Başa Dön

Tatil Tercihleri; Aysu Yavuz

blank

Tatil Tercihleri; Aysu Yavuz

Okuma süresi 2 dakika

 

1) Bildiğimiz kadarıyla siz de eşiniz de tam anlamıyla bir deniz tutkunusunuz. Denizde vakit geçirmek size kendinizi nasıl hissettiriyor?

Eşim de ben de çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Açıkçası denizin üstünde olmak eşimi, içinde olmak da beni rehabilite ediyor. 

Bu yüzden bulabildiğimiz her fırsatta biraz deşarj olmak için denize sığınıyoruz diyebilirim. 

2) Her fırsatta derken, denize sığınmak için yaz kış fark etmez mi diyorsunuz?

Açıkçası eskiden fark ediyordu; gerek iş yoğunluğu, gerekse çocukların küçük olması bir şekilde bizi yaz ayında yapılan kısa tatillerle sınırlandırıyordu. Ancak Haluk son yedi yıldır kışın düzenlenen Bodrum Açık Deniz Yelken yarışlarına katılmaya başlayınca önce homurdandım, sonra baktım o kadar mutlu ve dinlenmiş dönüyor ki, desteklemeye başladım. Şimdi fırsat bulursam kışın bir iki kere ben de eşlik ediyorum. 

3) Anlıyorum ki motor yat tercihinize rağmen bir yelken tutkusu da var. Sizin tercihiniz yelkenli mi motor yat mı?

Yelken bana daha keyifli geliyor. Ancak yelkenli ile belirleyeceğiniz rotalar için daha uzun süreli programlar yapmak gerekiyor. Bizde de maalesef zaman problemi var. Belki ilerleyen yıllarda olabilir ama şu anda motor yat tempomuza daha uygun. 

4) Yaz tatilinin tamamını yatınızda mı geçiriyorsunuz?

Hayır. Okulların kapanması ile Bodrum’daki evimizin sezonu açılmış oluyor. Haluk ve benim iş ve seyahat tempomuzdan dolayı hafta sonları olabildiğince Bodrum’da bir araya gelmeye ve çocuklarla olmaya özen gösteriyoruz. Bunun dışında yazın yapabildiğimiz tüm blok tatillerimizi tekneyle yeni yerler keşfederek ya da daha önce keşfettiğimiz güzelliklerle özlem gidererek geçirmeyi tercih ediyoruz. 

5) Sizce ülkemizin en eşsiz koyları nereler? 

Ege Denizi öyle keyifli koylar vaat ediyor ki… Her yerin kendine özgü bir güzelliği var aslında. Göcek ve Gökova Körfezi favorilerim arasında. 

6) Denize açıldığınızda en çok hangi rotaları tercih ediyorsunuz?

Açıkçası denizin ve havanın durumuna bağlı olarak gideceğimiz rotayı belirliyoruz. Çıkış noktamız genelde Bodrum Marina oluyor. Göcek’e kadar inen hat olağanüstü. Aynı şekilde kuzeye doğru da müthiş keyifli adalar ve koylar var. Ayrım yapmak zor ama Türk ve Yunan adalarından derlenmiş keyifli rotalarımız var elbette. 

7) Bir ya da 2 tane öneri rotanızı bizimle paylaşır mısınız?

Keyif aldığımız rotalardan iki tanesini paylaşayım sizlerle. İlki; Palamut Bükü, Hayit Bükü, Bencik Koyu, Orhaniye, Selimiye, Boz Burun, Dirsek Bükü, Simi

İkincisi; Psimiros, Telendos, Kalimnos’un arkasında Vati koyu, Leros Pandelli

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: