Başa Dön

Sıra Dışı Bir Tarz Berra Terzioğlu

blank

Sıra Dışı Bir Tarz Berra Terzioğlu

Okuma süresi 2 dakika

Kendi tasarımlarını kusursuz taşıyan çok az modacı vardır. Fizik kusursuz olunca, Berra Terzioğlu da kendi iddialı tasarımlarını taşıma konusunda
tereddüt etmiyor. Well Q Brasserie’de gerçekleştirdiğimiz keyifli çekimde de her zamanki gibi sıra dışı, pozitif, sevgi dolu… Berra’nın kusursuz fiziği ve Well Q Brasserie’nin o pozitif atmosferi bir araya gelince ilham verici, mankenlere taş çıkartacak bir çekim gerçekleşti. Soyadı kanunu öncesi Terzizade olan atalarının Şam ve Halep’ten kumaş getirmeleri ve Urfa’nın terziliğini yapmaları sebebi ile aldığı soyadının büyülü enerjisini, kozmopolit yaşam tarzını ve dizayna olan tutkusu ile birleştirip mesleği haline getiren Berra Terzioğlu, hayatının 13 senesini Almanya’da geçirdikten sonra İstanbul Alman Lisesi’ni bitirmiş. Daha sonra Boston “Wheaton Liberal Arts College”de Avrupa Tarihi, Kostüm ve Dizayn ve Alman Edebiyatı üzerine yoğunlaşmış. Tasarımlarda tarihin liberal dokusunu hissetmek için 2007’den bu yana faaliyette olan atölyesini rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Sizi elinde kahvesi ile birlikte şarkı söylerken ya da çizim yaparken karşılayacaktır.

Berra Terzioğlu, “demi-chic” olarak adlandırılan gün boyu her saatte giyilebilecek, her tarza ve bedene uygun olabilecek kıyafetler tasarlıyor. Tasarımlarında brokar kumaş ve baskıları oldukça yoğun kullanıyor. Mini elbiseler,  etekler, kumaş ceket ve pantolonlar koleksiyonlarının vazgeçilmezleri arasında.

Haute Couture (kişiye özel) dikim yaptığını da eklememek olmaz, ne istediğinizi kolayca anlıyor ve size neyin yakıştığına da oldukça hakim. Tecrübeyle sabitlenmiştir.

Fotoğraflar: Onur Aykutlu / Studio Soho
Styling: Burak Bozok
Röportaj: Bengü Arslan
Kıyafetler: Berra Terzioğlu
Mekan: Well Q Brasserie, Çekmeköy

 

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.