Başa Dön

NEW YORK’UN EN ÇOK KONUŞULAN BLOGGER’I

blank

NEW YORK’UN EN ÇOK KONUŞULAN BLOGGER’I

Okuma süresi 3 dakika

New York’ta yaşayan moda fotoğrafçısı Sinem Yazıcı, New York’un Top 10 bloggerından, www.styledefinednyc.com’un yaratıcısı Katya Moorman ile MAG Dergisi’ne özel bir röportaj ve fotoğraf çekimi yaptı. Bu ilginç röportaj başka yerde yok!
blank
Kaç yıldır blogger’sınız?
4 yıldır “blogger”lık yapıyorum.

Blogger olmaya nasıl karar verdiniz?
New York’ta gördüğüm ve bir çok sitede yer almayan çok farklı stilleri fotoğraflayıp, paylaşmak istediğim için blogger oldum.

Moda blogger’ları dünyasında nasıl tanınmaya başladınız?
Bloğumda çoğunlukla gece hayatındaki farklı stillerinden bahsettiğim için tanınmaya başladım. Çünkü bu bir çok bloga göre farklı bir bakış açısıydı.

Sizi farklı kılan özellikleriniz nelerdir?
Beyaza yakın renkteki, içinde biraz da mavi renk barındıran sarı saçlarım beni farklı kılan en belirgin özelliğim. Şu anda saçlarımda çok fazla mavi renk olmamakla birlikte mevcut rengimi çok seviyorum. Ayrıca üzerinde Fransızca “Korkusuz” (Sans Peur) yazan yüzüğümü de hep takıyorum. Bunlar beni farklı kılan özelliklerim diyebilirim.

Modada nelerden ve kimlerden ilham alıyorsunuz?
New York gece klüplerine giden gençler bana kesinlikle ilham veriyor. Ayrıca Daphne Guiness’in stilini de çok beğeniyorum.

Favori online mağazalarınız hangileridir?
Uygun fiyata, trend giyinmek istiyorsanız Asos.com en doğru adres. İddialı parçalar için ise farfetch.com’u tercih ediyorum.

New York’taki hangi mağazaları beğeniyorunuz?
Ina Consignment; ikinci el ve çok iyi durumda kıyafetler bulabileceğiniz bir adres.
Opening Ceremony, pahalı olmakla birlikte yılda bir kez yaptıkları indirim kaçırılmaması gerekenlerden. OAK NYC ise minimal-siyah tercih edenler için vazgeçilmez.

Blogunuzla meşgul olmadığınız zamanlarda neler yaparsınız?
Yeni trendleri takip edebilmek için bir çok etkinliğe katılıyorum. Bunun yanı sıra, online alışveriş sitelerinde fazlasıyla vakit geçiriyorum.

Kişisel stilinizi tarif eder misiniz?
Her New Yorker gibi ben de günlerimi sokaklarda ve metroda koşuşturarak geçirdiğim için daha rahat ve kullanışlı kıyafetler giymeyi tercih ediyorum. Stilimi skinny, siyah, parlak-sarı saçlar, büyük takılar, platform ayakkabılar, gösterişli ceketler ve çantalar olarak özetleyebiliriz.
Aslında giyinmeyi New York’taki genç gay’lerden öğrendim. Çok paraları olmadığı için siyah skinny jeans ve t-shirt giyip, iddialı çantalar, ayakkabılar ve güneş gözlükleri takıyorlar. Ben de siyah skinny jean ve gri deri ceketimi giyip, Stella Adler Fallabella çantamı ve Celin’in Audrey güneş gözlülerini takıyorum.

Hangi moda dergilerini ve bloglarını takip ediyorsunuz?
Ünlü moda fotoğrafçısı Steven Meisel’in büyük hayranı olduğumdan, İtalyanca bilmediğim halde İtalyan Vogue’unu okuyorum. Ayrıca POP, Purple Fashion ve Another takip ettiğim diğer dergiler. Bloglardan style.com’un iPhone aplikasyonunun çok yakın takipçisiyim. Özellikle parti fotoğraflarına bayılıyorum.

blank

Katya Moorman


New York’un stilini tarif eder misiniz?
Tek kelimeyle “Tasarlanmış”. New York’ta bir çok stil var ama hiçbiri tesadüfen olmamış. Buradaki insanlar kendilerini nasıl göstermeleri gerektiğini çok iyi biliyorlar. Özellikle de moda dünyasındaki insanlar ne giydikleri konusunda çok spesifikler. Dolayısyla New York stili hiçbir zaman Los Angeles’taki Rachel Zoe, Nichole Ritchie stili gibi birbirine benzer olmayıp, kuraldışı ve yaratıcıdır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.