Başa Dön

Zarif Stillerin Tamamlayıcısı

Zarif Stillerin Tamamlayıcısı

Altı renk ve iki modelden oluşan koleksiyonlarıyla gittikçe büyüyen Shen Bag’in kurucusu Yasemin Koçal, ürün çeşitliliğini ve geleceğe yönelik hedeflerini MAG Okurları için aktarıyor…

 

Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret bölümü mezunuyum. Günümüzün ihtiyaçları ve resme olan ilgim beni tasarıma doğru yönlendirdi. Ben de kendimi geliştirerek kendi tasarımlarımı oluşturmaya başladım.

Shen Bag nasıl kuruldu? Amacı nedir?

Çantayı her zaman kadınla bütünleşmiş bir aksesuar olarak görmüşümdür. Gittiğim her yerde aynı tarz çantaları görmek tuhaf ve sıkıcı gelmeye başladı, ben de kendi çantamı kendim yapmaya karar verdim. Beni yansıtan, bana ait, benim ihtiyaçlarıma yönelik bir çanta tasarladım. İlk olarak kendim için tasarlamıştım. Sonrasında arkadaşlarımın istekleri ve güzel yorumları sayesinde aşırı keyifle ve zevkle yaptığım bu şeyi işe dönüştürmeye karar verdim. Zaten uzun zamandır kendi markam ile kendim için üretim yapmak aklımda vardı. Nitekim 2020 yılının kasım ayında, uzun bir hazırlık sürecinden sonra Shen Bag’i hayata geçirdim.

Ürün çeşitliliğinizden ve tasarımlarınızdan bahseder misiniz?

Şimdilik altı renk ve iki modelden oluşan bir koleksiyonumuz var. İlk modelimiz Amenta, hem spor hem günlük kullanım için düşünülüp tasarlandı. İkinci modelimiz Vendôme daha özel günler ve geceler için düşünülmüş bir tasarım. Shen Bag, çantalarını, her an yanınızda taşımanız için özel olarak tasarlar.

Tasarımlarınızı ve koleksiyonlarınızı nasıl oluşturuyorsunuz? İlham kaynaklarınız neler?

Çantalarımda renkler, formlar ve dokularımızın esin kaynağı olarak doğa ve sanatı konumlandırıyorum. Yalın hatlar ve incelikle düşünülmüş detaylarımızın temelindeyse minimalizm anlayışı var.

Tasarımlarınızın üretim yolculuğunu anlatır mısınız? Hangi süreçlerden geçiyor?

Sürecin fazlasıyla detayı ve birçok basamağı bulunuyor. Genelde ürünlerim, doğru ihtiyaçların göz önüne alınarak tasarıma dönüşmesiyle başlıyor. Sonrasında İstanbul’da anlaşmış olduğum bir atölyede üretim süreci başlıyor. Orada sezona uygun renklerle çantamızın son hâlini ortaya çıkarıyoruz.

Shen Bag kullanıcılarını nasıl tanımlarsınız?

Shen Bag, kadınlara gerek şehir yaşamında gerekse tatil rotalarında stillerine eşlik edecek tasarımlar sunuyor. Çantalarımızı detaylara önem veren, iyi bir stile sahip olmayı iyi aksesuarların mümkün kıldığını bilen; kaliteyi, lüksü, özgün tasarımları tercih eden ve el işçiliğinin kusursuzluğunu takdir eden kadınlar kullanıyor.

Gelecek planlarınız ve hedeflerinizi anlatır mısınız?

Önceliğim, gelip geçici trendler yerine uzun ömürlü parçalar sunmak. Tasarladığımız çanta koleksiyonumuzun yanına bir de ayakkabı koleksiyonu eklemeyi planlıyoruz. Şu an için sadece internetten satışımız var ama yakın zamanda mağazalarda da satışımız başlayacaktır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.