© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Benliğiniz Makyajınıza Yansır

Benliğiniz Makyajınıza Yansır

Yaptığı çalışmalarla dikkat çeken başarılı make-up artist Rüveysa Gürbüz, mesleğine dair hislerini ve ilham aldıklarını MAG Okurlarıyla paylaşıyor…

 

Mesleğinizin en keyif aldığınız yönü nedir?

İnsanlara hafif dokunuşlarla, onların en güzel noktalarını ön plana çıkarmak. Sonucunda da onların güzel tepkisini görmek mesleğimin en tatmin edici yanı.

Mesleğinizin değiştirmek istediğiniz bir yönü var mı?

Bazen; kişilerin makyajda doğru bildiklerini sandığı ama aslında yanlış olan ve beni, makyaj sırasında illaki onların bildiği ama yanlış olan tekniklerle makyaj yapmamı isteyenler oluyor. Onları ikna etmek zor oluyor ama kendi tekniklerimle yaptığım makyajın sonucunu görünce de şaşırmış halde çok beğeniyorlar.

Birlikte çalışmaktan keyif aldığınız ünlüler kimler?

Çalışmaktan keyif aldığım birkaç ünlü var ama aralarından ön plana çıkan Özge Ulusoy. Kendisi hem çok cana yakın hem de çok mütevazı. Makyaj sırasında ve sonrasında, makyajı ne kadar çok beğendiğini dile getirmesi beni ayrıca çok mutlu etmişti.

İlham aldığınız bir makyaj sanatçısı var mı? Makyajda ilhamı nereden alıyorsunuz?

Nikki, Patrick Ta ve Katie Jane Hughes, en çok ilham aldığım makyaj sanatçıları. Hepsinin tarzını kendime çok yakın hissediyorum.  Makyaj benim için hem doğal hem glam olmalı.

Makyajda olmazsa olmazınız nedir?

Concealer, allık ve maskara. Bu üçüyle birçok görünümü elde edebiliriz.

Günlük makyaj rutinleriniz neler?

Rutinime ilk önce nemlendirici ile başlıyorum. Kapatmak istediğim noktalara concealer uyguluyorum. Yanaklarıma ve göz kapaklarıma çok ince allık kullanıyorum. Kaşlarımı sabitleyici ile, uzadığı yöne doğru tarıyorum ve dudaklarıma lipbalm sürüyorum

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.