Başa Dön

Türk Finans Tarihine Yolculuk

Türk Finans Tarihine Yolculuk

Okuma süresi 1 dakika

Koleksiyoner Alpay Tarhan’ın TCMB destekleri ve Halkbank’ın katkılarıyla düzenlediği “Geçmişten Günümüze Finans Tarihi” sergisini gezen TÜGİAD üyeleri, koleksiyona büyük ilgi gösterdi. Ziyarete ev sahipliği için İstanbul’dan gelen Alpay Tarhan; koleksiyonu nasıl bir araya getirdiğini anlatarak, parçaları bizzat tanıttı.

TÜGİAD Ankara Başkanı Zafer Yıldırım, Başkanvekili Can Çavuşoğlu ve üyelerin katıldığı gezide Alpay Tarhan, geçmişten günümüze Türk lirasının gelişiminden ve öneminden bahsetti. Tarihî çekler, senetler, kumbaralar, sertifikalar, hesap makineleri, değerli evraklar, damgalar, pullar, ofis gereçleri, kartpostallar, ajandalar, takvimler, kimlikler, fotoğraflar, anahtarlıklar, saatler, afişler ve yazışmalarla Türk finans tarihine ilişkin en geniş, bilgi ve belgeler “Geçmişten Günümüze Finans Tarihi” sergisinde ziyaretçilerle buluştu. TÜGİAD Ankara Başkanı Zafer Yıldırım ve Başkanvekili Can Çavuşoğlu, Alpay Tarhan ve emeği geçenlere teşekkürlerini sunarken, TÜGİAD olarak sanatı desteklemeye devam edecekleri açıklamalarında bulundular.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: