Başa Dön

Yılbaşı Sofraları: Nihan Çetinkaya

blank

Yılbaşı Sofraları: Nihan Çetinkaya

Okuma süresi 2 dakika

Türkiye’nin önde gelen başarılı ressam ve iç mekan tasarımcısı olan Nihan Çetinkaya MAG okurları için muhteşem bir sofra hazırladı. Tiffany&Co. ürünleriyle sofrasını zenginleştiren Çetinkaya’nın sofrasından ilham alın!

 

Sanat Eseri Gibi Bir Sofra

Türkiye’nin başarılı iç mimar ve ressamlarından olan Nihan Yardımcı Çetinkaya ayın 16’sında Cengiz Yatağan ile birlikte Loft Shelter’da açacakları sergi öncesi kendi yaptığı resmin önünde MAG Dergi okuyucularına sanat eseri gibi bir sofra hazırladı. Zengin sofrasında kullandığı Tiffany & Co. aksesuarlarıyla yılbaşı sofralarınıza ilham oluyor…

Yeni yıl ruhuna uygun parçalar seçmişsiniz. Yılbaşı sofranızdaki detayları bizimle paylaşır mısınız?

Çekim yaptığımız mekan yakın arkadaşlarıma ait. Stories Hotel bünyesindeki Morro İtalyan lokantası. Sofrada yer alan kristal buzluk, gümüş şamdan, kristal şamdan, servis tabakları, gümüş kase Tiffany & Co. Mermer ayaklı servisler ise Derishow. Gümüş çatal bıçak Londra Portebello’dan. Karaf limonların durduğu kase ve grissini kasesi ile tabaklar Beymen Home. Şarap Grappa ve şampanya kadehleri F&D. Kırmızı nar objeleri; Hiref’ten. Kırmızılı tablo Cengiz Yatağan’ın bir eseri. Gümüş gri olan ise benim tablom.

Yılbaşı gelenekleriniz var mıdır?

Bereket getirdiğine inandığım için sofrada nar bulundururum. Kırmızı nar sofraya çok yakışıyor. Ve ben de soframa nar koymayı bir gelenek haline getirdim.

2012 yılı sizin için nasıl geçti? 2013’ten beklentileriniz neler?

2012 yeniliklerle dolu güzel bir yıldı. 2013 yılının daha akıcı, aydınlanma ve huzur dolu, yaratıcı bir yıl olacağına inanıyorum. Herkese sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

 blank

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.