Başa Dön

Yapı Değil Sanat Eseri Erdoğan Yıldırım

Yapı Değil Sanat Eseri Erdoğan Yıldırım

Yenilikçi bir dünya görüşü ile, Ankara’nın en gözde semtlerinde küresel boyutta projelere imza atan Doğan Grup AŞ CEO’su Erdoğan Yıldırım, başarılı olma yolunda gençlere tavsiyeler verirken, tamamlanmış ve devam eden projelerini detaylandırıyor.

 Kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Makine Mühendisliği ve aynı zamanda İktisat Fakültesi mezunuyum; ancak, öğrencilik yıllarımdan itibaren, ailemin de yıllardır içinde bulunduğu inşaat sektörüne merakım arttı ve bu sektörde yer almaya karar verdim. İşim, hayatımın oldukça önemli bir noktasında yer alıyor.

Gayrimenkul ve inşaat sektörüne girmeye nasıl karar verdiniz?

Ailemin yaklaşık otuz dört yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor olması, sektöre olan merakımı artırdı ve benim de yıllardır bu sektörün içinde yer almamı sağladı. Öğrenmeye ve gelişmeye tutkuluysanız ve bunun yanına azminizi de eklerseniz, sizi güzel bir yolculuk bekliyor diyebilirim; ancak, hiçbir yolculuk kolay değildir, bunu da bilmek gerekir.

Doğan Grup AŞ’nin kuruluşunu anlatır mısınız? Misyonu nedir?

Doğan grup 1988 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Kuruluş gayemiz, müşterilerimize güvenli ve huzurlu yaşam alanları inşa etmektir. Aynı zamanda kalite ve estetiğin bir arada bulunduğu yapıların altına imza atmayı hedefliyoruz. Bu nedenle büyük bir sorumlulukla ve sahip olduğumuz otuz dört yıllık tecrübe ile yaşam alanları inşa ediyoruz.

Doğan Grup nasıl bir vizyonla yoluna devam ediyor? Öncelikleriniz neler?

Sahip olduğumuz bilgi ve teknolojiyi kullanarak estetik bir mimari yaratma arzusundayız. Yenilikçi bir dünya görüşü ile küresel boyutta projeler üretmeye çalışıyoruz. Sadece bir yapı değil adeta bir “sanat eseri” inşa ediyoruz.

Başarınızın altında hangi karakter özelliklerinizin yattığını düşünüyorsunuz?

Bunu sizlere şu şekilde özetleyebilirim: Cesaret ve risk almak, başarıyı ayaklarınıza getirir. İstikrarlı ve hedeflerini önceden belirleyen, planlı biriyim.

İnşaat sektöründeki başarınızı neye bağlıyorsunuz?

Bizim projemizdeki önceliğimiz ve değişmez hedefimiz her zaman müşteri memnuniyeti olmuştur. Bu sebeple de yaptığımız projelerde, bu evlerde yaşayacak olan kişileri kendi ailemizden biri gibi görerek kararlarımızı veriyoruz. Projemizin başlangıç aşamasından teslimine kadar her işlem, her malzeme bu doğrultuda belirleniyor. Tüm projelerimizde, sadece dış cephede değil, projenin iç yapımında kullandığımız her malzemenin de en kaliteli malzeme olmasına dikkat ediyoruz.

Konut alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? Neler önerirsiniz?

Konut alımı öncesi iyi bir araştırma yapılmalı ve kişiler, kendi istek ve ihtiyaçlarına göre  tercihlerini  belirlemelidir.  Satın  almak  istediğiniz konutun ulaşım imkânları, sosyal olanakları, güvenli bir yapı olması ve konutta bulunmasını istediğiniz özelliklere önem verilmesi  gerekir.

Doğan Grup olarak birçok önemli projeyi Ankaralılarla buluşturdunuz. Öncelikle, Doğan Tower projesinin nasıl ortaya çıktığından bahseder misiniz?

Benimsediğimiz insan ve doğa odaklı tasarım anlayışı ile Ankara’ya yeni bir soluk getirecek Doğan Tower konseptini hayata geçirmeye karar verdik.

Doğan Tower; daireler ve yaşam merkezi olarak neler sunuyor?

Doğan Tower yedi bin metrekarelik arsa alanı üzerine modern ve yenilikçi bir dünya kurmayı hedeflemiştir. Hem daire hem de açık alışveriş merkezi konseptinin birleştirildiği çift katmanlı karma bir projedir. Özel olarak tasarlanmış daire tipinin mevcut olduğu yaşam alanlarının yanı sıra Ovacık bölgesine değer katacak cadde mağazaları da proje ile bütünleştirilmiştir.

