnal

2013’ün son ayına merhaba derken bu ayki köşemde hem size yeni yıl alışverişlerinizde yardımcı olacak ipuçlarını vereceğim. Hem de benim nefesimi hangi haberler, yenilikler, ürünler kesmiş onları sizinle paylaşacağım. Dilerim ki 2014 yeni kapıların açıldığı, inancımızın güçlendiği, inandığımız tüm doğrular için savaşma yetimizin tavan yaptığı ve bol keyifli anlarla dolu bir yıl olsun, hepimiz için.
Ve başlıyorum…
Peter Pilotto for Target
2013 Eylülde gerçekleşen Londra Moda Haftasından aklımda ilk kalan haber. (Beynimde çoktan çanlar çalmaya başladı bile) Sevgili İngiliz Pilotto, 9 şubatta tüm Target’larda ve target.com’da satışa sunulacak bir ilkbahar koleksiyonu hazırladı. Kadın giyim, aksesuar ve mayolardan oluşan bu koleksiyon 60 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Bence bu limited edition ve eğlenceli alışverişi aksatmayın derim. Mavilerin, kırmızıların ve yeşillerin bolca hüküm süreceği ise size ufak bir tüyo olsun sevgili bayanlar.
5dd1839.cached

Atölye Başka
Eğer sizde benim gibi “Retro” delisiyseniz, işte muhakkak uğramanız gereken bir mobilya dükkanı Atölye Başka. Eski zamanları sevenler, ah keşke o devirlerde yaşasaydım diyenler, evini bir satış ofisi değilde sıcacık ahşap, renkli dekoratif objelerle süsleyenler… sözüm size. Evim mabedim diyorsanız web sitesine bir göz atın lütfen. www.atolyebaska.com

Paris House Accesories
Alışveriş benim için kendimi yansıtma tutumu diyenlerdenseniz, size Yeni Zellandalı bir markayı tanıtmaktan gurur duyuyorum. Ürünler neler mi? Mesela; bir ipad kılıfı düşünün, üstünde şu yazıyor: “you always wanted a LOVER, I only wanted a job” ya da bir cüzdanın üstünde “let them eat cake and stay in the Holiday Inn” ya da bir çantanın üstünde, Sharon Paris tarafından size mesaj “dear shopper, everything I have is yours except my boyfriend” unutmayın hayata bakış açınız sizin stilinizdir.
Fishing-Bag-Corallo_600x400

The Sky Nişantaşı
Mesela diyosun ki “dizideki bu bileziği nerden aldılar?” yada “Buse Terim’in küpeleri yıkılıyor”, “Çağla Şikel’in kolyesi muhteşem”. Hemen tüyoyu veriyorum, Mawi, Jill Jacobson, Kenneth Jay Lane marka aksesuarlar, CC Skye çantalar, Brixton şapkalar gibi bir çok ürünü barındıran The Sky’dan alıyorlar sevgili kadın okurlar. Çoğu üründen iki tane yapıyorlar genellikle, o yüzden şahsa özel tasarım gibi bir konseptle yaklaşıyorlar müşteriye. Adresleri, Akkavak sokak no 9. Hadi hadiiii…Tibi
Hayatımıza son yıllarda bomba gibi düşen Contemporary Art, Contemporary Clothing’e de yansımasa olmazdı tabiiiii. New York menşeili bir marka, online satışı mevcut. Tabii ki bir ayakkabı line’ı da var. Her sene gururla New York moda haftasında arz-ı endam eden markalar arasında da yer alıyor. Bergdorf, Saks, Neiman Marcus, Bloomingdales ve Harvey’de bu markayı kolayca bulabilirsiniz.
pr_01_425_max_480x480

Geveze Kese
Süeda Bilgin, çocukluk yıllarında babaannesinin dikiş makinesini defalarca bozmak suretiyle başladığı çanta tasarımlarına, aldığı moda ve tekstil eğitimlerinden sonra kurumsal iş tecrübesini de katarak Gevezekese’yi 2013 yılında beğeniye sundu. Gevezekese, kalite ve ergonomi temeliyle yola çıkarak, yaşamın tüm karmaşasının yanında, basit, eğlenceli ve çenesi düşük ürünler sunmuş bizlere. Gevezekese’nin konuşan çantaları sadeliğin gücüne inanan herkesin kolundaki yerini bekliyor.
Bu çantalar neler mi diyor; “fakir ama kurumsal” “özünde leopar desenli” “özünde altın kaplama” “çocukta yaparım vücutta” neşeli bir güne başlamak için www.gevezekese.com.tr bir bakın derim.
slayt

River Island for Rihanna
7 kasımda satışa sunulan koleksiyon şu anda web sitesinde de satışta. Benim favorilerim “bugle beaded midi dress”, “floral velvet joggers”, “faux fur sleeve bomber jacket” ve “gold embossed pencil skirt”. Bu tür koleksiyonlardan mutlaka birkaçını dolabıma ekliyorum çünkü benden sonra Ece’ye kalacak en değerli şey kendi stili ve one shot üretilen bu işbirlikler bu misyonu tamamen yerine getirebilecekler.
tibi-runway-spring-mbfw-striped-belt_320x480

Thassia Naves Blog
Daha 20’lerinde, Brezilyalı, stylish mi stylish, tatlı mı tatlı bir Moda Blogger’ı bu şirin kız. Instagram hesabını ve blogunu zevkle takip ediyorum. www.blogdathassia.com.br sosyal medyayı ayağa kaldıran bu şeker şey küçük yaşına rağmen özgün stili ile dünyanın merceği altında.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.