Başa Dön

DOC.CIKMAZ Dental & Holistic Beauty Clinic Daha Bakımlı Erkekler

DOC.CIKMAZ Dental & Holistic Beauty Clinic Daha Bakımlı Erkekler

Okuma süresi 4 dakika

DOC.CIKMAZ Holistic Beauty olarak kadınlara sağlanan sağlık, estetik ve güzelliğin yanında erkek ziyaretçilerine de bu hizmetleri verdiğini belirten Estetik Diş Hekimi, Prostodontist ve Güzellik Uzmanı Dr. Sakine Çıkmaz; holistic anlayışıyla erkekler için uyguladıkları tedavileri MAG Okurlarına aktarıyor… 

DOC.CIKMAZ çatısı altında Holistic Beauty’de neden erkeklere yer verdiniz? Güzellik merkezleri çoğunlukla kadınlara hizmet verme anlayışındayken…

Yirmi beş yılı aşkın bir süredir estetik diş hekimliği alanında çalışan protez uzmanı, klinisyen bir diş hekimiyim. Erkek danışanlarımın sağlık ve estetiğe olan ilgi, istek ve beklentilerini doğal olarak, diş kliniğimde tecrübe etme imkânım oldu. Bu deneyimlerimi aynı zamanda güzellik uzmanı kimliğimle birleştirdiğimde amacım, erkek danışanlarımızın da kadınlar kadar rahat ve kendilerini ait hissettikleri bir ortamda verdiğimiz hizmetlere ulaşabilmeleri oldu. Biliyorum ki, pek çok merkez sadece kadınların ihtiyaç ve beklentilerine odaklanmış olduğundan, erkekler bu konuda oldukça sıkıntı yaşamaktalar. Oysaki, kadınlar kadar erkekler de, daha sağlıklı, bakımlı, daha genç, dinamik ve iyi hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Bu sebeptendir ki, günümüzde erkekler de estetik ve kozmetik yenilikleri yakından takip eder oldular. Fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak hoşnut olmadıkları konularda arayış içindeler. Klinik merkez olarak çözüm odaklı ve holistic, yani bütünsel anlayışımız erkekler için de hizmet anlayışımızın doğal bir sonucudur.

Günümüzde erkeklerin sağlık, güzellik ve estetiğe bakış açısını bir hekim gözüyle nasıl yorumluyorsunuz?

Modern ve hızlı yaşamın getirdiği koşullar, beklenti ve tercihler, bilinç ve farkındalık, erkeklerin fiziksel görünüşlerine olan bakış açılarını değiştirdi ve vazgeçilmezleri haline geldi. Sosyal statü ve kariyerlerinde, iş dünyasında ve özel hayatlarında kendilerinden emin, özgüvenli, güçlü ve erkeksi bir karizma için, sağlıklı, fit, bakımlı, yakışıklı ve daha genç görünmek istiyorlar. Kendilerine özen göstermeye ve zaman ayırmaya ihtiyaç duyduklarını belirten erkekler bu konulara olan farkındalıklarıyla, “Bizim için yapabileceğiniz bir şeyler var mı?” derken, kısacası “Biz de varız!” diyorlar.

Merkezinizde erkekler için ne gibi uygulamalar bulunmakta?

Öncelikle diş hekimi olmam nedeniyle, ağız ve diş sağlığı hizmetimiz var. Çok önemsediğim bu konuda şunu söylemek isterim: Bir erkeğin çekinmeden, utanmadan, sıkılmadan, rahat bir şekilde gülümseyebilmesi çok önemlidir. Güzel bir gülümseme, temiz ve düzgün dişler karizmatik bir etki yaratır. Bu öncelikle erkeğin, kendisini iyi hissetmesine, sonrasında da bu enerjisini etrafına yaymasına kadar gider. 

Cilt gençleştirme ve bakımına yönelik, medikal cilt bakımları, mezoterapi, gençlik aşısı, botoks gibi anti-aging uygulamaları ile erkeklerde de daha sağlıklı, sıkılaşmış, temiz ve bakımlı görünüş için estetik dokunuşlar mümkündür.

Erkek el-ayak sağlığı ve bakımı dediğimizde, yine önemli bir alan podolojidir. Uzman podoloğumuz, diğer bir deyişle ayak sağlığı uzmanımız, medikal el-ayak bakımı ile genel bakımlarınızın yanında, tedavi içerikli olan mantarlı veya deformasyonlu tırnak tedavisi, çatlak topuk tedavisi, siğil tedavisi, batık tırnak tedavisi, bant ve tel uygulamalarını da kapsayan tedavileri yapmaktadır. Toplumumuzda diyabetin fazlaca görülmesi, diyabetik ayak bakımının bir podolog tarafından yapılması ayrıca önem arz etmektedir. Spora bağlı sorunların giderilmesinde ya da sorun yaşamamak için önleyici, sporcu ayak bakımı da dikkate alınmalıdır.  Kozmetik anlamda el-ayak bakımında erkeklerin de günümüzde, hatta tarihsel süreçte güç ve statü göstergesi olarak tırnak renklendirmeye olan ilgilerine de kalıcı oje ve nailart çalışmalarımızla yer vermekteyiz. 

Başka bir konu da erkeklerin bedenlerindeki istenmeyen, rahatsızlık verici kıl ve tüylerinden kalıcı epilasyon yöntemleriyle kurtulmak istemeleridir ve bunun için de gerekli uygulamalar bulunmaktadır. Tam tersi de mümkündür; erkeklerin kaşlarındaki eksikleri ve düzensizlikleri gidermek adına son derece doğal olabilen microblading – kıl tekniği ile yaptığımız uygulamalarda, yüz ile uyumlu, kavisli, güçlü, erkeksi bir karizmatik kaş söz konusu olur. Kirpikleri çok uzun ve karışık olan erkeklerde, kirpik lifting işlemi rahatlık sağlarken, gözler daha belirginleşerek yüzün ifadesi netleşir.

Merkezimizdeki özel uygulamalarımızdan biri de osteopatidir. Uzman osteopatımızın yüz ve vücut, kas ve kemiklere çalıştığı bu uygulamalarda, olan ya da olabilecek sorunlar değerlendirilir, refleksoloji ile benzer şekilde çözümler üretilir. Böylelikle, wellbeing dediğimiz, danışanın kendisini daha iyi hissettiği, streslerinin azaldığı bir durum ortaya çıkar.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.