© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

En Küçük Fenomen Uğur Erdoğan!

En Küçük Fenomen Uğur Erdoğan!

6 saniye ile büyüyen en küçük yıldız Uğur Erdoğan. 1995 doğumlu Uğur, evde sıkıntıdan annesiyle çektiği tek Vine ile sosyal medyanın dikkatini çekmeyi başaran bir isim. Kim demiş Ankara’dan fenomen çıkmaz diye…

Seni çoğumuz Vine aracılığı ile tanıdık, tanımayanlar için biraz kendinden bahseder misin ?
Tabii. Öncelikle şu konuya açıklık getirmek istiyorum, herkesin sandığı gibi ismim Faik değil. Arap Faik mahlası biraz fazla esmer olduğumdan kaynaklı olarak arkadaşlarımın yakıştırdığı bir lakap sadece. İsmim Uğur Erdoğan. Ankaralı bir ailenin en küçük ferdiyim. Ankara Üniversitesi, Latin Dili ve Edebiyatı 1. sınıf öğrencisiyim.
_MG_3377_800x533

Vine fikri ilk başta nerden çıktı, bir şeyler tuttururum diye mi başladın yoksa bir anda mı gelişti?
Evde otururken canım sıkılıyordu, bende elime telefonu aldım “anneeeee” diye bağırdım ve annem çok doğal bir tepki verdi. Ben bu kadar ses getireceğini tahmin etmemiştim. Sonra olan oldu ve Vine’a böylelikle giriş yapmış oldum.

Yaptığın videolarda Ankaralılar’la normal vatandaşları karşılaştırıyorsun. Gerçekten bu kadar büyük fark var mı dersin? Ve başka bir şehirde yaşama fırsatın olsa tercihin ne olur?
Aslında bu göreceli bir kavram. Tabii ki de Ankara’da herkes yaptığım tiplemeler gibi değil ama bu insanlar hepimizin hayatında var, kimse bunu inkar edemez. Her Ankaralı’nın yaptığım tiplemeye benzer en az 1 adet tanıdığı vardır. Aynısı olmayabilir ama illaki bir benzerlik buluyorlardır, yoksa bu kadar insan tarafından sevilmezdi herhalde. Başka bir yerde yaşamayı daha önce hiç düşünmedim ama yine Ankara olurdu.

Genel olarak Vine fenomenleri İstanbul ağırlıklı, Ankara’nın küçük olduğunu düşünürsek tanıyanlar çok oluyordur…
Arkadaşlar sağ olsunlar gördükleri zaman sevdiklerini ve beğendiklerini belirtiyorlar. Bu durum da beni mutlu ediyor. Kimiyle fotoğraf çekiliyoruz, kimiyle de Vine çekiyoruz, ama ben bu duruma hala alışamadım. Geçenlerde “fotoğraf çekilebilir miyiz?” diye soran bir arkadaşa “niye ki ?” cevabını verdim. Daha sonradan durumu toparlayabildim ama baya bir utandım.

İstanbul’da bir buluşma oldu diye biliyorum diğer Vine kullanıcılarıyla bu nasıl gerçekleşti?
Ben aslında İstanbul’a gezmeye gitmiştim. Oraya gittiğimde de benle görüşmek isteyen arkadaşlarla görüştüm. Biz zaten sosyal medya ağları üzerinden tanışıklığı olan insanlardık ve İstanbul’da da oturup sohbet etme şansımız oldu.

Peki sen en çok Vine’da kime gülüyorsun?
Bu soruyu bir kişiyle sınırlayamam. Ben doğal insanlara çok gülüyorum. Can Çekin, Buse Arıcı, Sina Özer, Nejat Uygur, Joka, basarcankaya, Evseksisi, monvue, Dora Gucsav, Ecenaz Aytemur ve Serhat Osman Karagöz sürekli bir şekilde takip edip çok güldüğüm kişilerdir.
_MG_3405_800x533

Sosyal medyanın geleceğini uzun vadede nasıl görüyorsun?
Vine markaların çalışması için en uygun sosyal medya platformudur. Çünkü görsel olan her zaman daha etkilidir ama Vine ülkemizde tam olarak bir yer edinmedi. Bunun içinde biraz daha zamana ihtiyaç var. Şunu da hepimizin kabul etmesi gerekir ki sosyal medya insanlara ulaşmanın en kolay ve en etkili yoludur.
Mezun olduktan sonra hedeflerin nelerdir? Diğerlerine göre yaş avantajını düşünürsek Vine’daki başarını televizyona taşıyabilirsin…
Eski çağ tarihi üzerine yüksek lisans yapıp oradan da okulda hoca olarak kalmak istiyorum, fakat her şey olabilir hayat bana ne gösterir hiç bilemem. Şu ana kadar televizyon üzerine pek bir şey düşünmedim ama bir proje gelirse neden olmasın.

Çok teşekkür ederim bu güzel röportaj için videolarının devamını bekliyoruz…
Ben teşekkür ederim çok keyifli bir röportajdı.
o_MG_3397_800x533

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.