© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Tek Seansta Selülitten Kurtulmak: Dr. Kamer Koldaş

Tek Seansta Selülitten Kurtulmak: Dr. Kamer Koldaş

Spherofill Cell-Celluknife ile, fibrotik selülitlerden tek seansta kurtulmanın mümkün olduğunu belirten Medikal Estetik Hekimi Dr. Özgür Koldaş ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Kamer Koldaş, selülit sorununu bir ya da iki günde çözebilen bu teknolojiyi MAG Okurları için detaylandırıyor…

Genel Anestezi Gerektirmiyor

Minimal invaziv bir işlem olan bu tedavi yöntemi genel anestezi gerektirmiyor. Spherofill teknolojisi, cildinizin hemen altındaki bağ bantlarını tedavi etmek için iğne boyutunda radyofrekans desteği olan bir yöntem kullanıyor. Etkinliği oldukça yüksek olan bu yöntemde tüm bunlara ek olarak, işlem biterken cilt altına bırakılan proteolitik solüsyonun içerdiği enzimler, tedavi edilen cilt altının tekrar yapışıp selülit görüntüsü oluşmasını engelliyor.

Portakal Kabuğu Görünümü Ortadan Kalkıyor

Spherofill Cell-Celluknife, hem derin hem de yüzeysel alandaki fibrozisli bölgeyi hassas bir şekilde hedefleyebiliyor. Bu alanları anında düzeltip, özellikle daha ileri düzeyde oluşan derin çukurlara ulaşıyor, diğer taraftan da portakal kabuğu etkisini kesin bir şekilde ve oldukça uzun bir süre için ortadan kaldırıyor. Deri yüzeyini aşağı doğru çeken septalar içinde yer alan fibrotik bağlar kesilirken oluşan travmatik süreç ile meydana gelen kanama, yeni doku oluşumunu sağlıyor ve yağ dokusu çözülüyor.

Çukurlar ve Gamzeler Üzerindeki Etki Önemli

Günümüzde, selülit tedavisinde kullanılan pek çok yöntem bulunuyor. Bunların çoğu cilt tonunu iyileştirmek, fazla yağı azaltmak veya mikro dolaşımı iyileştirmek için başarılı oluyor ancak, tekrarlayan subkütanöz fibrozisin neden olduğu “çukurlar ve gamzeler” üzerinde etkili değiller.

Tek Seansta Uzun Vadeli Tedavi Şansı

Türkiye’de yakın geçmişte kullanılmaya başlanan Spherofill Cell isimli cihaz, uzun vadeli selülit tedavisi sağlıyor. Tek seansta gerçekleşen bu tedavi, selülitin yaygınlığına bağlı olarak yaklaşık bir saatten daha az bir sürede tamamlanabiliyor. Spherofill tedavisi selülit görünümünü azaltmak için kullanılan ve ameliyat gerektirmeyen bir prosedür.

İki Yıldan Uzun Süre Selülitsiz Görünüm Sağlayabiliyor

Tedavi sonrası birkaç gün içinde olumlu sonuçlar görülebiliyor ve iki yıldan uzun süre boyunca selülitsiz cildin keyfi korunabiliyor. Spherofill Cell-Celluknife, fibrotik selülit (III ve IV. evreler) tedavisi için tasarlanmış yeni bir yöntem. Hastaneye yatış gerektirmeden ayakta tedavi ortamında, etkili ve uzun süre korunan sonuçlar sunuyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.