Başa Dön

Stresten Uzaklaşmanın 10 Yolu

blank

Stresten Uzaklaşmanın 10 Yolu

Okuma süresi 2 dakika

Stressiz bir hayat tabi ki yok. Ancak, daha mutlu ve pozitif olmanın birçok yolu var. Tek yapmanız gereken negatif şeylerden biraz uzaklaşmak. Nasıl yapacağız diyenler, işte stresten uzaklaşmanın 10 huzur verici yolu…

 

  1. Sevdiklerinizle daha çok vakit geçirin

Günümüzde iş, okul, çeşitli problemler derken her birimiz sevdiklerimizi biraz ihmal ediyoruz. Ailemiz ya da arkadaşlarımız olsun hepsi bizler için çok değerli, ama dikkat edin işinizden önemli olmasınlar. Ne de olsa sevdiklerimizle mutlu olmak için çalışmıyor muyuz?

  1. Kendinize vakit ayırın

Bu kadar işin arasında çoğu zaman kendimizi de unutuyoruz. Gün içinde yapılacak listenize bir de dinlenmeyi ekleseniz fena mı olur?

  1. Sahip olduklarınızla mutlu olmasını öğrenin

Her zaman daha çok, daha büyük, daha güzel, daha daha daha… İster büyük ister küçük, hayatın size sunduklarını takdir edin.

  1. Gülümsemeyi unutmayın

Arkadaşlarınıza, ailenize, patronunuza veya tanımadığınız birine karşı daha pozitif olun, gülümseyin. Bunun denize düşen ufak bir yağmur damlası gibi büyüyeceğini ve başkalarına da ulaşacağını unutmayın.

  1. Sabahları kendinize vakit ayırın

Evden çıkmadan 15 dakika öncesinde uyanmak yerine daha erken uyanın. Sabahları kahvaltı yapacak, esneyecek ve kendinizi güne hazırlayacak bir zaman yaratın.

  1. Vücudunuza yatırım yapın

Egzersiz yapmak sizi hem fiziksel anlamda hem de psikolojik anlamda rahatlatacaktır. Burada spor salonunda saatler geçirmekten bahsetmiyoruz. Sabah uyandıktan sonra veya akşam yapacağınız kısa süreli yürüyüşler bile sizi stresten uzaklaştıracaktır.

  1. Su için

Strese girdiğinizde zararlı yiyecek ve içeceklere yönelmektense en doğal olanı tüketmeye çalışın ve en önemlisi su için.

  1. Vücudunuzun size verdiği işaretleri dikkate alın

Eğer çok telaşlanıp sinirlenirseniz veya stres yaparsanız vücudunuz bir şekilde sizi bundan haberdar edecektir. Sizi kötü hissettiren faktörlerden uzak durmak en iyisi.

  1. Müzik dinleyin

En ufak bir probleme canımızı sıktığımız zamanlarda en ufak bir melodi neden can sıkıntımızı alıp götürmesin ki?

  1. Her problemin kalıcı olmadığını unutmayın

Evet, belki şu anda çok büyük bir problemle karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Ancak, bu canınızı sıkan problemin sonsuza kadar sizinle kalacağı düşüncesine kapılmayın. Unutmayın; ya o sorunu çözeceksiniz ya da acıyı kucaklayıp bırakmasını öğreneceksiniz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: