Başa Dön

Beliz Acıpayamoğlu İlkbahar-Yaz Trendleri

Beliz Acıpayamoğlu İlkbahar-Yaz Trendleri

Moda-Tekstil Tasarımcısı Beliz Acıpayamoğlu; İlkbahar-Yaz 2023 moda ve aksesuar trendlerine MAG Okurları için değiniyor…

İlkbahar ile birlikte aykırı renkler yerini daha feminen, romantik görünümlere bırakmaya başlayacak. İlkbaharın neşesini simgeleyen çiçek desenleri bu sene de devam ediyor. Bununla beraber püskül, dantel ve tül ile detayları göreceğiz. Bu sezon üç boyutlu çiçek desenleri çok daha göz alıcı olacak gibi duruyor. Baharın dinginliğiyle gelen daha sakin kombinler ile karşılaşmamız mümkün. Sezonun renk, desen ve kombinleri ile, rahatlatıcı bir etki içinde olacağız gibi.

Bu sezon, slip elbiseleri de görmeye devam edeceğiz. Her anımızda, her ortamda bizi en iyi temsil eden slip elbiseler “hooded dress” adıyla kapüşonlu, yırtmaçlı, zaman zaman dekoltesiyle ve rahatlığıyla hayatımızın zirvesinde yer alabilir.

Dolabımızın vazgeçilmez rengi siyah yine hayatımızda. İlkbahar denince renklerle canlanan enerjimiz siyahı yine de bırakmayacak. Gotik görünüm ile zaman zaman karşılaşabiliriz.

Balon etekler -en sevdiğim- yine askılarda olacak. Fazlasıyla çocuksu ve eğlenceli bir görünüm veren bu etek formlarını sevenler 2023 İlkbahar-Yaz sezonunda yine mutlu.

Daha sakin görünüm sevenler için müjde! Ombre kumaşlar ile sık sık karşılaşacağız. Eğer ışıltı, pul, payet seviyorsanız hiç merak etmeyin, onlar da var. Seçeceğiniz her parçada metalikler, pullar, ışıltılar bulabilirsiniz. Etekten cekete, günlük ya da gece kombinleriniz için bol çeşit göreceksiniz.

Cesurum diyorsanız transparan parçalar da sezonda etki gösterecek. Tül seven özgür ruhlar  buna çok sevinecek.

Tabii ki “jean”leri unutmak mümkün değil. Her dönemde şekil değiştirerek dolabımızın baş rolünde olan jeanler bu sezon “baggy”, “wide-leg”, “slouchy” ve “maxi” kot etekler olarak hayatımıza girdi ve girmeye devam edecek. Denim görüntüsü gömleklerle, ceketlerle tamamlanacak. Kargo pantolonların yanı sıra koca koca cepler eteklerde ya da üst parçalarda da görülecek. “Full denim” kombinleri bizi bekliyor.

Feminenlik bu sezon ön planda. 90’ların minimalist elbiseleri de hâlâ bizimle. Loewe, Valentino gibi markalarda bu parçalara sıkça rastlamak mümkün.

Aksesuar Trendleri

Aksesuarlara gelecek olursam; minik çantalar, yerini daha geniş çantalara bırakıyor. Ayakkabı topukları yine gelenekselin dışında, enteresan formlarda: Ayakkabı desenlerine eşlik eden çoraplar; püskül çantalar, aksesuarlar; bol ışıltılı küpeler; eldivenler ilkbahar kombinlerimizin tamamlayıcısı olacak gibi. Gece ve gündüze uygun eldivenler ile karşılaşmamız mümkün.

İlkbahardan yaza geçerken büyük hasır şapkalarınızı da dolabınıza eklemeyi unutmayın.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.