© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Siyahın Hâkimiyeti

Siyahın Hâkimiyeti

Yüksek Mimar Furkan Gedik, ekibiyle beraber Dark Concept adıyla tasarladığı mekânın, gücü ve asaleti sembolize eden detaylarını, estetik unsurlarla harmanlanan karakteristik çizgileri ve dairenin kimliğini oluşturan tasarım inceliklerini MAG Okurları için anlatıyor…

 

Gücü ve asaleti sembolize eden detayların bir araya gelerek oluşturduğu ahenk ile müşterimizin hayalindeki yaşam ve konfor alanını gerçeğe dönüştürdük. Kaslı ve karakteristik çizgileriyle tavan tasarımı tüm mekânı dolaşarak endüstriyel havaya hâkim olurken, doksan metrekareye yayılan mikro beton zemin yumuşaklığı, yükseltilmiş çift döşemede Macar görünümlü masif parke ile algı bütünlüğünü sağlıyor. 3+1 standart Maslak 1453 dairesinin sınırlarının bütünüyle kaldırılıp açık bir penthouse’a dönüşümü, kullanıcıya birçok sosyal alan sağlarken, her sahnenin ayrı bir hikâye ve ruhu olması, kullanımda geçen sürenin kalitesini ve konforunu arttırıyor.

Projenin fonksiyonel ve estetik olarak detaylarını incelediğimizde ise; giriş alanında gizli vestiyer ve teknik oda yer alırken, dairenin içerisine ilerlediğimizde açık mutfak, sekiz kişilik bar konseptli yeme içme alanı ve kahve barı, karşısında üç yönlü oturma elemanı, televizyon ve oyun köşesi bulunuyor. Dairemizin merkezinde bulunan geniş koridor, hobi alanı olarak kullanılırken mutfak ve giyinme odasının arasında kalan alan, içerisinde yarı saydam camlarla çevrili modern bir banyo barındırıyor. Banyo dışında yer alan Antonio Lupi imzalı lavabo alanı günlük kullanımda kolaylık sağlarken, London-Art posterler ile tasarlanan tuvalet ve duş alanı farklı deneyimler sunan atmosfere sahip. Dairemizin arka bölümünde bulunan alan ise; sürgülü paravan ile kapalı hale gelebilen giyinme odası ve yatakla özel bir yaşam alanı sunuyor. Dark Concept adını verdiğimiz bu tasarımda siyahın tonları hâkimiyetini korurken kırmızı ve mavi detaylar canlılığı sağlıyor. Modernize edilmiş sanatsal dokunuşlar ise dairenin kimliğini oluşturuyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.