Başa Dön

Bahar Gelini Olmak

blank

Bahar Gelini Olmak

Okuma süresi 2 dakika

Üzerimizden gri tabakanın kalktığı ve yerini rengarenk bir örtünün kapladığı bu aylara girmemizle birlikte, kıyafetlerimiz ve makyajımız da renkliliğe uyum sağlamaya başlıyor. Zira bu durum gelin makyajlarımızın tonlarını ve ışıltılarını da etkiliyor. Kapalı alanlarda gerçekleştirilen düğünler yerlerini artık açık alanlara kır düğünlerine bırakıyor. Artık dudaklar daha canlı, gölgeler daha yumuşak…

Bahar Gelinlerine Öneriler:

Rujlar daha renklensin

Dudaklar artık daha canlı, tam ten rengi rujları bırakıp içinde hafif pembelik ve hafif şeftalilik olan rujlara yönelmelisiniz. Bu sayede daha sağlıklı ve canlı bir görüntü elde edersiniz.

Göz ve yüzünüzdeki gölgelendirmeler yumuşasın

Kış ayları boyunca yaptığımız contouring/gölgelendirme artık daha soft olmalı. Özellikle açık alanlarda gerçekleşecek olan düğünlerde mutlaka çok belirgin olmayan gölgelendirmeye yönelin.

Gözlerinizde daha sıcak alt tonlu renkler kullanın

Göz makyajınızı gölgeli tercih edenlerdenseniz mutlaka sıcak tonlarda geçiş rengi kullanın.

Keskin liner uygulamalarından vazgeçin

Liner uygulamalarından vazgeçemiyorsanız, en azından daha soft ve yumuşak geçişli olanlarını tercih etmeye gayret edin.

Fondöten uygulamalarını inceltin

Özellikle kullanacağınız fondöteni ince seçmeye gayret edin ve su bazlı olmasına dikkat edin. Eğer cilt kuru ise, nemli bir görüntü sağlamaya çalışın, yağlı ise parlamayı önlemek amaçlı transparan pudra ile destekleyin.

Kirpik uygulamalarını azaltın

Kocaman kocaman kirpiklerden vazgeçme zamanı. Bahar ayının doğallığını kirpiklerinize de taşıyın. Tüm kirpikler yerine tek tek, seyrek uygulamalar isteyin.

Koyu renk rujlardan uzaklaşın

Koyu tonlarda rujlar tercih etmek hem gün içerisinde tazeleme gerektirdiğinden hem de açık alanların tarzına uymayacağından kaçınmanız gereken bir tercih.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: