© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

İdeallerinin Peşindeki Başarılı Fotografçı İdeallerini Takip Etti

İdeallerinin Peşindeki Başarılı Fotografçı İdeallerini Takip Etti

Okuma süresi 1 dakika

Aileden gelen fotoğraf tutkusunu mesleğe dönüştüren başarılı Fotoğrafçı Bahadır Kuyucu 29 Nisan 1980 İzmir doğumlu. Kuyucu’nun fotoğraf aşkı zaman içerisinde büyümeye başlamış, yaşı ilerledikçe bu tutkusunu geliştirmek istemiş ve okul harçlıklarını biriktirerek iyi bir fotoğraf makinası almayı hedeflemiş. İlk fotoğraf makinesi Zenit 12xp ile gördüğü her kareyi fotoğraflamaya başlamış. Lise son sınıfa geldiğinde Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümüne giriş sınavlarında elenmiş. Yaşadığı büyük hayal kırıklığı sonrasında askerliğini yapmış.
Döndüğünde idealinin peşini bırakmamış ve yardımcı grafiker olarak çok kapsamlı bir fotoğraf stüdyosunda işe başlamış. Kişisel gelişiminin en büyük ve önemli dönüm noktasını burada yaşamış; matbaa teknikleri ve dijital fotoğrafçılıkla tanışmış, o tarihlerde hayal gibi olsa da Olympus E-10 marka bir dijital kamerası olmuş…
Zaman içerisinde masaüstü fotoğrafçılığı, stüdyo içinde portre fotoğrafçılığı, ışık ve poz konularında kendisini geliştirmiş, sahip olduğu bilgi ve deneyimi moda ve reklam fotoğrafçılığına taşımış. Kuyucu 2006 yılında Studio Met Photography ile birlikte ortaklık gerçekleştirip kendi çalışmalarına başladı. Tüm bu tecrübelerin verdiği deneyim ile kısa zamanda sektörde kendi ismini duyurdu ve halen başarılı çalışmalarına devam ediyor.

Yazar Hakkında /

Yazarımız hakkında kısa özgeçmişi çok yakında sayfamızda olacaktır.

Bir Yorum Ekleyin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: