Başa Dön

Tarzınızı Bulabileceğiniz Bir Butik Ceyda Koç

blank

Tarzınızı Bulabileceğiniz Bir Butik Ceyda Koç

Okuma süresi 3 dakika

Butiğinizi birbirinden güzel abiye kıyafetlerle tanıyoruz… Bize elbiselerinizden bahseder misiniz?

Dünyaya baktığımızda; batının sadeliği ve zarafetiyle, doğunun gösterişli ve oryantal dokunuşları doğru harmanlanıp yorumlandığında ortaya üstün nitelikli ürünler çıkıyor. Önde gelen modacıların çalışmalarında da bunun muazzam örnekleriyle karşılaşıyoruz. Bence bunun en doğru kullanımını da Ortadoğu kökenli modacılarda görüyoruz. Bu anlamda mağazamın bünyesinde kendi çalışmalarımın yanı sıra Lübnan’dan ithal ettiğim özel çalışmaları da konuklarımın beğenisine sunuyorum. Bu sene yoğunlukla çalışmalarımda çok özel kaftanlar, farklı konseptlerdeki kına gecesi kıyafetleri, dantel ve işlemelerin yoğunlukta olduğu abiyeler, ipek tüllerle ve Fransız dantelleri ile bezenmiş gelinlikler ve bunların yanı sıra günlük kıyafetler hazırladım bunları genellikle deri, kürk veya özel taşlarla renklendirdim.

Tasarımlarınızda nelere dikkat ediyorsunuz? Kumaşlarınızı yurt dışından getirdiğinizi biliyoruz. Nerelerden temin ediyorsunuz?

Kişiye özel çalışmayı seviyorum. Elbiselerimde kaliteli malzemeyi titiz işçilikle birleştiriyorum. Tasarım aşamasından kumaş seçimine, provalardan teslimat aşamasına kadar bizzat kendim ilgileniyorum. Bunun yanında dünyamız çok hızlı gelişip değişiyor ve biz de kendimizi sürekli olarak yenilemek, geliştirmek durumundayız. Gelişmeleri yerinde takip edebilmek için birkaç ay da bir yurt dışı seyahati yapıyorum ve dünyanın önde gelen moda fuarlarını yerinde takip etmeye çalışıyorum. Gerek kumaş gerekse aksesuarlarımı, yaptığım seyahatlerden temin etmeye çalışıyorum. Avrupa, Uzakdoğu ve Ortadoğu ülkeleri özellikle tercihim. Kullandığım malzemelerle yaptığım işin kesinlikle bir eşi benzerinin olmaması da tercih edilme sebebim diye düşünüyorum. Bunun yanında detaylar benim için çok önemli. Derinliği olan kıyafetler çalışmayı seviyorum. Mesela klasik bir elbise ya da pantolonu farklı, güçlü detaylarla süslemeyi, desteklemeyi seviyorum. Bir de kıyafet öncelikle benim içime sinmeli, ben beğenmeliyim ki konuğuma da gönül rahatlığıyla sunabileyim.

blank

Vücut tipine göre hangi modelleri önerirsiniz?

Kişinin, eğer vücudunda bir deformasyon varsa, bunu kesinlikle iyi analiz etmek gerekiyor. Duruma göre neresini kapatmam, neresini ön plana çıkarmam gerektiğine karar veriyorum. Görselde aynı elbise; kesim aşamasındaki ustalık ve farklı gidiş yollarıyla kişinin vücut tipine göre uyarlanabilir.Kişi bize çok beğendiği bir modelle gelebilir ama model kişinin vücut tipine uygun değildir. Bu noktada kişiyi farklı bir modele yönlendirmek gerekir. Özel dikimde çalışılacak modele karar aşamasında; kişinin istediğinin vücut tipine uygunluğunu doğru tespit edip, kişiye yakışanı onun hayal edemeyeceği bir güzellikte çalışmak da bizim farkımız.

blank

2013 gelinlik modellerinden bize bahseder misiniz?

Bu sene yoğunlukta ipek tüller ve Fransız dantelinin bir harmonide buluştuğu oldukça romantik sade ama ihtişamlı bir koleksiyon hazırladım. Kat ve volanlardan ziyade daha düz dantel apliklerle ve işlemelerle bezenmiş tamamıyla el işçiliğine dayanan bir koleksiyon. Dantelin zarafetini, ten üzerine düşüşünü gördüğümüz hoş sırt dekolteleri ile farklı bir çalışma oldu. Bunun yanı sıra “flase” danteller kullanarak boyutlu gelinlikleri de bulmak mümkün. Farklı bir şeyler isteyen gelinlerimize, sonrasında çıkarabilecekleri renkli kemerler kullandım. İki düğünü olan konuklarımıza, altı daha sade bir gelinliği, üstüne ise toplamalı tüllerden hazırlanmış bir kemer sayesinde, aynı gelinlikte farklı iki modeli bir arada gösterebileceğimiz çalışmalarımız var. Kısaca yapabildiklerimiz hayal gücümüz kadar zengin…

blank

Birbirinden farklı gelinlik tasarımları ve abiye kıyafetleri ile tanıdığımız Ceyda Koç bize yılın trendlerini anlatırken gelinler için ufak tüyolar verdi…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.