© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Fine Dining Konseptiyle Beykoz

Fine Dining Konseptiyle Beykoz

Misafirlerine uzun yıllardır Türk ve Osmanlı mutfağı lezzetlerini sunan Beykoz, Ümitköy’deki yeni şubesiyle fine dining konseptinde hizmet veriyor. Firmanın ikinci kuşak temsilcisi Başak Emeni, restoranın geçmişine değinerek yeni şubelerindeki hizmetleri ve imza tabaklarını MAG Okurları için anlatıyor.

 

Beykoz Restoran’ın geçmişinden, tarihinden bahseder misiniz?

Beykoz, kırk yılı aşkın süredir Türk ve Osmanlı mutfağını misafirlerine sunan ve bu işi layıkıyla yapma çabasında olan bir esnaf lokantasıdır. İlk şubesini Hoşdere’de esnaf lokantası konsepti ile, daha sonrasında Gölbaşı’nda et ve kebap restoranı olarak ve en son, Ümitköy’de ise esnaf lokantası konseptine farklı bir bakış açısı kazandırarak fine dining bir restoranla hizmete devam etmektedir. Anadolu’da birçok medeniyet yaşamış ve haliyle her medeniyet bir iz bırakmış. Bir ülkenin tarihi zengin olursa mutfağı da  zengin oluyor. Biz kendimizi, bu zenginlikleri yeni nesillere aktaran kültür yolculuğunda insanlarımızla buluşturan bir işletme olarak tanımlıyoruz.

Menünüzü nasıl tanımlarsınız? İçerisinde neler var?

Beykoz’u bugünlere taşıyan, yıllardır değişmeyen kalitesidir. Prensip olarak evimizdeki mutfağımızda kullanmayacağımız hiçbir ürünü işletmelerimizde de bulundurmamaktayız. Üzülerek ifade etmeliyim ki Türk mutfak kültürü gitgide unutulmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi, gençlerimizin hızlı ve kolay yapılabilir ürünlere yönelmesidir. Günümüz şartlarında, insanların yoğun iş temposundan dolayı evde yemek yeme alışkanlığı değişmiştir. Ben, bu fermente ve işlenmiş hazır gıda tüketiminin artmış olmasını birçok hastalığın yaygınlaşmasındaki en büyük faktörlerden biri olarak düşünüyorum. Biz bu sebeple menümüzde kullandığımız tüm ürünlerin; mevsiminde iyi tarımla yetişen meyve ve sebzeler olmasına özen gösteriyor, bu doğrultuda ürünlerimizin tamamını küçük ve yerli üreticilerden temin ediyoruz. Bu şekilde hem yerel tarımı destekliyor hem de mutfağımızda, işlenmiş gıda kullanmadan yemeklerimizi yöresinden tabağınıza gelen bir lezzet yolculuğuyla siz değerli misafirlerimize Beykoz çatısı altında özenle sunuyoruz. Hoşdere ve Ümitköy şubelerimizde Türk mutfağının zengin çeşitliliği ve doğal pişirme yöntemlerine verdiğimiz önem doğrultusunda, misafirlerimizin yoğun talebi ile her gün öğlen ve akşam menülerimiz birbirinden farklılık gösterir. Ümitköy şubemizde ev yemeklerinin yanında çorba, sakatat çeşitleri, kebap, pide, lahmacun, zeytinyağlı soğuk mezelerimiz ve tatlılarımızı 7/24 misafirlerimize sunabilmekteyiz. Menümüz, çeşitliliği ile zengin olup her bütçeye uygun ve porsiyon yeterliliği ile doyurucudur. Kısacası Beykoz’un  menüsü; coğrafyamızdan, hatıralarımızdan ve geleneklerimizden yola çıkarak değerlerimizi koruyarak hazırlanmış bir menüdür.

İmza tabaklarınız hangileri? Mutlaka denenmesini tavsiye ettiğiniz lezzetiniz nedir?

Beykoz menüsünün temel amacı; sağlık ve lezzetten ödün vermeden, misafirlerinin hem gözüne hem midesine hitap eden lezzetli yemekler sunmaktır. Böylece; sadece sunum odaklı, lezzetten uzak tabaklardan ziyade; damak tadını öne çıkaran ve kalitesiyle kendisinden bahsettiren bir Ankara markasıdır. Beykoz menüsünde bulunan tüm yemeklerimiz özenle seçilmiş temiz ürünler barındırdığı için menümüzün tamamına imza tabaklarımız diyebilirim.

Beykoz’un tabii ki olmazsa olmazı diyebileceğimiz, Ümitköy Beykoz dışında hiçbir yerde içemeyecekleri Beykoz spesiyal çorbamızın kesinlikle denenmesini tavsiye ederiz. Doktorlarımızın da söylediği gibi “kemik gelişimi, bağışıklık sistemini güçlendirmesi”  gibi faydaları ile çorbalarımız hem yetişkinler hem de çocuklarımız için şifa kaynağıdır. Her hafta sadece belli günlerde çıkan ve odunlu taş fırınımızda dokuz saatte pişen, Urfa’dan getirttiğimiz sade yağ ve aromatik meyvelerle tatlandırılan kuzu tandırımızı da tavsiye etmekteyiz. Haftanın belirli günleri çıkan tas kebabı, Ankara tava, şırdan dolma, çoban kavurma, dana roti ve Erzurum’un İspir ilçesinden getirttiğimiz kuru fasulyemiz de menümüzde en çok tercih edilen lezzetlerimiz arasındadır. Bunların dışında serpme kahvaltımız, çeşitliliği ve lezzeti bakımından sadece Ankara’da değil, Türkiye’de de iddialı ve mütevazı olmadığımız bir konudur. Kırk farklı çeşit içerikle ev yapımı reçellerimiz, kendi üretimimiz olan sıcak pide ve taze portakal suyu ile haftanın her günü hizmet vermekteyiz.

Ümitköy şubenizdeki yenilikler neler? İlerleyen zamanlarda ziyaretçilerinizi neler bekliyor?

Ümitköy Beykoz lokantamızın bir  gastronomi tesisi olduğu unutulmamalıdır. Ümitköy Beykoz; misafirlerine cadde gürültüsünden uzak, konforlu, dostlarınızla yemek yerken kaliteli sohbetler ve güzel anılar biriktirebileceğiniz bir ortam sunuyor. Ümitköy Beykoz öncelikle Türkiye’nin en başarılı mimarlarından Gökcan Bulut’un imzasını taşımaktadır. Gökcan Bey, esnaf lokantasından farklı bir tasarım ile fine dining bir restoran konsepti sunmuştur. Restoranımızda ağırladığımız tüm misafirlerimizin geribildirimlerini dikkate alarak ben ve ekip arkadaşlarım her zaman farklı ve yenilikçi düşüncelere açığız. Bunun dışında üç yüz kişilik kapasitemizle mimari açıdan çok hoş bir müstakil binada hizmet vermekteyiz. Özel gruplar ve toplantılar için ayrı VIP salonlarımız da mevcuttur.

Müşteri memnuniyeti noktasında birçok prensip izliyorsunuz. Bunları biraz anlatır mısınız?

Restoranlarımızı  işletirken, tüketici davranışları ve piyasa yapılarında yaşanan değişimlerle başarımızı devam ettirebilmek için müşteri memnuniyetini ve kalıcılığını artırmaya yönelik çalışmalar yürütmekteyiz. Bizim için Beykoz bir işletme değil evimizdir. Bu yüzden yıllardır misafirlerimizi güler yüzle kapıda karşılar ve her misafirimizle birebir ilgileniriz. Restoranlarımızda sunulan hizmet kalitesi düzeyi arttıkça müşteri memnuniyeti, müşterilerin işletmeyi tekrar tercih etme ve tavsiye etme eğilimleri artmaktadır. Ayrıca değişmeyen hizmet kalitesi müşterimizin bizi tercih etme kararlılığını getirir. Bizim için en iyi müşteri, eleştiri yapan müşteridir. Beykoz ailesi olarak müşterilerimizin eleştirilerine önem verir, bu eleştiriler doğrultusunda kalitemizi arttırmak için çalışmamıza devam ederiz. Son olarak; Beykoz lokantaları, iki yüz personeliyle, önceliğinin hizmet kalitesi ve bunu geliştirmek için daha çok müşteriye pozitif anlamda dokunması gerektiğinin farkında olan büyük bir ailedir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.