Başa Dön

Heykelsi Mimarisiyle Dünyayı Fethediyor

Heykelsi Mimarisiyle Dünyayı Fethediyor

TB Architects’in Kurucusu Mimar Tiago Bezerra, Amerika, Avrupa ve Ortadoğu’da hayata geçirdiği projelerinde görsel sanatlardan ilham alarak çağdaş mimari üslubuyla özgün tasarımlara imza atıyor…

Projelerimi geliştirirken görsel sanatlardan ilham alarak mimarideki kişiliğimle Amerika, Avrupa ve Asya’daki danışanlarımı büyülüyorum. TB Architects olarak işlevsel ve sürdürülebilir ortamlara değer veren müşteriler için daha iyi evler ve mekânlar tasarladım. Özgün bir mimari yaratarak yenilik yapmayı amaçlıyorum. Heykel mimari konseptini yaratırken insan tarafından deneyimlenecek projeler geliştiriyorum. Bir sanat eserinde yaşamak aileye ilham verecek, yaşam kalitesini ve konforunu artıracaktır. Brezilya’nın farklı bölgelerinden pek çok insan benzer kişiliğe sahip bir ev istediği için bizi aramaya başladı.

Her şey Casa JA projesini yapmamızla başladı… Aynı zamanda, Paris’te Eyfel Kulesi’nin yanındaki bir dubleks dairenin iç tasarım projesi için işe alındım. O andan itibaren birçok uluslararası fırsat ortaya çıktı.

Öne çıkmayı hak eden bir diğer projem ise Casa AB’dir. Bu proje TB Architects mimarisinin tüm uluslararası sahnede ön plana çıkmasını sağladı. Mimar, biçim güzelliği yarattığında güzelliğin kendisinde olduğunu açıklar. Projeler tasarlandıkça metodolojinin de sanatla doğrudan bir ilişkisi olduğunu görüyoruz. Çağdaş mimari üslubum, birçok projemde görülebilir. Projelerimdeki amacım, danışanlarıma mutlu yaşam alanları sunmak. Şekillerin ihtişamı bazı projelerimde görülebiliyor. Ticari işletmelerimde de heykelsi mimari mevcut. Projelerimdeki yaratıcı formlardaki farklılaşma, işletmeye değer veriyor ve satış ile kiralamada daha fazla likidite sağlıyor.

Tek katlı evlerde de heykel mimarisi ile anıtsal bir görünüm yaratmaya çalışıyorum. TB Architects olarak şu an Abu Dabi, Dubai ve Doha’da mimari projeler geliştiriyorum. Orta Doğu’da ortaya çıkan yeni fırsatlar konusunda çok heyecanlıyım. Hayalim zaten uluslararası alanda tanınan bir mimar olmaktı ve beklediğimden daha hızlı oluyor…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.