© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Ayrıcalıklı Özgür Yaşam Vaadi Garden InCity

Ayrıcalıklı Özgür Yaşam Vaadi Garden InCity

Oruçoğlu İnşaat Genel Müdürü Hicran Altınkaya Oruç, şirketin yeni projesi Garden InCity’nin tasarım aşamalarıyla ilgili detayları, konseptlerini ve projede ele aldıkları önemli noktaları MAG Okurlarıyla paylaşıyor. 

Öncelikle kendinizden biraz bahsederek başlar mısınız?

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunuyum ve son altı yılı Oruçoğlu İnşaat olmak üzere, yirmi yıldır aktif iş hayatındayım. 

Oruçoğlu İnşaat, yirmi yıl önce mühendislik nosyonu ile kurulmuş bir inşaat firmasıdır. Kurucusu Tuğrul Oruç, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur ve sektörde birçok firmanın kurucu ortaklığını yapmıştır, faaliyetlerinde imzası vardır. Firma kurulduğu günden bu yana; prefabrik endüstriyel yapılar, konut ve ticari kapsamlar gibi inşaat sektöründe farklı alanlarda iki yüz bin metrekare üzerinde inşaat alanını başarı ile realize etmiştir. 

Garden InCity projesi nasıl ortaya çıktı? Motivasyonunuz neydi?

Pandemiyle birlikte insanlar evlerinde daha fazla vakit geçirmek durumunda kaldılar. Ev artık insanlar için sadece yaşam alanı olmaktan çıktı; hem çalışma alanı hem de keyif alanı oldu. Bu anlamda; daha geniş, ferah, ihtiyaçlara göre oda sayılarının arttığı, konfor alanlarının daha çok önem kazandığı evler lüks olmaktan çıktı, ihtiyaç haline geldi. Biz de bu süreçte sahip olduğumuz teknik bilgi, beceri ve deneyim ile bu ihtiyaca cevap vermek için Garden InCity projesine odaklandık.

Peki, projenin genel hatlarından biraz bahseder misiniz? 

Projemiz Beytepe Mahallesi’nde, Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı’nda yer alıyor. Beytepe, Ankara’nın gayrimenkulde son yıllarda çok hızlı gelişen ve gelecek vadeden bir bölgesi. Projenin hemen yanında, yapımı halen süren Lodumlu Parkı projesi var. Üst kısmı ise rekreasyon alanı. Bu anlamda, konumu itibarıyla Garden InCity planında, şehrin merkezinde tüm olanaklardan faydalanırken doğa ile iç içe, nezih, sakin ve butik bir villa sitesinde yaşam imkânı var. Alt yapısı itibarıyla 6+2’ye kadar sünebilen beş yüz metrekarelik bir iç dizayna sahip tek tip on iki villadan oluşuyor. 

Garden InCity neler vadediyor? Sunduğu ayrıcalıklar neler?

Projeye başlamadan önce profesyonel bir kanalla, “Villa sahibi olmak isteyenlerin beklentileri nedir?” sorusuna yönelik bir pazar araştırması yaptık. Çıkan sonuçlara göre, istekleri optimumda sunmaya yönelik bir tasarım yapmaya çalıştık. 

Garden InCity, iki yüz elli metrekare yeşil alan, dört araçlık kapalı otopark, müstakil asansör, galerili yemek bölümü, kullanıcı ihtiyacına göre şekil alabilecek oda büyüklükleri ve sayıları, yaşamın aktif geçtiği alanlar ve mahrem alanların plan dahilinde kendi içlerinde organizasyonu ile kompakt, huzurlu ve ferah bir yaşam vadediyor. 

Bu projede dikkat ettiğiniz noktalar nelerdi?

Projede, tam müstakil konseptte ama butik sitede konforlu, güvenli ve özgür bir yaşam detaylarına dikkat edildi. Her bir villa kendi arsa payında diğerinden doğal bir parselasyonla ayrıldı, yaşamın aktif olduğu tüm alanlar dış cephelere yönlendirildi ve birbirini gören noktalarda mesafe dokuz metreye kadar açıldı. 

Projede, yatayda ferahlığı yakaladığımız gibi dikeyde de o ferahlığı kat yükseklikleri ile sağlamaya çalıştık. Üç metre üzerinde kat yüksekliği, villa çatı katında dört buçuk metreye kadar çıkıyor. Dış cephede eğimli kenetli çatı sistemi ile sağladığımız estetiği ve kaliteyi iç cephede yüksek tavan ferahlığı ile yaşam alanına kazandırdık. 

Birbirini kesmeyen duvarsız ferah yaşam alanı, tasarımı daha sınırsız bir alanda özgürce yaşama imkânı sundu. Bu anlamda; özgürlük, konfor ve güven proje tasarımının üç sacayağı olarak temel çıkış noktamız oldu.

Garden InCity ile hedeflediğiniz nedir? 

Garden InCity, butik ve kompakt ruhu olan, niş bir proje. Aslında hedefimiz bu ruhu görüp anlayabilen, kaliteli ve güzel insanlarla projeyi buluşturmak. Onların da hayallerindeki yuvayı, bu projede Oruçoğlu İnşaat kalite ve güvencesi ile onlara sunabilmek.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.