Başa Dön

Doğafen Anaokulları Ankara İncek’te

blank

Doğafen Anaokulları Ankara İncek’te

Okuma süresi 2 dakika

Ankara’da hizmete giren Özel İncek Doğafen Anaokulu  Eylül 2015  Ayı itibariyle eğitim öğretim dönemine kapılarını açtı.

Öncelikli olarak betonlaşan dünyamızda “doğanın içinde eğitim” temasını hayata geçiren Özel İncek Doğafen Anaokulu Yöneticisi İpek Akünsoy ile yaptığımız söyleşide, okullarının oldukça geniş bahçesinde araştıran, sorgulayan, düşünen ve sağlıklı iletişim kurabilen bireyler yetiştirmeyi kendilerine ilke edindiklerini ifade etti.

İpek hanım “her çocuk kendi hikâyesini yazmalı” sloganı ile çıkılan yolculukta okul bünyesinde 5 adet sınıf olduğunu, sınıflarda mutlaka çocuk gelişimi eğitimi almış uzman ve yardımcı öğreticilerin bulunduğunu ve sınıftaki öğrenci sayısının 15’i geçmemesini hedeflediklerini açıkladı. Okulda iki yabancı dil eğitiminin yanı sıra seramik, bale, müzik,  dans, zumba, drama, küçük marangozlar atölyesi, küçük bahçıvanlar eğitimi gibi branş dersleri de bulunmaktadır.

Okulun bünyesinde tam zamanlı çalışan psikolog ile çocukların gelişim evreleri gözlenmekte, aile ile iş birliği sağlanarak evde ve okulda tutarlı-sürekli  gelişim hedeflenmektedir. Alanında uzman psikolog ve çocuk gelişimi uzmanlarınca hazırlanmış projeler bazında eğitim veren okulda çocukların sosyal-duygusal, psikomotor, dil ve bilişsel gelişimi, öz bakım becerilerini ilerletecek bir eğitim modeli sunulmaktadır. Okulda 450 m2 kapalı alan ve 800 m2 doğal çim bahçesi bulunmaktadır.

İstanbul Bahçelievler’de 2004’ten bu yana hizmet veren Doğafen Anaokulları’nın 2. Şubesi olan Özel İncek Doğafen Anaokulu ’nda  İstanbul’daki tecrübenin  Ankara’ya  aktarıldığı her detayda belli olmaktadır.

Okulu gördüğünüzde birçoğunuzun o günlere geri dönme isteği belireceğine şimdiden eminiz.  

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: