Başa Dön

Yenilikçi ve Farklı Kanal Tv8

blank

Yenilikçi ve Farklı Kanal Tv8

Okuma süresi 6 dakika

İzleyicisine en kaliteli hizmeti sunmak için Ayazağa’da yeni bir binaya geçerek baştan sona en son teknoloji ile donatılan ekipmaları ve stüdyolarıyla izleyicilerini memnun etmeyi amaçlıyor; TV8. Farklı içerikleri ve birbirinden seçkin isimleri bünyesinde barındıran TV8 Kurumsal Gelişim ve İletişim Direktörü Billur Güneşdoğan ile kanalın yeniliklerinden ve sunulan kaliteli programlardan konuştuk.

Billur Hanım sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Yurtdışında doğdum ve büyüdüm. Daha önce uluslararası kurumsal firmalarda ve televizyon kanalında iletişim alanında yöneticilik yaptım. Son olarak sağlık sektöründe iletişim alanında üst düzey yöneticilik yaptım. 2009 yılı itibariyle de TV8’in Kurumsal Gelişim ve İletişim Direktörlüğü görevinde bulunuyorum.

TV8 ilk olarak ne zaman kuruldu? Bize yayın politikanızdan bahseder misiniz?
Bundan 12 yıl önce 22 Şubat 1999 yılında MNG Holding bünyesinde kurulan TV8, 2005 yılına kadar haber kanalı olarak yayın yapmaya devam etti. Bu tarihten sonra ülkemizin ve medya sektörünün “iyi televizyon ve farklı kanal” ihtiyacını karşılamak için yayın yelpazemizi genişleterek major kanallar arasındaki yerimizi aldık. Televizyonculuk geleneğini ve teknolojisini her geçen gün geliştiren kanalımız, kamuoyunda yarattığı “iyi televizyon ve farklı kanal” algısına layık olabilmek için reytinglerden çok izleyicilerine kulak vererek her zaman yenilikçi ve özgün bir yayın politikası ile günümüzde izleyicinin beğeniyle takip ettiği kanallar arasındaki konumunu sabitleştirdi.

Özgün programlarımız, dürüst habercilik anlayışımız ve yayınladığımız kaliteli filmlerle farkımızı belli ettiğimizi düşünüyorum. TV8 olarak “iyi televizyon, farklı kanal” olma misyonumuza bağlı olarak, bugün Ayazağa’daki yeni binamızda dünya televizyonculuğunun geldiği son nokta ile paralel son teknolojileri bir araya getirmiş ve Türk televizyonlarında benzeri az rastlanan stüdyoları izleyiciler ile buluşturmuş bulunuyoruz. 3 boyutlu yayın yapabilme teknolojik alt yapısına sahip bir teknolojiyi kullanıyoruz. Yakın zamanda yayına açacağımız gençlik kanalı ve alışveriş kanalı ile kanalımız bu yolculuktaki hayatına MNG Medya Grubu olarak devam etmeyi hedeflemektedir.

Kanal içerisinde birçok konuya değinen farklı programlar yer almakta. Hepsi de çok gerekli ve gerçekten keyifli. 2011 yılında izleyicileri ne gibi yenilikler bekliyor?

2011 yılında daha önce de bahsettiğim gibi 2 yeni televizyon kanalımız yayına başlayacak. Bu kanalların içerik hazırlıkları bu anlamda hızla devam etmekte. Gençlik kanalımızın Genel Yayın Yönetmenliği’ni gençlerin çok yakından tanıdığı ve takip ettiği Okan Bayülgen üstlenmiş durumda, bu anlamda çok başarılı bir TV kanalını Türkiye’ye kazandıracağımıza inanıyorum. Yine aynı şekilde Alışveriş kanalımız da içerik anlamında benzerlerinden farklı bir noktada konumlanacak.

