© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Cemiyet Hayatı Kahvede Buluştu

Cemiyet Hayatı Kahvede Buluştu

Geleneksel kahve kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkmak, Türk halkınezdinde sağduyu yaratmak adına Türk Kahvesi  Kültürü ve AraştırmalarıDerneği tarafından düzenlenen “Türk Kahvesi İçiyorum, Kahveme Sahip Çıkıyorum” projesi, Merve Gürsel’in ev sahipliğinde düzenlenen şık birdavetle hayata geçirildi.

 

Adile Sultan Sarayı’nda düzenlenen davette dörtyüzün üzerinde konuk yer alırken geceye iş, cemiyet ve sanat dünyasınınönde gelen isimleri de katılarak kahve kültürüne verdikleri desteğigösterdi. “Kaybedilmekte olan kahve değerlerimize katkı sağlayacakgirişimleri desteklemek ve bu konuda kamuoyu desteği oluşturulmasınagayret etmek” olan TKKAD’nin başlattığı “Türk Kahvesi İçiyorum, KahvemeSahip Çıkıyorum” projesine, Türkiye’nin önde gelen on bir başarılısanatçısı, Sertap Erener, Haldun Dormen, Kerem Görsev, Ali Sunal, Kadir Doğulu, Ayşegül Aldinç, Ali Kırca, Saba Tümer, Nevra Serezli, FuatGüner, Ebru Akel gibi isimler destek oldu.

Türk kahve tarihini anlatan özel birdans gösterisi ile başlayan gecede konuklar ardından özel oluşturulankahve barlarından kahvelerini alarak Türk Kahvesi’nin tadına baktılar.Gecede ayrıca Türk Kahve’sinin yapılışı ve tarihi hakkında mini birsergide yer aldı. Davette Türkiye’nin önde gelen modacılarından AtılKutoğlu’nun Selçuklu motiflerinden esinlenerek tasarladığı iki farklıkahve fincanı tanıtıldı ve satışa sunuldu. Fincanların satışından eldeedilecek gelir ise Türk Kahvesi Kültürü ve Araştırmaları Derneği’ninyapacağı tanıtım çalışmalarına destek olarak kullanılacak.

[nggallery id=942]

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.