© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

İp Askılarla Yüzün Tasarlanması

İp Askılarla Yüzün Tasarlanması

Yüz hatlarından memnun olmayan, yüzünde sarkma ve kırışmalar meydana gelmiş kişilerde, bu sorunlardan otuz ila altmış dakikada ameliyatsız kurtulmak mümkün. Yeni jenerasyon Tesslift Soft iplerle yüz askılamada yüzün geleceğini isteğe göre tasarladıklarını belirten Uzm. Dr. Kamer Koldaş, çok konuşulan bu yöntemi MAG Okurları için anlatıyor…

 

Yılların ilerlemesiyle meydana gelen değişikliklerle cilt altı yağ, bağ dokusu, kolajen gibi yapılarda azalma sonucu (Tabii yer çekimini de unutmayalım.) yüzümüzde kırışıklıklar, sarkmalar hatta çökmeler meydana gelir.

Peki, bu sarkmalara ve çökmelere razı gelmek zorunda mıyız? Elbette hayır. Gelişen teknoloji ile beraber yüzde ip askılama tedavileri, son derece yüz güldürücü sonuçlarla beraber tüm dünyada oldukça popüler olan ve giderek yaygınlaşan seçeneklerden biri haline gelmiştir.

İplerle ameliyatsız yüz germe, yüz asma işlemi, örümcek ağı estetiği diye bilinen bir başka uygulama ile karışmaktadır.

Nextlift olarak bilinen ameliyatsız ip askı işleminde, eriyebilen PDO ipler kullanılır. Bizler bu iplere çok güveniriz, çünkü yıllardır ameliyatlarda, tüm vücutta kullanılmaktaydı. Bu sebeple vücutta ne gibi bir reaksiyona sebep olacağını net bir şekilde biliyoruz. Bu iplerin güvenli olmasının yanı sıra ortalama etki süresinin de iki yıl olduğundan eminiz.

Geçmişten günümüze güzellik yolculuğunda ilk jenerasyon ipler kullanıldı, eksikleri tespit edildi, bu eksiklerin giderilmesi doğrultusunda ikinci Jenerasyon iplerle biraz daha başarılı sonuçlar alınabildi. Bilimsel araştırma ve gelişmelerin devamı ile artık son olarak, üçüncü jenerasyon mesh teknolojisine sahip Nextlift (Tesslift) yüz askılama yöntemi geliştirildi. Bu tedavi ile, daha güçlü ve uzun süreli asıcı etki yanı sıra, cilt altı hacim kaybının giderilmesi de amaçlanmıştır.

Bu son jenerasyon Tesslift Soft ip askıda, iç içe geçmiş iki ip sistemi yer alır. İç kısımda, üzerinde üç yüz altmış derece çepeçevre yerleştirilmiş, zıt yönlere bakan, barb dediğimiz kılçıksı yapıların bulunduğu ip ve bunun çevresinde mesh yapısı dediğimiz ağ şeklinde, koruyucu kılıfa benzeyen tubuler file yapısında ikinci bir ip bulunur.

İç kısımda yer alan barblar, dokuya tutunarak daha güçlü bir askılama ve tutunma sağlarken dış kısımdaki file tarzında mesh yapısı temas yüzeyini artırarak dokuda kolajen ve elastin sentezlemesini tetikler. Her ip erirken, yerinde kolajen demetleri oluşturur. Bu sayede bağ dokusu güçlenir, cilt beslenmesi artar, büyüme faktörleri ve fibroblast aktivitesi ile cilt yenilenmesi başlar. Daha güçlü ve uzun süreli lifting etkisi sağlamak, cilt kalitesinde artış, yoğun kolajen üretimiyle beraber desteklenir.

Tesslift Soft ip askılama, en çok orta yüz sarkmalarında ve boyun toparlamada kullanılır. Bunun yanında hafif düzeyde şekil bozukluğu olan burunlarda ve burun ucunun kaldırılması amacıyla burun kullanımı için özel üretilmiş formda ipler ile günlük hayattan kopmadan burun şekillendirmede güvenle kullanılmaktadır. Diğer bir kullanım alanı ise kaş kaldırılması, düşük kaş yapısının toparlanması, badem göz ya da fox eyes formlarının oluşturulmasıdır.

İp askılama tedavileri hiçbir zaman cerrahiye alternatif değildir. Yüzünde hafif veya orta derecede düşme veya sarkma olan orta yaş ve üzeri kadın-erkek tüm bireyler için önerilen, cerrahi olmayan, küçük girişimsel uygulamalardır.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.