Sanal mecralarda da güçlü çalışmalara imza atıyoruz. TV8 internet sitesini yeniledik. Bir yandan iletişimin duayen isimlerinden Haluk Şahin önderliğinde Farklıhaber8 haber portalını açtık. Türkiye’de olaylar baş döndürücü bir hızla gelişiyor.  Sabahleyin patlak veren haberler, öğleye nitelik değiştiriyor, akşama başka haberlerin gölgesinde bırakılıyor. Herkesin özgürce görüşlerini belirtilebileceği bir site olan Farklıhaber8 haber içeriğinde hiçbir görüşe ya da ajansa bağlı kalmadan Sivil Toplum Kuruluşları, kamuoyu önderleri, konuyla ilgili uzmanların ve yurttaşların özgürce yorumlarını dile getirebilecekleri bir tartışma platformu olarak konumlanıyor. Farklıhaber8, takipçilerine dış haberlerin ağırlıkta olduğu farklı haber ve farklı yorumlar ile buluşturuyor. Tüm dünyada Yurttaş Haberciliğin her geçen gün etkisini artırdığı bir dönemde, Farklıhaber8 Türkiye ve dünyadaki okuyucularına haber değeri taşıyan her türlü konu hakkında yazı, fotoğraf ve video gönderme imkanı tanıyor.

TV8 bu yıl da televizyon izleyicisinin kendisinden beklediği özgün ve farklı yapımları ekranına taşıyor. Değişen stüdyolarımız ile birlikte değişen dekorlar ve formatlar ile birlikte izleyici daha güçlü bir TV8 görüyor.

Yeni projelere 2011’de de destek vermeye devam edeceğiz, izleyicinin ekranda görmek istediği fakat majör kanallar bünyesinde gözden kaçan ya da kaçacak pek çok program yine TV8’de izleyicisi ile buluşacak.

İzleyicilere sunmak istedikleriniz neler?

Biz, televizyon izleyicisine farklı bir yayın anlayışı sunmak istiyoruz. TV8’de kadın kuşağında yer alan programlarda magazinden uzak izleyicinin ihtiyacına göre bir yayın içeriği bulunuyor. Haber programlarımız pek çok basın kuruluşuna kaynak olacak başarılı haberlere imza atıyor. Herkese eşit mesafede duran etik bir yayın politikamız var.

TV8 olarak yeni sezonda çok önemli bir ligin futbol karşılaşmalarının gösterim hakkını aldık ve İtalya Serie A Ligini izleyenler ile buluşturduk. Sporda çok güçlü bir kadroya sahibiz Faik Çetiner koordinatörlüğündeki spor servisimiz ve Bizim Stadyum, Her Şey Futbol gibi spor programlarımız ile ayrıcalıklı bir futbol ekranını izleyenler ile buluşturuyoruz. Sinan Engin gibi değerli bir isim ile birlikte spor camiasının pek çok önemli isimi TV8 ekranlarından futbol dünyasını yorumluyor.

Ebru Şallı ile pilates de oldukça dikkat çekiyor. Ciddi anlamda bir hayran kitlesine sahip Ebruli Programı bu alanda önemli bir fark yarattı. Zara ve Oktay Kaynarca ile Salı Sefası, Nükhet Duru ile Neşeli Pazarlar, Özlem Yıldız’la Aklımıza Takıldı, Gülhan Şen’in farklı, neşeli sunumu Gülhan’ın Galaksi Rehberi, Zeynep Tunuslu ile Alamode ve Seda Akgül ile Erken Baskı ekranlarımızda beğeni ile izlenen ciddi bir izleyici kitlesine sahip programlarımız arasında yer alıyor. Aynı zamanda öğleden sonra kuşağında yer alan Tayfun Talipoğlu ile TV8 Seçim Kervanı ve Gökmen Karadağ ile bir ekran klasiği haline gelen Haberaktif programları da kanalımızı öne çıkarıyor.

TV8 olarak eski ve yeni devam eden hepsini dile getiremediğim tüm programlarımız ile alternatif bir televizyon kanalıyız. Amacımız farklı ve iyi bir televizyon olarak izleyicimiz ile buluşmak.

Yakın bir gelecekte MNG Medya Grubu olarak sektörümüzde dikkat çeken yeni ve başarılı pek çok projeye imza atmayı hedefliyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz neler?

Yeni bir çalışma olarak daha önce de destek verdiğimiz Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı ile artık daha büyük bir marka işbirliği içerisine giriyoruz. TV8 olarak yakın zamanda yürürlüğe koyacağımız bir protokol ve vakıf ile yeni ve güzel bir sosyal sorumluluk projesine adım atıyoruz. TV8 olarak vakfın iletişim alanında destekçisi olma kararı aldık. Bu konuyla ilgili yeni ve güzel pek çok projeye imza atmayı, otizm konusunda el birliği ile farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.