Başa Dön

NİCE 100’LER VE YEPYENİ BİR YILA!

blank

NİCE 100’LER VE YEPYENİ BİR YILA!

Okuma süresi 4 dakika

Bu ay bizde çifte heyecan var. Hem MAG’ın 100. sayısını, hem de yeni yılın gelişini kutluyoruz. Geriye dönüp bakıyorum, geçtiğimiz 4 yılda neredeyse 50 sayıya katkıda bulunmuşum. MAG benim için yarı ömrüne şahitlik ettiğim bir arkadaşım gibi sanki. Artan başarısıyla gurur duyarken, yeni yılın ona yepyeni başarılar getirmesini diliyorum!
Yollarımız kesiştiğinde ben bir yandan çalışıp, bir yandan blogumda yazılar yazıyordum. Ne kadar yoğun olsam da mutlaka yazmaya, zaman ayırmaya çalışıyordum. Çünkü hayatta beni gerçekten mutlu eden tek meşguliyetim buydu; hala da öyle. MAG benim kendi yazılarımı bir dergide basılı olarak gördüğüm ilk yer oldu. Bu yüzden benim için yeri hep ayrı olacak. Dergide ilk yazım yayınlandığından bu yana hem benim, hem de MAG’ın hayatında birçok değişiklik oldu. İkimiz de aşağı yukarı aynı zamanlarda Ankara’dan kalkıp İstanbul’a geldik. MAG kendine dergi dünyasında daha geniş bir yer edindi, sürekli kendini yeniledi, başarılı organizasyonlara imza attı ve okuyuculara daha çok raftan göz kırpar oldu. Benimse bu süre içinde önümde yeni kapılar açıldı, çalıştığım sektör değişti, medeni durumum değişti, artık çok daha yoğun bir iş hayatım var ve yazılarım daha çok yerde yayınlanıyor. MAG ile hayatlarımızdaki değişikliklerden etkilenmeden beraberliğimize hep devam ettik. Her ay mutlulukla yazdım, bu ay neler önersem diye düşündüm.. Daha ne kadar süre dergi reyonlarında MAG’ı gördüğüm zaman çocukça bir heyecanla yerini değiştirip, onu en ön rafa yerleştirmeye devam ederim bilmiyorum, ama daha nice sayılara katkıda bulunmayı ve onu daha büyük başarılara imza atarken görmeyi diliyorum! Umarım bininci sayıyı da kutlarız beraberce!

YENİ BİR YIL/SEN/HAYAT
Gelelim diğer heyecana. Bu ay sonunda 2013’ü yolcu ediyoruz. Hepimizin bildiği, klişe şeyler söylemek istemiyorum. Evet yıllar çok çabuk geçiyor, evet daha dün girmemiş miydik biz bu yıla?.. Farkına vardığım şey şu oldu: O geçecek zaman her türlü geçiyor ve nasıl geçirdiğin aslında tamamen senin kontrolünde. İstediğin şeyleri yapmak için zaman ayırmak, hayatının nereye gideceğine karar vermek, hep üzerinde düşünerek, uğraşarak yapabileceğin şeyler. Yapmıyorsan üşeniyorsun demektir. Zamanı hızlı akıp gitmekle suçlama. Gerekiyorsa daha az uyu, gerekiyorsa daha çok yorul, korksan dahi risk al. Ama hayatında memnun olmadığın şeyleri değiştirmek için parmağını kıpırdat. Hakkını yiyemem, 2013 benim için fena geçmedi ama tuhaf bir inançla çift yılları hep daha çok sevdim. Bu yüzden 2014’den daha çok şey bekliyorum. Yıllardır her senenin sonunda “geleneksel yıl sonu muhasebesi” yaparım. Bu sene de yine koyacağım önümde kağıdı-kalemi. Ne yaptım, ne yapamadım, ne kazandım, ne kaybettim dürüstçe hesaplaşacağım kendimle. Sonra, gelecek yılda neler yapmak istediğimi yazacağım en ufağından en büyüğüne… Burada anahtar kelime gerçekçilik. (Acı ama artık astronot olamayacağımı kabul etmek zorundayım!) Size de kalemi elinize alıp bunun aynısını yapmanızı ve bu çok değerli muhasebe dökümlerini saklamanızı öneririm. Bir sene sonra harika bir kaynak oluyor elinizde. Kendinizi daha iyi tanımanızı sağlıyor, hayatınıza şöyle bir uzaktan bakmanıza vesile oluyor.
Umarım 2014 hepimiz ve ülkemiz için güzel bir yıl olur, bu yılı 2013’den daha çok severiz. Umarım geleceğe daha umutlu bakabiliriz. Çağın gerisinde kalmış tartışmalardan sıyrılıp gerçekten sorunları çözmek için harekete geçeriz. Benim hala umudum var!
agustos2-ng
Ayşe’nin önerileri:
Film: Başka Sinema’dan haberiniz var mı? Artık festival filmlerini sadece festivaller boyunca değil, sinema salonlarında da izleyebileceğiz. Sinema salonlarını ve seansları Başka Sinema’nın web sitesinden takip edebilirsiniz. (www.baskasinema.com)
Kitap: Sırasıyla Leyla Erbil’in tüm kitaplarını okuyacağım. Katılmak isteyen elime mum diksin.
Müzik: Emiliana Torrini’nin yeni albümü çıktı! Kendisiyle henüz tanışmadıysanız tüm diskografisini edinip, kendinize yılbaşı hediyesi olarak vermenizi tavsiye ederim.
Bonus: Yılbaşını evde kutlayacaklar Martha Stewart’ın sayfasına göz atmayı unutmasınlar. Yılbaşı menüsü ve ev kutlamaları için en harika fikirler oradan çıkıyor!
Leyla Erbil Kitapları

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.