Ankara’nın prestijli bölgesi Ovacık Yozgat Bulvarı üzerinde konumlanan Doğan Tower, 4+1 seçeneğinden oluşan toplam seksen dört adet daire, açık AVM konseptinde on dört adet asma katlı cadde mağazası ile her detayıyla özel olarak hazırlanmış, doğanın enerjisini yansıtan muhteşem bir mimaridir…

Doğan Castle villalar projenizi biraz anlatır mısınız?

Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Bağlıca’da, tamamen doğayla iç içe villalardan oluşan bu projemizin yapım aşaması hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Doğal yaşama özlem duyanlar için oldukça ideal bir seçenek olan bu projemiz sayesinde yeşil alanların tadı doyasıya çıkarılabilir. Şehir manzarasına hâkim, kapıları tamamen doğa ve orman manzarasına açılan, modern mimari yapısıyla büyüleyen projemiz Doğan Castle ile “Gerçek Bir Yaşam, Gerçek Bir Villa” sizleri bekliyor.

Hayata geçirmiş olduğunuz diğer projeleriniz neler?

Doğan City: “Ayaklarınızın Altındaki Şehir” sloganıyla birlikte, kendi kendine yetebilen şehir konsepti ile oturuma hazır vaziyette bir projemizdir. “Panoramik cam” konseptiyle 3+1 daireler, cadde konumunda yer alan çarşı ve marketleriyle, farklı damak tatlarına cevap veren kafe ve restoranları, okul, spor salonu gibi olanaklarıyla ihtiyaçlarınıza tam anlamıyla cevap vermek üzere tasarlanmıştır.

Doğan Life: Projemiz, yaşamın sakin olduğu kadar yoğun tempoda da devam ettiği semtlerimizden olan Eryaman’da sizlerle buluştu. Tamamlanmış projelerimizden olan Doğan Life Yeşilova projemizde; 3+1 ve 2+1 daire planına sahip toplam yüz on iki daire bulunmaktadır. 3+1 planlı altmış sekiz adet daire, 2+1 planlı kırk dört  adet  daire,  iki  katlı  on iki  adet  ticari  mağaza  bulunmaktadır. Bu projemiz Amerikan mutfaklı daire seçenekleriyle Eryaman’da oldukça merkezî bir konumda yer almaktadır.

Diamond Life: Bağlıca’nın merkezinde yapmış olduğumuz akıllı ev projelerimizden biridir. Her ayrıntısı ince bir şekilde düşünülerek tasarlanmış, ferah ve geniş bir yaşam alanı sağlamaktadır.

Ayrıca tamamlanmış ve kullanıma açılmış olan okul ve kurum binaları projelerimiz de bulunmaktadır. Hâlihazırda devam eden kurum binaları projelerimiz de mevcuttur.

Türkiye’de inşaat sektörünün durumu nedir?

İnşaat sektörü, kendisine bağlı iki yüzden fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep oluşturan bir konumda olması açısından “ekonominin lokomotifi” özelliğine sahip bir sektör olmakla birlikte Türkiye ekonomisinin büyüme performansına yaptığı katkıdan ötürü de gittikçe önem kazanan bir sektör konumundadır.

Sektöre girmek isteyen gençlere neler tavsiye edersiniz?

Sizler de başarınızın sanat eserine dönüşmesini istiyorsanız, disiplinli ve planlı yaşamak zorundasınız. Bir şeylere sahip olmadan önce inanmak gerekir. İlerlediğiniz yolda, inandığınız başarıya ulaşmak için daima kendinize güvenmelisiniz. Sizlere bu yolda tavsiyem, kimsenin size başaramayacağınızı söylemesine izin vermemeniz. İnandığınız yolda durmadan yürüyün.

Son olarak, gelecek için planlarınız neler?

İyi bir kariyer planlaması, iyi bir gelecek demektir. Otuz dört yıllık sektörel tecrübemiz ve birikimimiz ile inşaat alanında faaliyet gösteriyor ve sektörde ilklere imza atıyoruz. Bu başarımızı koruyabildiğimiz sürece, gelecek zaten bizim için başarılarla ve önemli sanat eserleri ile dolu olacaktır. Her zaman olduğu gibi yine marka olacak projeler üretmek daimi hedefimizdir.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.