Başa Dön

Artam’dan “Filateli’de Sanat” Koleksiyonu

blank

Artam’dan “Filateli’de Sanat” Koleksiyonu

Okuma süresi 1 dakika

Ülkemizin en büyük müzayede kuruluşlarından olan Antik A.Ş.’nin sahibi Turgay Artam’ın pul koleksiyonu Galeri Işık Teşvikiye’de sergilendi.
Turgay Artam’ın yirmi yıldır oluşturduğu koleksiyonu, M.S.Ü Güzel Sanatlar Bölümü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Anabilim Dalı öğretim görevlisi Dr. Taluy Özdeş ve Uluslar Arası Filateli Jürisi Arman Arıkan ile birlikte yürütülen araştırmalar sonucunda sergiye hazırlandı.
Tarih öncesinden ve günümüze uzanan geniş bir yelpaze içerisinde ünlü ressamların pulları, “FDC”leri, “Kart Maximum”ları ve diğer filatelik malzemelerinin yer aldığı sergi büyük bir emekle bir araya getirildi. Posta pulları ve posta tarihi ile ilgili tüm malzemenin değerlendirilmesi ve koleksiyonu olarak tanımlanan filatelide, pul veya pul serisinin tedavüle çıktığı ilk gün damgasını taşıyan zarf “FDC” ve ilk gün damgalı pulun aynı resmi içeren karta basılması ile de kart maksimumlar oluşuyor. Turgay Artam, “Filateli’de Sanat” adlı koleksiyonu ile koleksiyonculuğun insanları araştırmaya sevk eden ve bilgi birikimini artıran önemli bir hobi olduğunu vurgularken, bu sergiyle geniş kitlelere ulaşmayı amaçlıyor.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.