Başa Dön

Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’nde Tuğba Kartal İle Keyifli Bir Söyleşi

blank

Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’nde Tuğba Kartal İle Keyifli Bir Söyleşi

Okuma süresi 3 dakika

Ankara cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Tuğba Kartal’ı birbirinden şık kıyafet seçimleri ile tanıyoruz. Kendisinin bu şık giyiminin arkasında Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi olduğunu öğrendik. Yağmurlu bir günde, sıcacık bir ortamda hem kahvesini içen hem de beğendiği kıyafetleri rahatça deneyebilme imkanı bulan Tuğba Kartal bizimle stil ipuçlarını ve neden Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’ni tercih ettiğini paylaştı…

Sizi yakından tanıyabilir miyiz? Tuğba Kartal kimdir? Sizin için moda ne demek?
Harita mühendisiyim. İnci Kız Öğrenci Yurdu’nun kurucu üyesiyim. 10 yıllık evli ve iki çocuk annesiyim. ATO ve TÜGİAD kadın kollarında görev alıyorum. Çok klasik olacak ama moda bence insanın kendine yakişani giymesidir. Yani vücudunu tanıyorsan, biraz da modayı takip ediyorsan güzel giyinmek daha da kolaylaşır.

Kendi tarzınızı nasıl tanımlarsınız? Bu tarzdan hangi parçaları Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’nde bulabiliyorsunuz?
Gündüz spor şık olmayı tercih ediyorum. Akşam dışarı çıkarken ise sade ve şık olmak tercihimdir. Yüksek topuklu ayakkabılar, şık elbiseler ve jeanler vazgeçilmezlerim arasındadır. Farklı ve iddialı giyinmeyi sevdiğim için Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’nde hem gece çıkarken hem de gündüz giyebileceğim spor şık parçalar bulabiliyorum. Örneğin gündüz jeanlerin üzerine giyebileceğim bluzler ve gömlekleri Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’nden tercih ediyorum gece ise şık elbiseleri yine burada buluyorum.

Hazır kıyafetlerin yanısıra kendinize özel tasarımları da Nalan Haznedar Butik ve Tasarım Atölyesi’nde bulabiliyor musunuz?
Evet modeller, tasarımlar benim zevkime hitap ediyor. Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’ndeki parçalar zaten en fazla 2-3 tane dikiliyor. O yüzden her parça kişiye özel ve farklı. Ben de farklı parçalar giyinmeye özen gösterdiğim için genellikle tasarım ürünler giyiniyorum. Özellikle özel tasarımlarda çok başarılı hayal ettiğin modeli üstünde görünce insan çok mutlu oluyor.

Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’nde sadece abiye kıyafetler mi var yoksa günlük ve dış giyim kıyafetleri de bulabilir miyiz?
Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi dünya modasını ve trendleri yakından takip ettiği için gerek abiye gerekse günlük kıyafetlerde çok özel tasarmlar yapmaktadır. Fakat sadece abiye kıyafetler yok; 2. katta olmasına aldanmayın! Hem hazır ürünler bulabileceğiniz bir butik hem de istediğiniz günlük veya abiye parçaları diktirebileceğiniz bir butik burası.

Size özel dikilen kıyafetler kaç günde hazır ediliyor?
Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi’nin en sevdiğim, beni cezbeden tarafı ise istediğim kıyafetleri 2-3 gün gibi kısa bir sürede hazırlanıyor olması.

Gardrobunuzun vazgeçilmezleri arasında Nalan Haznedar Tasarım Atölyesi mi yer alıyor?
Doğruyu söylemek gerekirse o kadar çok sevdiğim parça var ki! Özellikle üst giyim grupları ve elbiseleri favorilerim. Sezon rengi bordo ve sezon trendi peplum bluzleri en favori parçam her yerde peplum bluz bulabiliyoruz ama kumaş kalitesi ve bana özel olduğu için Nalan Haznedar Butik ve Tasarım Atölyesi’ni tercih ediyorum.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.