© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Şermi MedBeauty: Kusurlar Yok Edilebilir

Şermi MedBeauty: Kusurlar Yok Edilebilir

Profesyonel güzellik uzmanı kadrosuyla misafirlerine en doğru içeriği sunan Şermi MedBeauty’nin kurucusu Dr. Liuba Kaymakçı, tecrübesizce yapılan uygulamaların doğurabileceği sonuçlara ışık tutarken, doğru bir şekilde uzmanlarca yapılan prosedürleri detaylandırarak MAG Okurlarını bilgilendiriyor…

Kozmetik bakımlar neden çok önemlidir?

Bitkilerimizi sulamaya ve evimizi temiz tutmaya alışkınız. Aynı şeye cildimizin de ihtiyacı vardır. Doğal güzelliğimizi korumak, vücudumuza parlaklık kazandırıp temiz hava aldırmak için iç dünyamız kadar dış görünüşümüzle de ilgilenmeliyiz. Her şeyde denge ve uyum olmalıdır: Mutlu ve güzel bir “ben”.

Şermi MedBeauty’de küçük kusurlarınızı yok etmeye yardımcı oluruz. Herkeste cilt kuruluğu ve döküntüler ya da bizi terk etmek istemeyen selülit, istenmeyen tüyler, en sevdiğimiz ayakkabıları giymemizi engelleyen batık tırnaklar, her sabah boyamak zorunda olduğumuz ince ve seyrek kaşlar gibi sıkıntılı durumlar olabileceğini biliyoruz…

Profesyonel ve uzman ekibimizle size, kendinizden daha emin hissetmenize yardımcı olmak için buradayız. Aynada güzel bir görüntü, hepimizi mutlu hissettirip gülümsetir, öyle değil mi? 

Dış görünüşünüzde en çok neye önem verirsiniz? Güzel bir makyaj mı yoksa parlak ve bakımlı bir cilt mi? Güzel bir bol elbise mi yoksa size küçük gelen, vitrindeki o hoş kıyafet mi? Sizinle birlikte size özel bir bakım programı oluşturup hedefinize ulaşırız. 

Şermi MedBeauty’nin sırrı nedir?

Geçtiğimiz yıl salonumuzda harıl harıl tadilat ve hazırlık çalışmaları yapılırken, bu yılın mart ayında kapılarımızı sizlere açmaya hazırdık ve bundan büyük memnuniyet duyduk. On üç yıldır estetik alanında çalışan uzmanlar olmak üzere, on sekiz kişilik ekibimizle gururluyuz. Tüm uzmanlarımız sürekli yeni gelişmeleri takip ederek günümüz standartlarına uygun, kaliteli uzmanlık eğitimleri almaktadırlar. 

Bizim en önemli farkımız, istediğiniz sonucu elde etmek için tüm bilgi ve çabalarımızı kullanmaktır. Çalışmalarımızda sadece bilindik markaların test edilmiş ve onaylanmış, dünya standartlarına uygun kozmetik ürünlerini kullanıyoruz. En önemlisi, biz size uygun olanı seçiyoruz! 

Misafirinizin neye ihtiyacı olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? 

Bizim için misafirlerimizin istekleri ön plandadır. Bu nedenle önce kısa bir ön görüşme yaparız. Misafirimizin isteklerini öğrenip hastalıkları, ilaç kullanım durumları ve kontrendikasyonları konusunda bilgi alırız. Salonumuzda ayrıca cilt durumu teşhisi için cihazımız var. Onu kullanarak problemi teşhis ederiz. Örneğin; cilt yağlı mı yoksa susuz mu, problem pigmentasyon mu yoksa gözeneklerin aşırı açık olması mı, kırışıklıklar mimiksel mi yoksa statik mi ve hangi bölgelerde cilt daha hassastır… Modern teknolojiler sayesinde uzmanlarımız ayrıntılı bir analiz yapabiliyor, uygun bakım programı seçip çeşitli prosedürlerden oluşan program kombinasyonu oluşturabiliyor. Bakım prosedürlerinin yaklaşık %90’ına, cildin derinlemesine temizliğinden başlıyoruz. İki hafta sonrasında nemlendirme, lifting, dinlendirici prosedürlerle devam ediyoruz. 

Başarılı bir şekilde manuel ve cihazlı kozmetoloji kombinasyonu uyguluyoruz. Cihazlı ya da agresif kozmetoloji uygulamalarının herkese uygun olmadığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, lütfen uzmanlara danışıp size uygun olup olmadığından emin olmadan evinizde kullanmak için cihazlar almayınız.  

Teknoloji konusuna dönelim. Merkezimizde, vücut parametrelerini ölçmek için kullandığımız bir cihazımız daha var: In Body.

Bu cihaz;  toplam vücut suyu, protein, mineral, yağ ağırlığı, ağırlık, BKİ vb. parametreleri ölçmeye yarar. Tüm bu parametreler problemi doğru teşhis etmemize ve böylelikle daha hızlı bir şekilde çözmemize yardımcı olur. 

Kontrendikasyonlar ve bakım prosedürleri yaptırması yasak ya da sakıncalı olan insanlar var mıdır? 

Protokolü tespit edebilmemiz için bizimle sağlığınız konusunda açık ve samimi olmanızı rica ediyoruz. Alerjik durumlar, kronik rahatsızlıklar, panik atak, migren, epilepsi, cerrahi müdahale ve bunlara benzer daha birçok detayı bilmek zorundayız, çünkü bunlar sağlığınıza zarar verebilir. Açık yaraları olan, cerrahi operasyon geçirmiş, kalp pili takılmış, metal implant takılmış, onkolojik ve enfeksiyon hastalıkları geçirmiş kişiler için kozmetik prosedürler ve bakım uygulamaları tehlikeli olabilir.

Hamilelere uygun bakımlar var mıdır?

Hamile kadınlarımız için özel tasarlanmış yüz bakımımız var (probiyotik bakım). Bu bakım harika bir sonuç vermektedir, tek kontrendikasyonu ise iyot alerjisidir. Bunun yanında, hamilelerimize, hepimizin çok sevdiği manikür, pedikür, makyaj gibi bakımlar kesinlikle yasak değil. 

Doktor olarak, hamilelikte kozmetik prosedürlere karşı dikkatli olmayı öneriyorum. Agresif cihazlı prosedürler sadece anneye değil, bebeğe de zarar verebilir. 

Evde bakım uygulamaları seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

Evde bakım çok önemli, çünkü profesyonel bakımın daha kalıcı ve etkisinin daha iyi olmasını sağlar; ancak, evde bakım uygulamalarına uzmanla birlikte karar verilmelidir. Doğru kullanım olup olmadığından ve ürünlerin uyumundan emin olmak için misafirlerimizden her zaman, kullandıkları ürünler ve markalar konusunda bilgi alırız. 

Sıklıkla yanlış evde bakım uygulamaları ile karşılaşırız. Arkadaşınıza uyan size uymayabilir ve hatta problemlerinizi daha da arttırabilir. Ayrıca ünlülerin reklamlarda gösterdikleri ürünlerin çoğunu gerçekte kullanmadıklarını unutmamak gerek. En çok reklamı yapılan on ürünü kullanıp hiç sonuç alamayabilirsiniz ya da doğru cilt temizleyicisi ile kremi bulup harika sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Misafirlerimiz sıklıkla akne ve susuz cilt gibi sorunlarla gelirler. Sivilceleri kurutan ürünler cildin kendisini de kurutur. Derin gözenek sorunu ile de bir o kadar sık karşılaşırız. Bu, birçoğunun evde vakumlu yüz temizleme cihazı ya da komedon temizliği için aparatlar kullanmalarına bağlıdır. Gözenekleri kapatarak cildin nefes almasını engelleyen yağların kullanımına bağlı kirli, yağlı cilt problemi de sıkça karşılaştıklarımızdandır. 

