Başa Dön

Filistin Caddesi’nin Gözde Mekanı The House Cafe

blank

Filistin Caddesi’nin Gözde Mekanı The House Cafe

Okuma süresi 4 dakika

Hem Ankara’ya hem de Filistin Caddesi’ne getirdiği solukla, Ankara’nın ve Ankaralıların eğlence anlayışını  tamamen değiştiren ve hafta içlerini hareketlendiren The House Café’den Reyhan Erzurumdağ ile The House Café efsanesinin Ankara şubesini konuştuk…

The House Café’nin haklı bir ünü var… House Café’yi bilmeyen kimseler kalmadı. O yüzden her daim yükselen bir trend olmanızı neye borçlusunuz diye sorarak başlayalım…
The House Café’nin haklı ünü, markayı Ankara’ya taşıma fikrimizin temelini oluşturmuştur.  Gerçekten The House Café markası başarılı bir şekilde yarattığı ilklerle Türkiye’nin en önemli cafe zinciri olmuş ve bunu da aldığı birinciliklerle tescillemiştir. İstanbul yönetiminin yenilik adına yaptığı tüm çalışmaları, bizim Ankara’ya yorumlayarak sunmamız,  devamlı yükselen trend olmamız da ki en önemli sebeplerinden biridir.

Ankara’da Filistin’de herhangi bir mekan olmaktan çıktınız ve herkesin ilk durağı oldunuz… Bu kadar mekanın arasında sizi farklı kılan nedir?
“Durak” tabirini değil de markanın adından da yola çıkarak “ikinci evleri” tabirini kullanmak isterim.  Misafirlerimize, kendilerini evlerindeki kadar sıcak bir ortamda vakit geçirmelerini sağlayabilmemizin en önemli farklılıklarımızdan biri olduğunu düşünüyorum. Düşünüyorum diyorum çünkü benimki tahminden öteye geçemez. Bu sorunun asıl muhatapları misafirlerimiz olmalıdır. Netice itibariyle misafirlerimiz bir farklılık görüyorlar ki bizi tercih ediyorlar.

Lokasyon olarak öngörülü davranıp Filistin Caddesi’nde açılan ilk yerlerdensiniz… Eğlencenin Arjantin Caddesi’nden Filistin Caddesi’nde kaymasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Burada ki hadise, öngörüden çok kalıcılığı sağlama meselesidir. Dünyanın hiçbir yerinde bazı caddeler bitmez. Evet, yeni yerler oluşur ancak eski yerlerde hiçbir zaman bitmez. Bu biraz bize özgü bir şey diye düşünüyorum. İstanbul’da bile bu böyle. Nişantaşı’nı veya Bağdat Caddesi’ni yeni bir caddenin bitirebileceğini hayal bile edemiyorum. Tabi ki artan nüfus ve talep doğrultusunda yeni merkezler oluşmalı ve oluşacaktır da ancak kendini ispat etmiş ve doğru kurulmuş merkezler bu yeni gelişmelerden olumsuz etkilenmemelidirler.

Her salı özel geceler düzenliyorsunuz ve oldukça da talep oluyor. Hafta içi gece hayatını renklendiren bir tarafınız olduğunu söyleyebilir miyiz?
Kesinlikle söyleyebiliriz.  Hatta Salı günleri yarattığımız “Happy House” Ankara’nın hafta içi anlayışına yeni bir bakış açısı getirmiş ve Ankara’da yaşayanların sadece hafta sonu gezer imajını da yıkmıştır. Bu manada yaptığımızı çok önemli buluyorum.  Yapılacak doğru organizasyonlarla hafta içi diğer günlerinde çok ciddi rağbet göreceğini bilmemize rağmen Salı günlerinin dışına çıkmamızın bizi yıpratacağını düşünerek, diğer işletmelerin bu günlerle ilgili organizasyon yapmalarını umut ediyorum.  Çünkü gezen bir Ankara’nın tüm işletmelere faydalı olacağı inancındayım.

Mekan içi bazı değişiklikler yaptınız… Caddeye açıldınız tabir-i caizse, bu fikir nasıl geliştirildi. Ve o günden bu güne talep de bariz bir değişim gözlemlediniz mi?
Dediğiniz gibi mekan içi ve dışı değişiklikler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz.  Dinamizmimizi sergilediğimiz en önemli alanlardan biri dekorasyonda yaptığımız yeniliklerdir. Bazen yeni yaptığımız bir değişikliğin yanlış olduğunu fark edip bir gün sonra değiştirdiğimizde olmuştur.  Başarılı bir iş adamına sormuşlar. “Başarınızın sırrı nedir?” İş adamı “Bu sorunun cevabı tek kelime” demiş ve devam etmiş “Tecrübe.” Peki, “Tecrübeyi nasıl edindiniz?” demişler,  iş adamı “Bu sorunun da cevabı iki kelime” demiş ve devam etmiş “Doğru kararlar.”
“İyi de doğru kararları nasıl verdiniz?” demişler. İş adamı yine “ Bu sorunun da cevabı iki kelime.”  demiş ve devam etmiş “Yanlış kararlar.” Anekdotta olduğu gibi kararlarımız yanlış çıkacak diye korkmamalıyız. Aksine kararlarımız cesaretle almalı ancak çıkacak olumsuz sonuçlardan ders çıkarmalıyız.

House Café zaten bir markaydı ama Filistin ile birlikte Ankaralıların da gönüllerini fethettiniz. Bundan sonra yeni plan ve projeler var mı?
Misafirlerimizin memnuniyetini sürdürebilmek ve beklentilerini karşılayabilmek adına tabi ki sürekli yeni projeler ve yenilikler peşindeyiz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.