Başa Dön

Işığı, Işıltıya Çevirdik

blank

Işığı, Işıltıya Çevirdik

Okuma süresi 1 dakika

Bu sayıda sizlere Çayyolu’nda Havuzlu Konaklar Sitesi’nde, projelendirmesini yaptığımız bir villayı tanıtacağız.

Bundan önce de birçok projede birlikte çalıştığımız müşterimizin, şimdi de yeni taşınacağı villasını yapıyoruz. Evin genel olarak mimarisi, farklı geometrideki alanlar bir arada tasarlanmış olduğu için başlarda bizi zorlayacak gibi görünse de bunu lehimize çevirdik. Bu çeşitli formlardaki bölümleri, duvar yerine cam kullanarak, birbiri içine akan mekanlara çevirdik… Böylece hem ışığı kesmedik, hem de bir labirent olmaktan çıkarttık. Salon, üç ana bölümden oluşuyor. Çünkü tam ortada tavanında kubbesi olan elips bir mekan var. Buraya daire formunda karşılıklı iki kanepe koyduk; böylece hem keyifli bir oturma alanı çıktı, hem de geçişi engellememiş olduk.

Tarz olarak bizim uzun yıllardır çalıştığımız güncel-klasikte ilerlemeye karar verdikten sonra; detaylarda yoğunlaştık. Zemin malzeme, kartonpiyer, kapı ve süpürgelik modelleri gibi… Ne çok ağır klasik ne de fazla modern olmamalı diye karar verdik toplantılarımızda. Bu sebeple seçtiğimiz mobilyalar da asla modası geçmeyecek tarzda ve kalitede oldu. Aydınlatmalar, aydınlık mekandaki ışığı, ışıltıya çeviren cinsten… Mermerler krem tonlarında, sabit ahşaplarsa kırık beyaz…

Müşterimiz beğendi, e tabi bizde. Umarım sizler de beğenirsiniz…
Herkese süper bir yaz diliyorum.

Yazar Hakkında /

1995 yılında Ankara’da başlayarak Profit Neşet GÜNE Tasarım Stüdyosu’nu kuran Neşet Güne; mesleği,“İç Mimarlık” mesleğini sürdürmektedir. www.profitnesetgune.com adresinden kendisi ve stüdyosu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: