Başa Dön

Günışığının Aydınlığı

blank

Günışığının Aydınlığı

Okuma süresi 2 dakika

Ankara, Çayyolu’nda bulunan bu zarif villanın projelendirmesi yapılmadan önceki en büyük artısı; her mekanın
günışığı alıyor olmasıydı.

 

Biz yaptığımız tüm konut projelerinde, evi ne kadar aydınlık ve ferah bir hale getirebiliriz diye düşünürüz; ancak bu villada konuya çok da vakit ayırmak zorunda kalmadık. Pencere açıklıkları zaten oldukça genişti. Biz de bu ışığı eve nasıl eşit oranda yayar ve ferahlığı vurgularız diye kafa yorduk. Tüm sabit ahşap mobilyaları kemik tonlarında tasarladık. Örneğin evin girişindeki vestiyer dolabı ve yemek bölümündeki ahşap lambrilerde de bu renklere yer verip, ışıltıyı arttırmak için aynalarla destekledik.

Aydınlık, ferah ve zarif havayı bozmadan devam ettirmek için yarı klasik tarzdaki hareketli mobilyaları Dorya Home’dan seçtik; fakat orta bölümdeki şömine arkasında bulunan bar yüksekliğindeki oyun masası ev sahibesinin mevcut mobilyalarındandı. Bu mobilyaların ahşapları koyu renk ceviz ve kumaşları da evin geneline uyacak şekilde açık vizon tonlarında seçildi.

Duvar kağıtları pudra renginde, çizgili ve damask desenli olarak High End firmasından alındı. Zeminlerde lamine parke ve yine krem tonlarında; ancak lazer kesim desenlerle hareketlendirdiğimiz mermer kullandık. Aydınlatmalar Lamphouse, perdeler ise Inhome Tekstil’den. Evin genelinde kullanılan şık tablolar ise yine ev sahibesinin koleksiyonundan.

 

Çok kısa bir sürede projesi çizilip, uygulaması tamamlanan villanın bitmiş halini sizlerle paylaşırken ve en önemlisi bir hayali daha gerçekleştirmişken biz yine kendimizle gurur duyuyoruz.  Umarız sizlere de hayallerinizi gerçekleştirmek için birkaç fikir vermişizdir.

 

 

Tasarım: PRO-FİT Neşet Güne-Esin Cankılıç

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.