Başa Dön

Dietmap Beslenme Danışmanlığı ve Eğitimi

blank

Dietmap Beslenme Danışmanlığı ve Eğitimi

Okuma süresi 5 dakika

Sağlıklı yaşamın temeli olan yeterli ve dengeli beslenme kurallarının yaşam biçimi haline getirilmesi,
hem ağırlık kontrolünün sağlanması hem de kronik hastalıklardan korunmak için gereklidir. Uzman Diyetisyen Duygu Öztürk ve Koordinatör Eda Tomruk, DIETMAP’de ihtiyacınıza uygun olarak hazırlanan “Sağlıklı Yaşam İçin Yol Haritası”nı sizlerle paylaşıyorlar…

DIETMAP Beslenme Danışmanlığı ve Eğitimi’nde sağlıklı yaşam için yol haritası nasıl ilerliyor?
Duygu Öztürk: DIETMAP, insanların yaşam kalitesini yükseltmeyi hedef alan bir amaçla kurulmuştur. Son yıllarda beslenme bilimine verilen değer ve inanç giderek artmaktadır. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın yeterli ve dengeli beslenmeyle olan yakın ilişkisi günümüzde herkes tarafından kabul edilmektedir. Bizler de bu bilinçle, merkezimizde kişiye özel yeterli ve dengeli beslenme programları hazırlamakta ve gereken eğitimleri vermekteyiz.  Danışanların kan biyokimyasal ölçümleri ve vücut analizine göre değerlendirilmeleri ile program başlar. Nasıl ve ne kadar yenileceği porsiyon eğitim sistemi ile belirlenir ve DIETMAP diyetisyenlerinin kişiye özel olarak hazırlayacağı “Beslenme Programı” ile sağlıklı yaşam süreci başlar. “Sağlıklı Yaşam İçin Yol Haritası”ndaki amaç; vücut kas kitlesini koruyarak, yağ kitlesini azaltmak ve sağlıklı beslenmenin yaşam biçimi halinde devam ettirilmesinin sağlanmasıdır.

Beslenmeyle ilgili artık günümüzde birçok kişinin fikir sahibi olabildiğini ve bu konuda insanlara önerilerde bulunabildiğini görmekteyiz. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Maalesef artık konunun uzmanı olmayan birçok kişi kendini bu konuda bilgi verebilme yetkisinde ve donanımında görüyor, insanlara doğruluğu olmayan bilgiler veriyorlar. Bu durumda yanlış olan beslenme bilgilerinin, insan hayatında yer almasına ve çoğu zaman da sağlık sorunlarına neden oluyor. Beslenme ve diyet konusundaki tek yetkin meslek; diyetisyenliktir ve benim tavsiyem doğru beslenme ilkelerinin konunun uzmanı olan kişilerden öğrenilmesi ve uygulanmasıdır.

Peki, bizlere DIETMAP’de uyguladığınız sistemler hakkında bilgi verebilir misiniz?
DIETMAP Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı, haftalık düzenli takiplerle bireylerin yaşamında zayıflama serüvenini tek seferde çözümlemeyi hedef alır ve kilo korumaya zemin hazırlar. Bu serüvende özel hazırlanmış bir besin kullanılmaz, gerekmedikçe özel yemek kullanımına izin verilmez ve en önemlisi birey kendi sosyal yaşamından hiçbir şekilde soyutlanmaz. Bireyin vücut analizine göre nasıl ve ne kadar yiyeceği ölçüler bazında değerlendirilir. “Zayıflamada mucizeler yoktur” bilincini, danışana vermeyi hedefleyen DIETMAP, diyet kelimesinden uzak sağlıklı beslenme programları ile sağlıklı kilo kaybetmeyi ilke edinmektedir. Sağlıklı Yaşam İçin Yol Haritanız “kilo verme” ve “kilo koruma” olmak üzere iki dönemden oluşur. Bireyler hedefledikleri kiloya ulaştıklarında, bu kiloyu korumaya yönelik aylık takipler ile kilo koruma programı başlar. Bu aşamada bireylere kilo korumaya yönelik taktikler ve stratejiler öğretilir.

Merkezinizde yapılan bölgesel incelme desteğinden bahsedebilir misiniz?
Eda Tomruk: Ses dalgaları ile elektroporasyon akımlarını birleştiren kavitasyon cihazımız ile selülit ve yağa doğrudan etki edilmekte ve bu uygulama sonucunda kişide incelme, selülitte azalma,  cilt gevşekliklerinin giderilmesinde ilk seanstan itibaren gözle görülür bir şekilde sonuçlar almaktayız. En son jenerasyon kavitasyon sistemi ile vücut yağ yüzdesini azaltıyor, selülit görünümde azalma sağlıyor ve bölgesel incelme elde ediyoruz. Kavitasyon sistemi lenf drenaj, elektroterapi ve Power Plate ile bir paket halinde sunuluyor. Ancak bu işlemler yan destekleyici işlemlerdir ve muhakkak diyet eşliğinde olmalıdır ki etkisi kalıcı olsun.

“Artık spor için zaman bulamıyorum” bahanesinin arkasına sığınmayın diyorsunuz,  bu cümlenizi bizim için açar mısınız?
Spor ve egzersiz yapmaya zaman bulamayan danışanlarımızın dünyanın en güçlü vibrasyon platformu ile günde sadece 10 dakika bize ayırmalarını istiyoruz. Haftada 3 gün Power Plate çalışması kişilerde yağ yakımını sağlar, vücuda esneklik kazandırır, vücut suyunun drenajını, kan akışını ve vücutta oksijenlenmeyi arttırır. Özellikle sporcular için önemli olan eklem sakatlıkları riskini minimuma indirir, yaş ilerlemesi ile karşılaşılan osteoporisis etkisini azaltır ve kemik yoğunluğunu arttırır. Selülit oluşumunu engeller ve var olanların görünümünü azaltır. Günümüzde çok sık yaşanan sırt ve bel ağrısını bu bölgeleri güçlendirerek azaltır ve hormonların daha yüksek düzeyde çalışmasını sağlar. Power Plate ile 10 dakikalık egzersiz 1-2 saatlik fitness’a eşdeğerdir.

Son olarak ne söylemek istersiniz?
Duygu Öztürk: Sonuç olarak; diyet programlarında amaç zayıflamakla birlikte, yanlış beslenme alışkanlıklarının yerine, doğru beslenme alışkanlıklarının yerleştirilmesi, yani davranış tedavisi ile birlikte programın perçinlenmesi olmalıdır. Yaşam şeklindeki yanlışlar düzelmediği sürece, kaybedilen ağırlıkların yeniden alınmaması son derece zordur. Bu nedenle, zayıflama programı süresince yapılacak davranış değişikliği tedavisi ile en iyi sonuca ulaşmanız mümkün olacaktır. Sağlıklı yaşam için yol haritasını belirlemek isteyen herkesi DIETMAP Beslenme ve Eğitim Danışmanlığı’na bekliyor ve herkese sağlıklı yarınlar diliyoruz.

Adres: Arjantin Cad. No: 15/8 G.O.P – ANKARA
Tel-Fax: 0312 466 34 63 – 73
www.dietmap.com.tr

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.