Başa Dön

Kadınlara Özel Spor Salonu

blank

Kadınlara Özel Spor Salonu

Bu ikili nasıl bir araya geldi? Sizleri daha iyi tanıyabilir miyiz?

Dostluğumuz çok eskilere dayanıyor. Beraber büyüdük diyebiliriz.

Gym Boom projesi ne zaman doğdu? Birlikte çalışmaya ne zaman karar verdiniz? Gym Boom ile ilgili  öncelikli hedefleriniz neler?

Nur

Spor en büyük tutkum. Bundan dolayı; uzun yıllardır spor yapıyorum. Çok sayıda spor salonuna gittim. Kişiye özel hocalarla birebir çalışma imkanı olan salonlarda da çalıştım. Ancak; hiçbiri tam anlamıyla beklentilerimi karşılayamadı. Müşterilere yönelik yaklaşımlar, sunulan hizmetler, sahip olunan hijyen koşulları, program içerikleri ve daha birçok alanda gösterilen eksiklikleri yakından gözlemleme şansım oldu ve bir gün en iyisini kendi imkanlarımla yapmayı hayal ettim. Sonrasında; bu hayalimi gerçekleştirmek için fikrimi, en yakın arkadaşım Nazlı ile paylaştım. Kendisi de bu fikre çok sıcak baktı ve Ankara’da daha evvel hiç gerçekleştirilmemiş bir konsept ile projeye ilk adım atılmış oldu

Nazlı

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans programı mezunuyum. Bu bölümü okumak istememin en büyük nedenlerinden biri, hayatım boyunca hep kendi işimin patronu olmak istememdi. İş fikirleri araştırırken, en yakın arkadaşım Nur; iş fikrini benimle paylaştı ve bu hayale benim de ortak olmamı istedi. Ben de hiç düşünmeden ve tereddüt etmeden kabul ettim. Nur ve ben hayatımızın hemen hemen her anını beraber geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz. Dolayısıyla; iş hayatına da onunla birlikte adım atmak, benim açımdan büyük bir güven, cesaret ve ilham oldu.

Gym Boom ile ilgili öncelikli hedefimiz; kadınları spora teşvik etmek. Bununla beraber; alanında öncü ve lider bir spor merkezi olarak, güvenilir bir yaşam alanı inşa etmek ve üyelerimize ait yaşam kalitesini, sürdürülebilir spor alışkanlıkları ile buluşturarak arttırmak olacaktır.

Gym Boom’un kadınlara özel olmasının amacı nedir?

Gym Boom’u diğer salonlardan farklı kılan en büyük özelliklerinden ilki, kadınlara özel olmasıdır. Sadece kadınlara yönelik olmasını istedik çünkü spor yaparken insan en doğal haline bürünüyor. Hareket ediyor, terliyor, saçı başı dağılıyor ve makyaj yapmıyor. Biz; her daim bakımlı görünmeyi seven kadınlar, bu görüntü ortaya çıkınca rahatsız oluyor ve özellikle de erkekler bizi goörmesin istiyoruz. 

Aynı zamanda; Gym Boom’un kadınlar için özel bir buluşma ve rahatlama yeri olmasını da  istiyoruz. Spor yaparak fiziksel, sonrasında da içilen bir fincan kahve eşliğinde yapılan tatlı ve samimi bir sohbetle de, mental bir zindelik kazandırmayı hedefliyoruz. Kadınlar için; bir nevi bedensel ve bir nevi de ruhsal terapi olsun istiyoruz. Kadın kadına olmak, daha sıcak, daha samimi ve daha keyifli bir spor merkezi olmak; Gym Boom’un en önemli amacıdır.

Pilates son dönemlerin en popüler egzersiz yöntemi haline geldi. Gelelim herkesin kafasına takılan soruya… Pilates kilo verdiriyor mu?

Pilatesin bu kadar popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri, pilatesin sadece spor olarak değil, hayat biçimi olarak da benimseniyor olması. Esneyen kaslarla beraber kişi kendini rahatlamış, hafiflemiş hissediyor. Pilates; sadece bedensel olarak değil, mental olarak da yaşam kalitesini yükseltmektedir. Kilo vermeye gelince; diyet destekli olmayan hiçbir spor programı, pilates de dahil olmak üzere, kilo kaybı konusunda tek başına yeterli olmaz. Sağlıklı beslenmeyle desteklenen her türlü spor ise istenilen ideal kiloya ulaşılmasını sağlar. Pilatesle birlikte, uzmanların önerdiği beslenme programına ne kadar sadık kalınırsa, istenilen ideal kiloya ulaşılması o oranda  mümkün olacaktır.

Aletli pilates mi, mat ile yapılan pilates mi daha etkili oluyor?

Üyelerimizin; hangi pilates türünü seçecekleri tamamen kendilerine ait istekleri, beklentileri, öncesinde yapılan ölçümler ve sağlık durumları göz önüne alınarak, hocaların tavsiyesine ve yönlendirmesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Pilates haricinde Gym Boom’da hangi alanlarda hizmet alabiliriz?

Pilates haricinde; Personal Training, Crossfit, Kangoo Jump, çeşitli grup dersleri, masaj ve daha birçok sürpriz hizmet ile kadınlarımızı sağlık ve bakımla buluşturmayı hedefliyoruz.

Gym Boom’a gelenler beslenme konusunda tavsiyeler alabilecekler mi?

Az önce de belirttiğimiz gibi diyet desteksiz kilo vermek düşünülemez. Biz de bu konuda üyelerimize sonuna kadar destek veriyor ve yönlendiriyor olacağız. Alanında tecrübe sahibi eğitmenlerimiz; kişiye özel beslenme önerilerini, uzman diyetisyenler eşliğinde yapılan tetkiklere müteakip üyelerimizle paylaşacaktır. Bununla beraber; sağlıklı ürünlerin servis edildiği, sağlıklı atıştırmalıkların ve daha birçok sürpriz ürünün bulunabildiği bir diyet cafe’miz de olacak ve üyelerimize spor sonrası keyifli ve sağlıklı bir deneyim yaşatacaktır. Sporlarını yapan üyelerimiz ister Gym Boom’da ister paket yaptırarak evlerinde sağlıklı yiyeceklerimizin tadını çıkarabileceklerdir.

Son sorumuz… Pilates’e başlayacaklara tavsiyeleriniz nelerdir?

Kendinize bir güzellik yapın, Gym Boom’a gelin, kendinizi şımartın ve daha önce hiç yaşamadığınız bir tecrübeye bizlerle beraber yelken açın…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.