Başa Dön

Tatil Rotaları // Handan Banu Öztürk

blank

Tatil Rotaları // Handan Banu Öztürk

Okuma süresi 3 dakika

Bu yaz tatil rotası olarak nereleri tercih ettiniz?

 

Bu sene önce Çeşme sonra da Bodrum’da tatil yaptım, çok uzun kalamasam da Antalya ve Amasra’ya da kısa süre uğradım. Eylül ayında da Amerika programı yapıyoruz.

 

En keyifli zaman geçirdiğiniz yer neresi oldu?

 

Ege kıyıları favorim ama sevdiklerimle olduğum her yerde harika vakit geçiriyorum.

 

Sezonu ne zaman nerede kapatacaksınız?

 

Finali oğlum ve arkadaşlarımızla Amerika’da Disneyland’da yapacağız.

 

Bu rotalarda önerebileceğiniz mekanlar nereler?

 

Çeşme Ladin Otel vazgeçilmezim, samimi bir aile işletmesi ve Çesme’deki en güzel denize sahip. Alaçatı’da Alancha yeme içme meraklılarının mutlaka görmesi gereken bir yer ve bunun dışında Ferdi Baba, Kumrucu Hikmet, Dalyan’da Levent’in Yeri, Göz Lounge’da sevdiğim yerlerden bazıları.

 

Bodrum’da Yalıkavak, Bitez ve Ortakent en sevdiğim beldeler. Ferah mekanıyla ve lezzetleriyle Baa Bahçe ve Memedof, süper eğlencesiyle Bodrum Marina ve Anjelique, denizi ve keyifli ortamıyla da Sarnıç ve Zuma Beach gitmekten keyif aldığım yerler.

 

Tatil sizin için ne demek?

 

Yoğun iş temposundan çıkarak; bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak dinlendiğim, sevdiklerimle güzel anlar biriktirdiğim zamanlara tatil diyorum ben.

 

Tekneyle açıldığınızda size manzarasıyla büyüleyen koylar…

 

Fethiye, Adalar-Göcek, Günlüklü, Göbün ve Kleopatra koyları ile Marmaris koylarının hemen hemen hepsi görülmeye değer ama ben tekneden ziyade yurt dışı gemi turlarını tercih ediyorum. İtalya, Sicilya ve Marsilya kıyıları gezmeye doyamadığım yerler.

 

Türkiye’de ve dünyada en çok beğendiğiniz oteller…

 

Marmaris’te Golden Key Bördübet, Bodrum’da Divan Bodrum Palmira, Sicilya’da Hotel Villa Schuler, Lizbon’da Lapa Palace…

 

 

 

 

 

Ne tarz bir tatili seviyorsunuz? Ailenizle baş başa bir tatil mi yoksa arkadaşlarınızla bir araya gelip yapacağınız bir tatil ?

 

Ailemle birlikte olduğum ama aynı zamanda da arkadaşlarımla da görüşüp vakit geçirebileceğim tatil beldelerini tercih ederim. Hiçbirinden ayrılmak istemem.

 

Yaz tatilinde yurt dışına çıkmaktan keyif alıyor musunuz?

 

Değişik yerler görüp, farklı kültür ve yaşantılarla tanışmak vazgeçilmez bir durum benim için. Bundan dolayı yurt dışı gezileri için her zaman vakit ve fırsat yaratmaya çalışırım.

 

“Herkes mutlaka keşfetmeli” diyebileceğiniz henüz çok fazla popüler olmayan bir tatil bölgesi?

 

Bence Bördübet kesinlikle karış karış gezilesi bir tatil beldesi, Selimiye ve Karaburun yükselen değer, bir de bir Karadenizli olarak Karadeniz kıyılarının küresel ısınmayla birlikte yakın dönemde tercih edileceğini düşünüyorum. Kastamonu’da Gideros Koyu, Giresun’da Gölyanı, Şavşat’ta Karagöl gibi yerler de keşfedilmeyi bekliyor.

 

Tatil valizinizin olmazsa olmazları nelerdir ….

 

Fotoğraf makinem, kitabım, saç, yüz ve vücut için bakım kremlerim, bronzlaştırıcım, güneş koruyucularım, kot eteğim, bikinilerim, düz sandaletim, plaj elbiselerim, gece için şık ve yüksek topuklu bir kaç pabuç ve mutlaka şapkam.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: