Başa Dön

VIP Sevgililer

blank

VIP Sevgililer

Okuma süresi 10 dakika

VİP Turizmin kurucusu Ceylan Pirinçcioğlu eşi Zuhal hanımla sevgililer gününe özel, merak edilenler ve üç gün üç gece gerçekleştirdikleri düğünleri hakkında sizler için bilgi aldık.

Tanışma hikayenizi bizimle paylaşır mısınız?
Beş yıl önceydi, arkadaşlarımla Bodrum’daydım.  Yürüyüşe çıkmıştık uzaktan Zuhal hanımı gördüm, o da kız arkadaşıyla Zuhal’in ailesinin yazlıklarına tatile gelmişler. O akşam bir cafede oturuyordu.  Yanına doğru gittiğimde arkadaşı beni Turizm dünyasından tanıyormuş, sohbete başladık… O sırada catering şirketi kurmak üzereydi sohbet koyulaştı. 3 gün sonra tekrar görüştük… çok keyifli vakit geçirdik ve halen de öyle.

Çok ilginç ve güzel bir nişan ve nikah hikayeniz var… Tabi turizimci bir aile olarak en farklı ve en güzel mekanı seçmiş ve Akabe’de üç gün üç gece süren dillere destan bir törenle dünya evine girdiniz. Biraz bu güzel ve uzun süreçten bahsedebilir misiniz
Doğum günüm için Bir gurup arkadaşımızla Brezilya ya gitmiştik. Çok eğlenceli bir seyahatti… ilk kez kendim için kutlamalı bir seyahat organize etmiştim.  Amazon Party temalı, nehirdeki tekne gezisinde “party”nin sonuna doğru Zuhal beş-altı kız arkadaşı Amazon kızlarının kıyafetlerini giyip onların danslarını yaparken, işte bu kızla ben evlenmeliyim dedim. Ve ertesi gece arkadaşlarımızın yazıp, oynadıkları teatral bir hikaye sonunda kendisine evlenme teklif ettim. Ertesi gün de amazon desenli nişan yüzüklerimizi  aldık ve nişanlandık.
3 ay sonra Ürdün de bulunan son Osmanlı kalesini kendimize düğün mekanı olarak tespit ettik. Yıllardır tarihi mekanlarda yerli yabancı bir çok kurum, kuruluş ve kişi için yaptığımız organizasyonlardan esinlediğim bir yerdi ve buraya hep bir seyahat organize etmeyi istemiştim. Indıana Jones filmi ile meşhur olan tarihi Petra vadisini dostlarımıza gezdirmek istedik. Ve “Hazine Bölümü” ne yürüyerek yaptığımız gezi sırasında, Amman Büyükelçimizinde katılımıyla sürpriz bir evlilik töreni organiz ettik. Ardından kendisinden nikahımızı kıymasını istedik. Şahitlerimizin bile bu sürpriz nikahtan haberleri yoktu. Ertesi gün kalenin bulunduğu Akabe’ye doğru yola çıktık. Düğün gecesi kaleye gelin arabası olarak beyaz atlı özel olarak süslenmiş bir faytonla geldik içeriyede Kraliyet ailesinin bandosunun çaldığı müzikler ve marşlar eşliğinde girdik. Sabaha karşı düğün kıtafetlerimizi çıkarıp çöl kıyafetlerimiz giyip güneşin doğuşunu seyretmek için dünyanın tek kırmızı kumlu çölü olan Wadirum a doğru yol aldık. Beraberimizde götürdüğümüz etnik müzik grubuyla güneşin doğuşunu seyredip çölde safari yaparak kahvaltı mekanımız olan bedevi çadırlarına gittik. VİP event ekiplerimiz biz düğünde eğlenirken geceden çöle gelip etrafımızda develerin gezdiği alabildiğine büyük çölde hazırlıklarını tamamlamışlardı. Bir kuş sütü eksikti denir ya, kuş sütü yoktu ama yerine deve sütü içtik. Otelimize dönüncede düğün partimize kızıl denizin sahilinde devam ettik. Muazzam bir enerji vardı gurubumuzda. Müthiş bir uyum ve kaynaşma oldu 3 gün 3 gece 3 nikahla- uçakta Beyrut semalarında pilotun kıydığı nikahı karada büyükelçimizinki takip etti, sonuncusunuda ikimizde dalgıç olduğumuzdan denizde  kıyıp seyahatimizi bitirdik. Adeta bu süreçte kimse uyumadı… Gerçekten geriye doğru baktığımızda ne güzel bir olay yaşamışız ve yaşatmışız diyoruz hep…Muazzam bir organizasyon oldu.

Türkiye’de de geleneklerimize uygun bir kına gecesi düzenlediniz…
Kına gecesi de bizim geleneklerimize uygun olsun istedik. Kız kardeşim Yasemin VIP Event olarak yıllardır bir çok geline kına gecesi organize etmiştir. Bizimkinide o tarihte keşif ettiğim boğazın sırtlarında yepyeni ve ilk kez kullanılan açık hava bir mekanda organize ettirdim. Ablam tüm gelenekleri çok iyi bilen yaşam tarzı tasarlayan bir yapı ile bize bu geceyi ekibiyle hazırladı. Unutulmaz bir gece oldu, Zuhalin giydiği kıyafet özel koleksiyondan 90 yıllık bir Türk kıyafeti idi. Herkes de geceye uygun çok şık Türk işi bindallı kıyafetlerle katıldılar.

Bu süreç birbirinden güzel anılarla süslüdür. Ancak sizin için en unutulmaz olanı hangisi?
Süreç rüya gibi idi… Şubat ile haziran 2007 arası en keyifli geçen zamanlarımızdan biridir. Ancak ön hazırlık için gittiğimizde Ürdün’de çölde geçirdiğimiz bir gece var… Kum fırtınasına tutulduk ama çok keyif almıştık.

Evlendiğiniz tarih de rahmetli İnci Pirinçcioğlu’nun doğum günü: 17 Haziran. Biraz bundan bahsedebilir misiniz?
Annem hep kutlamalı hatırlanmalar isterdi. Bizde onun doğum günlerini 2001 den beri kutluyorduk ancak buna kimse pek mana veremiyordu. Şimdi haklı bir sebebimiz var içimizde de Annemi anmış oluyoruz. Aramızdan  2001 yılının 17 Aralığında  Mevlana’nın öldüğü gün ayrıldı; onu o günde de değişik şekillerde anıyoruz. Bir yıl dostları ile Konya ya mevlana ya gittik, her yıl farklı… Bu yılda sabah dua okuttuk ancak öğlen çiftetelli çalarak andık. Alaattin Çaplının bir parçası var Chalkala beybi Chalkala diye… Bunu çalarak Amerika da iken Amerikalılara göbek dansını öğretir ve sevdirirdi. Onun anısına…

Zuhal Hanım 2009 yılında Jazeebe adlı özel gün organizasyonları yapan bir firma kurdunuz. Bize biraz Jazeebe’den bahseder misiniz?
Daha önce Catering işim vardı ve bir çok organizasyonda cateringle beraber organizasyonlara da katıldım. Ceylan beyle tanıştıktan sonra bambaşka boyutlar gördüm ve yaşadım. Bunu farklı şekilde kurgulamak üzere farklı bakış açılarına sahip kişilerle yepyeni bir ekip kurdum. Çok hoş uygulamalar yapıyoruz. Gerek kurumsal, gerek özel organizasyonlara A dan Z ye tasarımlar yaparak keyifli zamanlar yaşatacak organizasyonlar yaratıyoruz. Jazeebé  türk ve yabancı tasarımcılarında kreasyonları ile kişiye özel günler – geceler tasarlayan bir konsept. Üstelik VIP ile yurt içi ve dışında seyahatlerinde de organizasyonlar yapıyoruz. Roma, Kenya, Paris gibi yerlerde düğünler Hindistan’da, Amerika’da, Kapdokya’da  kutlamalara birlikte imza attık. Birçok değişik kuruluşun özel açılış gecesindeyaratımlarımızla destek verdik organize ettik. En son VIP Event in üstlendiği 2010 Kültür Başkenti açılış organizasyonunda bizde farklı çalışmalar yaptık.

Ceylan Bey siz de turizm sektöründe oldukça başarılı bir iş adamısınız. Bize biraz şirketinizden, VIP Turizm’den bahseder misiniz?
42  yılını yaşayan VIP Turizm dinamik, tecrübeli bir ekiple Seyahat ve Etkinlik yönetimi alanında kaliteli, yaratıcı, güvenilir hizmetleri kurumsal ve bireysel anlamda sunuyor. Dünyanın 7 kıtasına ve Uzaya programlar sunduğu gibi, 5 kıtadan seyyahlarıda ülkemizde ve zaman zaman başka ülkelerde ağırlıyor.  Dünyanın en büyük network Turizm şirketlerinden Kuoni firmasının Türkiye’deki çözüm ortağı, Disneyland’ın Türkiye temsilcisi, Kruvaziyer şirketleri ile yakın işbirliği içinde, dünya çapında geniş bir ağ aracılığı ile satın almayı  en ekonomik şekilde yapabilen bir yapısı var. En önemli özelliği de yaratıcı tasarımlarla seyahatleri gerçekleştirmesi. Birçok kişi “biz sizin bizi götürdüğünüz yere kendimiz gittik ama hiç öyle yaşamadık” derler.

Ceylan Bey, Türkiye’de düğünler, nişanlar, özel gün kutlamaları genelde büyük otellerde yapılıyor. Artık bu “klasik otel davetlerinden” sıkılanlar için başarılı bir turizmci olarak ne gibi alternatifler sunabilirsiniz?
Dünyanın dört bir yanında yapılabilecek o kadar çok etkinlikler varki… Herkesin olan hayalini biz gerçekleştirmek için çalışıyoruz.  Tabii ülkemizde de mümkün bunlar. Yeterki niyet edilsin sıradışı bir şey yapmak istiyoruz diyenlere her zaman kapımız açık. Ayrıca otellerde de gerçekleştirilmek istendiğinde sıradışı hale getirecek fikirlerimiz var.

Sizin için “aşk” ne demek?
CP: bence Tutku… Ben eşim Zuhal’e, kızım Selina’ya , oğlum Emrecan’a, , yaptığım işe, beni terleten spora, dansa, İstanbul a, denizlerin altındaki renkli dünyaya, doğaya, yaşama aşığım…
ZP:
huzurlu olduğum yerde, sevdiğim insanla yaşamaktır, ailemdir, aramızdaki saygıdır, yenilikleri birlikte keşfetmektir, korumak- korunmaktır, şakalaşmaktır, en önemlisi anlaşmaktır.

Sevgililer Günü’ne dair unutulmaz bir anınız var mı?
Bana piyangoda çekilişten bir şey çıkmaz. Bir akşam Ortaköy’de 14 şubat gecesi Zuhal’le başbaşa oturduğumuz ancak üyesi olduğumuz bir derneğin organizasyonunda yapılan bir çekilişte ilk kez bir ödül çıkmıştı. O akşam birçok ödül dağıtılmıştı sıra son ve 1. Ödüle gelmişti, el ele tutuştuk ve bize çıkacak diye hissettik tam o sırada bizim numara okundu. Ödülü kullanmadık sonra, ancak bize çıkması ve bizim onu çağırmamız ele ele bir çok şeyin üstesinden gelebileceğimiz hissiyatını vermişti.

Sevgililer Günü’nde neler yapmayı planlıyorsunuz?
Henüz planlamadık.  Bi Sürpriz olabilir tabii…

Sevgililer Günü’nde aldığınız en unutulmaz hediye nedir?
Birbirimize çok hoş ve özel hediyeler alırız. Sadece bu gün için değil her zaman sürprizler yapmayı severiz aslında. Ama en önemli hediye birbirimizin  varlığıdır…

Eşinizin en sevdiğiniz tarafı nedir? Ve değiştirmek istediğiniz bir özelliği var mı?
CP: Uyumu ve yepyeni konulara olan ilgisi, dostluğu, dostlarına karşı olan sevgisi.
ZP: Her halini severim, içindeki çocuk o kadar kıpır kıpır ki bu hali benide heyecanlandırır. Bir o kadar da zordur. Zaman zaman huysuzlukları olur, olaylara fazla tepki verir. Ama yinede değiştirmek isteyeceğim bir durum yok.

Aşk her şeye yetiyor mu? Mutlu ve huzurlu olmak için “aşk” yeterli mi?
Tabiki yetmiyor. Aşk sadece iki karşı cinsin birbirine duyduğu yoğun duygular değildir.Yaşama, değerlere, ailelerinize, birlikte yaptıklarınızdan keyif almaya, evinize aşkla yaklaşırsanız işte bu mutlu ve huzurlu olmak için yetiyor.

Hafta sonları neler yaparsınız?
CP- Spor, bisiklet, sinema, dost ziyareti veya ağırlaması, kısa bir kaçamak, bazende iş….
ZP- Dinlenme, golf, dalış, çocuklarla Wİİ ve çeşitli oyunlar , mısır patlatıp dvd seyretme… aslında ayrı uğraşlar saydık ama hepsini yaparken birlikte yaparız.

Uyumlu bir çiftsiniz. Bu uyumun sırrı nedir?
CP: Sırrı; iletişim, sevgi, hoşgörü, ilgi, saygı…
ZP: ben yapı olarak maceracı , epeyde gözü kara biriyim. Evlendikten sonra Ceylanın ilgi duyduğu herşeyi keyifle yapmaya başladım. Aldığım detaylı bir eğitimle denizin 35 m derinlerine batık gemilerin içine dalmadan, köpekbalıklarıyla yüzmeye, Machupiccu dağlarının binlerce metre yükseklerine tırmanmaktan, tehlikeli safarilere kadar uyum gösteririm ve eşimle bu özel anları paylaşırım. İkimizinde örf – adetlere bağlılığımız fazladır. Ev yaşantımız çok önemlidir.

Burçlarınız neler?
Biri sola, biri sağa giden, duygusal, uçuk kaçık, keyifli… Balık
Bazen sola, bazen sağa ağırlık veren, ama çoğu zaman dengeyi bulan… terazi

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.