© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Lavinya Ünlüer

Lavinya Ünlüer

Küçük yaşlarda ekranlarla tanışan ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken başarılı çocuk oyuncu Lavinya Ünlüer, ekran yolculuğunu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkındaki düşüncelerini MAG Okurları ile paylaşıyor…

Hepimiz seni ekranlardaki başarılı oyunculuğundan biliyoruz ama biraz daha yakından tanımak isteriz. Bize kendinden bahsedebilir misin?

On yaşındayım dördüncü sınıfa gidiyorum. Dört yaşımdayken GAP Kids’in açtığı bir yarışmayı kazandım sonra Emel Müftüoğlu’nun “Hovarda 2016” klibinde yer aldım. Arkasından dizi teklifi geldi ailem “ister misin?” diye bana sordu ve istediğimi söyleyince dizi sektörüne girmiş oldum. Bugüne kadar bir klip, bir sinema, dört dizide rol aldım. Şu an devam eden “Kefaret” dizisinde rol alıyorum. Okul ve set olmadığında dans, piyano ve jimnastik kurslarına gidiyorum.

Küçük yaşta ekranlara çıkmış olmak nasıl bir duygu? Kendini rollere nasıl hazırlıyorsun?

Heyecan uyandıran bir duygu. Önce senaryoyu okuyorum sonrasında oyuncu koçu ile çalışıyoruz.

Oynamayı çok istediğin bir rol var mı?

On yaşında olduğum için yaşıma uygun roller geliyor. Harry Potter filmini çok seviyorum. Bu filmin benzer versiyonunda melez prenses olarak başrol oynadım. Salgın sonrası vizyona girecek. Aslında komedi rolünde oynamak isterim ama Türkiye’de genellikle dram rolleri beğeniliyor.

Sektördeki idollerin kimler?

Beraber çalıştığım sanatçıları örnek alıyorum. Kadir Doğulu, Furkan Palalı ve Mert Fırat ile baba kızı oynadım. Onların iş disiplinlerini ve yeteneklerini öğrenmeye çalıştım. Hatta Mert abi iki kere babam oldu. Bu dizi sektöründe az rastlanan bir durum. Anne rollerinin inceliklerini de şu an Nurgül Yeşilcay’ı gözlemleyerek öğrenmeye çalışıyorum.

Gelelim Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından sizlere armağan edilmiş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na. Bugünün öneminden bahsedebilir misin?

Her şeyden önce bu çocukların tek bayramı. Örneği dünya da yok. Uluslararası olması çok önemli. En önemlisi de Atatürk’ün mirasının devam ettirilmesi açısından mutluluk verici.

Peki senin için bu kutlu gün ne anlam ifade ediyor?

Benim için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; daha özgür, mutlu ve diğer ülke çocuklarından daha farklı olmayı ifade ediyor.

23 Nisan’ı nasıl kutlamak istersin?

Hani büyükler makamlarını o gün çocuklara veriyorlar ya ben de o gün sette olursam yönetmenim koltuğunu bana versin, o gün bölümü yönetmen olarak ben çekeyim.

Tüm dünya çocuklarına vermek istediğin bir mesaj var mı?

Bu bayram sadece Türk çocuklarına armağan edilmiş bir bayram değil. Bunun farkında olmalılar. Atatürk’ün çocuklara nasıl önem verdiğini anlasınlar isterim.

Son olarak ileriye yönelik hayallerini öğrenebilir miyiz? 10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?

Önce eğitimimi tamamlamak istiyorum ve ileride oyunculuğa devam etmeyi istiyorum. Öncelikle ülkemde sevilen ve sayılan bir oyuncu olmak sonrada yurt dışı projelerinde yer almak isterim.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.