© Copyright 2018 Mag Medya
blank
Başa Dön

Bacak Güzelleştirme Yöntemleri

Bacak Güzelleştirme Yöntemleri

Hillary Clinton ile popüler olan bacak botoksu ile daha ince ve estetik bacaklara sahip olabilirsiniz. İşte sizlere bacakları birkaç santim inceltmenin yeni, ağrısız, sızısız ve ameliyatsız yöntemi…

Kadınlar artık yalnızca yüz gençleştirme yöntemleriyle ilgilenmiyor, aynı zamanda daha sağlıklı ve iyi bir vücuda kavuşmak için çeşitli yöntemler de deniyorlar. Egzersiz ve çeşitli diyetler ilk tercih edilen yöntemlerden ancak egzersize ve diyete rağmen istedikleri vücuda kavuşmayanlar, estetik yöntemlere başvuruyor. Günümüzde estetiğe duyulan ilgi giderek artıyor. Bu bağlamda kadınların, bacak güzelleştirme amacı ile yaptırdıkları estetikler de artık ön plana çıkıyor.

Dekolte Vermeden Vücut Güzelliği Gösterir

Bacaklar, bir kadının çok dekolte vermeden, vücudunu güzel gösterebileceği bölgelerin başında geliyor. Bacak bölgesini güzelleştirmek ve incelme sağlamak amacıyla, botoksun tercih edilmeye başlanması çok daha yeni olmasına rağmen oldukça ilgi görüyor.

Günümüzde botoksun herkes tarafından bilinen estetik amaçlı kullanım şekilleri, özellikle yüz ve boyun bölgesindedir.
Botoks; çene, boyun bölgesinin gençleştirilmesi, göz çevresi, alın, dudak üstü kırışıkların ve mimik çizgilerinin azaltılması amacı ile kullanılır. Koltuk altı terlemesini azaltmak amacıyla yapılan uygulamalar ise daha az bilinmektedir. Estetik dışındaki tıbbi kullanım amaçları ise; spastik hastalıklarda ve nörolojik kullanım alanlarındadır.
Hillary Clinton ile Popüler Oldu
Bacaklar, kadınların en önem verdiği bölgelerden biri olması nedeniyle, bacakla ilgili estetik işlemler günümüzde çokça tercih ediliyor. Özellikle Amerika’da Hillary Clinton ile popüler olan baldır botoksu, artık Türkiye’de de uygulanıyor. Kas kalınlığına bağlı sebeplerde kası dondurarak inceltme sağlayan botoks, bu bölgede de kullanılıyor. En az 3-4 seans uygulanması gereken bacak botoksunda her seansta incelme gözleniyor. Ağrısız geçen seanslar 15 dakika sürüyor. Seanslar aynı yüz botoksunda olduğu gibi 3-6 ay ara ile uygulanıyor. 3 seans sonrasında etki daha belirgin hale geliyor.

Bacak botoksu yaptırdıktan sonra, seansın olduğu ve sonrasındaki gün çok hareket, sıcak banyo, sık egzersiz, merdiven çıkma benzeri hareketler baldırın tekrar kalınlaşmasına neden olabileceği için önerilmiyor. Bacak botoksunun seans ücreti ise bacağın kalınlığı ve kas kitlesine göre değişkenlik gösteriyor.

İdeal Bacak Nasıl Olmalı?
İdeal bacak, ters dönmüş bir “8” rakamına benzer. Alt bacağın alt bölümü (ayak bileği) üst bölümünden (baldır) belirgin şekilde ince olmalıdır. Orta bölüm diye adlandırılan diz bölgesi ise üst baldırdan belirgin bir şekilde ince olmalıdır. Bu görüntü, her kadında ideal haliyle bulunmayabilir fakat estetik işlemlerle kusursuz bacaklara sahip olmak mümkün.
Sıklıkla Tercih: Botoks Yakın zamana kadar ince bölgelerin kalınlaştırılması için protez düşünülürken, kalın bölgelerin inceltilmesi için yağ aldırma ve mezoterapi uygulanıyordu. Bu alanda yapılan araştırmalarda; yağ dokudan farklı olarak, kas kalınlığı ve aşırı egzersizden ötürü de kalınlaşma olabileceği fark edildi.

Son yıllarda; inceltme işlemlerinde sorun kas kalınlığına bağlı olduğunda, yağ azaltıcı işlemlerden sonuç alınamayacağı anlaşıldı ve botoks uygulamaları sıkça tercih edilmeye başlandı. Botoksun bacak bölgesinde bu amaçla kullanımı, yağ aldırma veya germe işlemlerinin alternatifi değildir. Bacak bölgesindeki kalınlığın sebebi, genetik veya aşırı egzersiz sonrası kas kalınlığına bağlı olması durumunda, estetik amaçlı olarak “bacak botoksu”nun tercih edilebilir. Eğer kalınlığın sebebi yağ artışı ise, bu durumda önerilmesi gereken diyetle kilo kaybı, mezoterapi veya liposuction gibi seçeneklerin değerlendirilmesi oluyor.
Sarkma İçin Cilt Ütüsü

Bacağınızdaki sorun sarkma, dokuda gevşeklik veya selüloit  ise bu durumda dokuyu toparlamak için uygulanacak olan sistemlerin arasında cerrahi müdahale olmadan tercih edilebilecek olan; yeni sistem thermage cpt (monopolar radyofrekans- cilt ütüsü) olabilir. Kısaca cilt ütüsü olarak adlandırabileceğimiz uygulama ile cildin 4 mm derinliğine inilerek, doku sıkılığını ve nemini arttıran kollajenin yeniden yapılandırılması sağlanabiliyor. Cilt ütüsünün etkisi 2 ay sonra başlıyor, tam etki 6 ay sonra oluşuyor. Uygulamanın etkisi 1-2 seneye kadar devam ediyor.

Cilt ütüsü yan etkisi olmayan, cerrahisiz, ağrısız bir işlemdir. Uygulaması yalnızca 2 saat sürüyor. Cilt ütüsü özellikle iç bacak ve popo altı bölgesini kaldırmak ve toparlamak amacıyla en çok tercih edilen, cerrahi olmayan yöntemlerin başında geliyor. Bu bölgedeki sarkmayı toparlamak için diğer seçenek ise cerrahi yöntemlerdir.

Cilt ütüsü cerrahiye alternatif değildir, ancak; ağrısız, cerrahisiz bir yöntem arayanlar için uzun süredir Amerika, Avrupa ve Türkiye’deki estetik kliniklerinde en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

blank


Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.