© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Açlık Krizlerini Engelleyecek 7 Yiyecek

Açlık Krizlerini Engelleyecek 7 Yiyecek

Sürekli acıkıyor ve bunun önüne geçmek istiyorsanız, glisemik endeksi düşük besinleri tüketmelisiniz. Bazı yiyecekler açlık hissimizi bastırarak tok kalmamızı sağlar. Bu yiyecekler Türk mutfağında da oldukça yaygın olan lezzetler.

     1.Elma

Elma yoğun mikrarda lif ve su içerir. Elmayı, yemekten yarım saat önce yediğiniz takdirde kendinizi daha tok hissedecek ve daha az yemek yiyeceksiniz.

 

  1. Avokado

Yemeğin yanında yarım porsiyon avokado yenirse saatlerce tok kalınabiliyor. Araştırmalar sonucunda bunu yapan kadınların %22 oranında daha tok hissettiği ve üç saat sonra oluşan yemek yeme hissinin %24 oranında azaldığı ortaya çıktı.

 

 

  1. Turşu
    ‘Annals of the New YorkAcademy of Sciences’ tarafından yapılan araştırmaya göre turşu, SCFA olarak adlandırılan kısa zincirli yağ asitleri içerdiği için, mideden beyne yeterli kaloriyi aldığı sinyalinin gönderilmesini yani beyinde tokluk hissi veren hormonların üretimini sağlıyor.

 

  1. Yumurta
    Kahvaltıda yumurta yemek uzun süre tok tutuyor. Araştırmalara göre, protein yönünden çok zengin yumurta diğer öğünlerde daza az yemeniz için çok önemli.

 

    5.Brokoli

Brokolide vücuttaki insulin dengesini korur. Kan şekerinin düşmesi engellenir vet ok hissedersiniz.

 

  1. Yoğurt:

İçeriğinde yer alan proteinler iştahı baskılamakta yardımcı olur. Bunun dışında yüksek kalsiyum içeriği ile de zayıflamaya yardımcıdır. Yapılan bilimsel çalışmalar yetersiz kalsiyum tüketiminin kilo vermeyi zorlaştırdığını ortaya koymuştur.

 

7.Yulaf Ezmesi
Besleyici olduğu kadar düşük kalorilidir. Sabah kahvaltısına veya ara öğünlere, kuru meyveler, kuru yemişler ve süt ilavesi ile hazırlanan yulaf ezmesi uzun süre tokluk sağlar.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.