© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Sağlığınıza Işık Tutuyoruz

Sağlığınıza Işık Tutuyoruz

Dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Rixos Oteller zincirinin sağlık turizmiyle öne çıkan ve Eskişehir’in ilk terman 5 yıldızlı oteli olan Rixos Termal Eskişehir’in ayrıcalıklarını ve sağlığımıza verdiği değeri otelin Genel Müdürü Kerem Canarslanlar’dan dinliyoruz…

Okurlarımızın genel bir bilgiye sahip olması amacıyla Rixos Eskişehir Otel’in ne zaman, kim tarafından kurulduğunu kısaca aktarabilir misiniz bizlere?

Rixos Hotels, 15 yıl önce dünya markası olma yolunda hızla ilerleme hedefi ile yola çıkan bir otel zinciri ve şu an 10 ülkede 27 tesisiyle ve yaklaşık 10 bin çalışanıyla hizmet vermektedir. Uluslararası standartlarda ve Türk gelenek göreneklerine de bağlı kalarak geçmiş ile bugünü harmanlayarak yenilikçi bir misafir ağırlama yöntemi geliştirmiştir. Rixos Thermal Eskişehir otelimiz ise gruba, Haziran 2014 tarihinde katıldı.

Sizin yollarınız ne zaman nasıl kesişti?

18 yıllık meslek hayatımın 12 yılını turizm otelcilik sektöründe çeşitli görevlerde, dokuz yılını da önemli markalarda otel Genel Müdürü olarak geçirdim. Termal turzim alanında edindiğim tecrübemi paylaşmak üzere, Rixos Thermal Eskişehir’de Temmuz 2015 ayında göreve başladım. Aynı zamanda Eskişehirli olmamdan dolayı da, Rixos Thermal Eskişehir‘de çalışma heyecanım daha da arttı.

Otelinizi rakiplerinden farklı kılan sosyal olanaklarınız ve hizmetleriniz nelerdir?

Otelimizin en önemli farklılığı Eskişehir’in ilk termal 5 yıldızlı oteli olmasıdır. Konuklarımıza 2.500 m2 alanda, tamamen kendi markamız olan Anjana Spa Merkezi’mizde, her türlü Termal Spa & Wellness hizmetlerini sunmaktadır.

2016 yılının başından itibaren otelinize olan ilgiden memnun musunuz?

Bilindiği üzere özellikle 2016 yılında Türk turizmi için zorluklarla dolu bir yıl oluyor. Tabii ki sektör içerisinde yaşanan bir takım sıkıntılar da bazı noktalarda bizi olumsuz etkilemektedir. Ancak, bu durum aynı zamanda bizler için yeni fırsatlar da doğurmaktadır. Otelimizin yeni ve Eskişehir’deki ilk termal otel olması nedeniyle ve Rixos markasının bilinirliliğinin katkısı ile otelimiz bölgede en fazla tercih edilen otel konumundadır. Özellikle hafta sonları şehir dışından gelen misafirleri ağırlamaktayız.

Çoğunlukla kimler tarafından tercih ediliyorsunuz?

Otelimiz daha çok termal tatil amaçlı aile ve genç çiftler tarafından tercih edilmektedir. Hem Eskişehir yerelinden hem de Türkiye genelinden farklı ihtiyaçlara ve farklı kesimlere hitap edebilmek için yeni projeler üretiyoruz. Toplantı ve organizasyon paketleri, sağlık paketleri ve konaklama paketlerimizi geliştirerek ve genişleterek ürün çeşitliliğimizi artırıyoruz.

Yabancı turistin ilgisi nasıl?

Genel olarak iş amacıyla Eskişehir’e seyahat eden yabancı misafirlerimizi ağırlamaktayız. Hedefimiz, sağlıklı yaşama önem veren ve ülkemizi bunun için tercih eden yabancı turistlerin de ilgisini çekecek yeni projeler ve ürünler oluşturarak misafir profilinin genişlemesini sağlamaktır.

Genel olarak Eskişehir otellerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Getirilmesi gereken yenilikler, değiştirilmesi gereken yönler neler sizce?

Eskişehir, şehir otelciliğinin ön planda tutulduğu bir anlayışa sahip olunması nedeniyle mevcut durumu, gelecekte gelişmesi mümkün olan bir yapıya sahiptir. Eskişehir’de M.Ö. 200’lü yıllardan günümüze gelen kaplıca – termal turizminin yeni yatırımlar ve projelerle geliştirilmesi ve termal turizme yönelinmesi Eskişehir’in otelcilik anlayışının gelecekle buluşması açısından sağlıklı olacaktır. Rekabetin fiyat odaklı değil, hizmet standartlarının iyileştirilmesi üzerine kurgulanması beraberinde daha doğru bir tanıtım ve pazarlama stratejisini ortaya çıkaracak ve Eskişehir otelciliğinin daha üst seviyelere gelmesini sağlayacaktır.

Yakın dönem plan ve projelerinizden bahseder misiniz?

Rixos Thermal Eskişehir olarak çeşitli toplantı ve organizasyonlar için uzman bir banket ve grup satış ekibi oluşturduk. Böylece çeşitli büyüklük ve konulardaki taleplere özel ve daha etkili çözümler üretebiliyoruz. Etkinlik ve organizasyon planlamaları sırasında uzman ekibimiz, müşterimizin tüm beklentilerini kusursuz yerine getirmek üzere tüm departmanlarla koordineli bir şekilde çalışma yürütüyor. Misafirlerimizin taleplerine göre özel olarak hazırladığımız ve sunduğumuz ayrıcalıklar ve paket alternatifleri mevcut. Üstün hizmet kalitesini sürdürmek adına her gecen gün yeni projeler üretmeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra, termal tesis olmamızın avantajlarını kullanmak için sağlık turizmine yönelik çalışmalarımız mevcut.

Türkiye’deki otelcilik anlayışını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye’deki otelcilik anlayışı özellikle son yıllarda kendisini çok geliştirmiş durumda. Tatil otelciliğinden, kış turizmine, kültür turizminden spor turizmine, kongre turizminden sağlık turizmine kadar geniş bir yelpaze içerisinde çeşitlilik sunan bir ülkeyiz. Özellikle Türk misafirperverliğini ön planda tutan hizmet sunma yaklaşımımız bizi pek çok ülkeden ayırıyor ve misafirlerimizi etkiliyor.

Başarınızı nelere borçlusunuz?

Hayatımda olmazsa olmazlarım arasında spor hep ilk sırada yer aldı. Disiplin, özverili çalışma, iş takibi, yeni projeler üretmek, var olan projeleri geliştirmek ve amaçlarım doğrultusunda doğru adımlar atmak bugüne gelmemdeki en büyük etmenler.

Eskişehir’deki turizm sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Daha fazla geliştirmek için ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Markamızın ciddi anlamda bir bilinirliği var. Bu bilinirlik içerisinde Eskişehir’deki tesisimizin termal olgusunun iyi işlenmesi gerekiyor. Bu da sağlık turizminden geçiyor. Eskişehir’deki en iyi hastanelerle iş birliği içerisindeyiz. Yakın zamanda gelen her misafirimize tesise girmeden önce check-up hediye edeceğiz. Misafirimiz gerekli sağlık kontrollerinden geçtikten sonra, nasıl bir yol izleyeceğimize karar vereceğiz. Yakın zamanda bu uygulama devreye girecek. Bizi diğer termal otellerden ayıran en önemli özellik bu. Bunun dışında detox, yoga, pilates ve zindelik kamplarımız başladı. Ne olursanız olun sağlığınız çok kıymetli, Rixos Thermal Eskişehir ailesi olarak buna ışık tutuyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.