YouTube önerilerine güvenerek evde bakım için alınan cihaz ve aparatlar sıkça tam tersi bir sonuç verirler. Örneğin; gerdirme yapmak isterken tam tersi sarkmalar oluşabilir. Maalesef, videoların birçoğu profesyonel değil. Bunu unutmamak gerek. Kimyasal peeling ya da derma-roll’ların evde kullanılması tehlikelidir. Cildinizi yakabilir ya da enfeksiyon kapabilirsiniz. 

Son zamanlarda moda olan yüz yogası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yüz yogası çok iyi bir yöntemdir. Sizin için evde uygulayabileceğiniz doğru yöntemler seçebiliriz; ancak, botulinum toksini yapıyorsanız miyostimülasyon nedeniyle etki süresi kısalır.

Güneş kremi kullanmak önemli midir?

Kesinlikle çok önemli, çünkü bizi zararlı UV-A ve UV-B ışınlarından, telefonlarla bilgisayarların mavi ışınlarından korur. Türkiye bol güneşi ile ünlüdür. Bundan dolayı misafirlerimizin onda sekizi pigmentasyon sorunu yaşamaktadır. Cildinizin durumuna ve ihtiyacına göre SPF 15, 30, 50 faktörlü, renkli veya nemlendirici içeren en uygun güneş kremini seçmenize yardımcı oluruz. 

Kalıcı makyaj günümüzde moda mı?

Kaşların olması her zaman moda olur. Önemli olan prosedürün işin uzmanı bir kişi tarafından yapılması. Bizim uzmanımız bu konuda çok büyük deneyime sahip. Sadece en kaliteli boya ve malzemeleri kullanıyoruz. Cildinize hiçbir zararları yoktur ve en önemlisi, prosedürden bir süre sonra renk kaybı olmaz. Ayrıca bizde solgun dudak konturunu düzeltmeye yarar, harika ten rengi tonları var.  

Deepliner veya güzel bir eyeliner, bakışlarınıza netlik ve derinlik kazandırır. Uzmanımızla birlikte kalıcı makyajın şekline, rengine ve tekniğine karar verebiliyorsunuz. En önemli avantajı ise, kalıcı makyajla bir buçuk yıl boyunca her gün, kaş ve dudaklarınızı kalemle çizmek, eyeliner’la uğraşmak zorunda kalmamanızdır. 

Kalıcı ojenin tırnakları bozduğu doğru mudur?

Kalıcı oje, normal oje ile jel oje arası hybrid bir uygulamadır. Bu nedenle böyle bir adı vardır. Malzemesi her iki oje çeşidinin de en iyi yönlerini içermektedir: Renk ve iki ila üç hafta süren kalıcılık. 

Kalıcı ojenin tırnakları bozduğu, onları inceltip kırılganlaştırdığı ile ilgili  söylentiler var; ama bunlar yalnızca söylenti. Aslında kalıcı oje, tırnakları sağlamlaştırarak ince ve kırılgan tırnaklara sahip kadınların tırnaklarını daha düzgün uzatabilmesine olanak sağlar. Tırnaklar ancak malzemenin yanlış uygulanması veya silinmesine bağlı olarak bozulabilir. 

Son yıllarda stres oldukça popüler bir konu. Sizin için de bu geçerli mi?

Stres güzelliğin düşmanıdır ve bizim için de bu konu tabii ki önem arz etmektedir. Stres yaşamak, erken yaşlanmak anlamına gelir. Her türlü rahatsız edici duygu; cilt hücrelerini öldürür, yaşlanmayı hızlandırır ve dokuların beslenme ve oksijen dengesinin bozulmasına neden olur. Olumsuz düşünceler mimik kırışıklıklarının çoğalmasına; burun köprüsü, ağız kenarları, alın gibi bölgelerde kırışıklıkların oluşmasına; çok hassas olup her türlü stresli duruma anında tepki gösteren göz kapaklarının kırışmasına neden olur. 

Misafirlerimizle birlikte stresi azaltmayı öğreniyoruz. Meditasyon, güne pozitif başlamanıza ve sorunlarınıza, doğru çözümler bulmanıza yardımcı olur. Zira içsel durumumuzla dış görünüşümüz arasındaki denge bize güzellik ve konfor duygusu verir.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.