© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

KEMERSİZ KOMBİN KALMASIN

KEMERSİZ KOMBİN KALMASIN

Merhaba… Sizleri kısaca tanıyabilir miyiz?

Alman Lisesi’ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme eğitimi aldım. Sonrasında da IED Milano’da Marka Yönetimi ve İletişim masterı yaparak Türkiye’ye döndüm. Çocukluğumdan beri tasarıma bir merakım vardı hatta lisedeyken bir yaz Amerika’ya gidip moda tasarımı eğitimi almıştım. Bu merakımı aldığım marka yönetimi eğitimiyle de birleştirince 2015 yılında Needles and Inches adlı marka oluştu.

Tasarım felsefenizin altında neler yatıyor?

Tasarım felsefemizin altında farklılık ve lüks yatıyor. Needles and Inches kemerleri en kaliteli derileri kullanılarak, işinde bir numara Türk işçilerinin ellerinden çıkıyor. Amacımız rahatlığı da göz önünde tutarak, kombinlere farklılık katmak. Kemer kullanımını sadece bir araç olmaktan çıkararak aksesuar olarak kullanmaya teşvik etmeyi hedefliyoruz.

Şık olmanın temel kuralı nedir sizce?

Şıklık insanın kendine yakıştırdığıdır diyeceğim biraz klişe olacak 🙂 Ancak kendi giyim tarzımı da bu şekilde oluşturuyorum. İçinde rahat hissettiğiniz ve aynaya baktığınız zaman kendinizi beğendiğiniz her kombin şıktır bence. Modayı işim gereği adım adım takip ediyorum ancak alışverişe çıktığım zaman yine kendi zevkime hitap eden tasarımlara yöneliyorum. Sırf moda veya marka olduğu için beğenmediğim bir şeyi satın almam. Şıklığın etiketle geldiğine inanmıyorum.

Sizin mesleğinizi tercih eden kişi sayısı her geçen gün hızla artıyor. Önde olmak ve fark yaratmak için neler yapmak gerekir?

Modaya ve tasarıma yönelen kişi sayısının artmasını bizim jenarasyonumuzdaki insanların girişimci ruhuna ve yaratıcılıklarını ortaya koyma arzusuna bağlıyorum. Tabii durum böyle olunca bizim rakiplerimiz de artıyor. Ancak Türkiye’de sadece kemer üzerine bir marka sayısı neredeyse yok denilecek kadar az olduğu için kendimizi şanslı görüyorum. Birçok marka kemeri yan ürün olarak ürettiği için daha önce bahsettiğim gibi kemer hep araç olarak kullanılıyor. Biz de bu noktada farklı tasarımlar ortaya koyarak kemeri bir aksesuar haline getirmeye çalışarak, kombinlerin içinde daha çok yer almasını hedefliyoruz.

Hedeflediğiniz tablonun neresinde görüyorsunuz kendinizi şu an?

Bu yola çıkarken hedefimiz modaya bir farklılık, yeni bir soluk katmaktı. Kemer her zaman var olan bir ürün olmasına rağmen eskisi kadar kombinlerimizde yer almıyordu. Büyüklerimizin gençlik yıllarında her elbisenin üzerinde, her kombinin bir parçasında değişik tarzlarda kemerler kullanıldığını görüyoruz, Bizim de amacımız eskiyi günümüze uydurarak geri döndürmekti. Piyasaya altı ay önce girmiş olmamıza rağmen çok fazla kişiye hitap ettik. Satışlarımız hızla büyüdü ve her seferinde pozitif yorumlar aldık. Kısacası, hedeflediğimiz sürecin daha yarısında istediğimiz yola girmiş bulunduk ve bu da bizi daha büyük şevkle, daha büyük zevkle çalışmaya itiyor.

Önünüzde gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz ya da gerçekleştirmeyi planladığınız yeni projeleriniz var mı?

Needles and Inches markası olarak yolun daha çok başındayız. Hedeflediğimiz tablonun ilerisinde olmamız henüz başardığımız anlamına gelmiyor bizim için. Markayı hızla büyütmek, daha binlerce kişinin kombinlerinde kemerlerimizi görmek istiyoruz. Uzun vadedeki planlarımız ise yurt dışına açılmak. Şimdiden Amerika’da bir butikte satışlarımız var ancak daha çok butikte ve büyük department store’larda kemerlerimizi görmeyi hayal ediyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.