Başa Dön

Modaseverleri Buluşturan Hafta

blank

Modaseverleri Buluşturan Hafta

Okuma süresi 2 dakika

7-10 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul Odakule’de gerçekleşen İstanbul Fashion Week, dört gün boyunca moda dünyasının büyük ilgisini topladı.
Yirmi iki tasarımcı ve beş markanın 2012 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarını sergilediği IFW’yi otuz bin kişi izlerken etkinliklerde bin kişi görev aldı.İki yüz elli yabancı basın mensubu ise Türk tasarımcıları ve markaları yerli ve uluslararası alanda tanıtmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen IFW’yle eş zamanlı olarak düzenlenen New York Moda Haftası yerine IFW’ye katılmayı tercih etti. Atıl Kutoğlu, Simay Bülbül, Günseli Türkay, Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Gamze Saraçoğlu ve Cengiz Abazoğlu  gibi ünlü tasarımcılar ile Koton, Damat gibi moda ve hazır giyim sektörünün dev markaları da IFW’de defile gerçekleştirdiler. Tepebaşı’nda çadırda düzenlenen defilelere cemiyet hayatının önemli isimleri de yoğun katılım gösterdi.Organizasyonun amacı tüm İstanbul’a yayılmak olduğundan defileler Tepebaşı TRT Otoparkı önünde kurulan bin kişilik çadırın yanı sıra Tarihi Galatasaray Hamamı, Spoil ve Hollanda Başkonsolosluğu gibi farklı mekânlarda düzenlendi. Aynı zamanda gece klübü 1111, tasarımcıların koleksiyonlarının sergilendiği bir showroom’a dönüştü.Magdergi.com’dan da canlı olarak yayınlanan defileleri izlemek üzere Hollywood yıldızlarının stil danışmanı George Blodwell, ünlü İngiliz oyuncu Darren Lee Darnborough, ABD’li aktör, yönetmen ve senarist Matt Dillon’ın da İstanbul’daydı. İTKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Tepebaşı TRT otoparkı önünde kurulan dev çadırda gerçekleştirilen İstanbul Fashion Week’in düzenlenmeye başladığı iki yıl öncesinden bu yana büyük başarı kat ettiğini dile getirdi. Tanrıverdi, 2023 yılı için hedeflenen beş yüz milyar dolar ihracatın gerçekleşmesinde altmış milyar dolar ile en büyük payın hazır giyim ve konfeksiyon sektörüne ait olacağını, ve bu hedefin gerçekleştirilmesinde İstanbul Fashion Week’in büyük rolü olduğuna inandığını sözlerine ekledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi etkinliğe destek verirken, Türk Hava Yolları ulaşım sponsorluğunu, Markafoni online moda sponsorluğunu, San Pellegrino, Illy ve Perrier içecek sponsorluğunu, Divan catering sponsorluğunu, makyaj sponsorluğunu ise New York, Londra, Milano, Paris moda haftalarının da sponsoru olan ünlü makyaj markası M.A.C üstlendi.


Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.