© Copyright 2018 Mag Medya
Başa Dön

Üç Yüz Altmış Derece Sigortacılık Akün Sigorta

Üç Yüz Altmış Derece Sigortacılık Akün Sigorta

Türkiye’nin dört bir yanındaki kurumsal ve bireysel müşterilerine sigorta hizmeti sağlayan Akün Sigorta’nın kurucu ortakları Baran Ünyazıcı ve Emir Akçay, yeni nesil sigortacılık kavramına değinerek hizmetlerini ve gelecekte sektöre kazandıracaklarını aktarıyor…

Öncelikle acentenizden ve kendinizden bahsederek başlar mısınız?

İki yıl önce temelini attığımız Akün Sigorta, bizim için hayallerimizi ve farklı mesleki tecrübelerimizi bir araya getirdiğimiz keyifli bir serüven. Başarımızın arkasında ise on beş senelik sektör deneyimimiz, pazarlama, teknik, hasar, IT, sosyal medya ve hukuk departmanlarımız bulunmakta. Peki biz kimiz? Akün Sigorta, kan bağı olmayan bir aile şirketi bizim için.

Baran Ünyazıcı: 1987 Ankara doğumluyum. TED Ankara Koleji Özel Lisesinden sonra öğretim hayatıma Ufuk Üniversitesinde devam ettim. Farklı sigorta şirketlerinde ve farklı departmanlardaki on beş yıllık çalışma hayatımdan sonra Akün Sigorta fikrini ortağım Emir’le paylaştım.

Emir Akçay: 1988 Trabzon doğumluyum. Baran’la dostluğumuzun başladığı TED Ankara Koleji Özel Lisesi sonrasında Bilkent Üniversitesini bitirdim.

Tamamen sürpriz bir şekilde başladığım sigortacılık sektöründe benim için en değerli süreç, çeşitli sektörlerdeki tecrübemi Akün Sigorta’ya aktarabilmem olmuştur.

Akün Sigorta olarak hedefleriniz neler? İlkelerinize de değinerek anlatır mısınız?

Baran Ünyazıcı: Öncelikli hedefimiz sürdürülebilir müşteri memnuniyeti. Bunun kurum içi uyumdan, iş disiplininden, bilgiden ve yeniliğe açık çalışan profilinden oluşabileceğinin farkındayız. İçerideki keyifli çalışma ortamının, verimliliği doğrudan beslendiğini biliyoruz. Bu da elbette ki kurum başarısının vazgeçilmezidir. Bizim Emir’le aramızda bir mottomuz var: “Bir gün herkes Akün Sigorta’da çalışmak isteyecek.” Akün markasına dair en büyük hedefimiz ise başkentimizde temelini attığımız bu oluşumun Türkiye’de önde gelen acenteler arasında üst sıralarda yer almasını sağlamak.

Acentenizde kurumsal ve bireysel olarak hangi hizmetleri veriyorsunuz? Yeni nesil sigortacılık kavramı hakkında bilgi verir misiniz?

Dijitalleşen dünya, sigortacılık sektöründe de yeni düzenlemelerin ortaya çıkmasını zorunlu kıldı. Bizler de müşterilerimizin ihtiyaçlarına en uygun hizmeti sunabilmek adına yirmi farklı sigorta şirketi ile interaktif olarak çalışmaktayız. Bu sebeple müşteriyi dinleme, anlama, en uygun çözümü hızla sunma ve geri bildirim alma noktasında, alanında profesyonel teknik personelimiz de Akün Sigorta’nın en önemli değerlerinden birini oluşturuyor. Başarımızın mimarları; teknik operasyon müdürümüz Kübra Oral’a ve teknik ekibimizden Kübra Koçak’a, Fatih Özcan’a ve Ezgi Karadağ’a ve de tüm iş ortaklarımıza Akün ailesinin vazgeçilmez bir parçası oldukları için teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin dört bir yanındaki, iki yüzden fazla kurumsal müşterimize; mühendislik, nakliyat, sorumluluk, yangın, filo araçları ve tüm diğer sigorta branşlarında hizmet veriyoruz. Bunun yanı sıra bireysel sigortacılık anlamında da binlerce müşterimizle birebir iletişimde olup üç yüz altmış derece sigortacılık hizmetlerinden kapsamlı olarak yararlanmalarını sağlıyoruz. Kurumsal ve bireysel müşterilerimiz için Akün markasını diğer acentelerden farklı kılan ise uygun fiyat, hızlı dönüş, satış sonrası destek ve hasar yönetimi politikalarımızdır.

Sigortacılık sektörüne yeni soluklar getiren bir firmasınız. Bunlardan biraz bahseder misiniz?

Sigortacılık sektörü kahramanlarına göre, “İyi sigortacı, hasarda belli olur.” Bu anlayışla önceliğimiz, hasarda hızlı çözüm sağlanması ve müşteri memnuniyeti. Nitekim sektördeki Akün ayrıcalığı ise, aynı çatı altında faaliyet gösteren bir hasar yönetim ve danışmanlık birimimizin olmasıyla sürecin çok daha profesyonel takip edilmesini ve çözüme kavuşturulmasını sağlıyor olmamız. Bunun yanı sıra günümüzde dijitalleşme, hayatımızın her anında. Dijital alt yapımızın kesintisiz çalışması adına AR-GE çalışmalarımızı tamamladık ve çok kısa bir süre içerisinde de hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Bu sayede bize çok daha kolay ulaşabilen hedef kitlemizin genişleyeceğine ve daha kusursuz bir hizmet sunacağımıza inanıyoruz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası alanında neler yapıyorsunuz?

Yurt dışında birçok ülkede zorunlu olan Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın ülkemizde de çok yakın bir gelecekte zorunlu hale geleceğine inanıyoruz. Bizler bu konuda ülkemizde sağlık alanındaki en iyi sigorta şirketleriyle birlikte çalışmaktayız. Burada da tıpkı hasar hizmetimizde olduğu gibi sağlık ihtiyaçları için hastaneye giden müşterimizin hızlı provizyon almasını sağlamak adına sigorta şirketi ve hastane arasındaki köprü oluyoruz. Bu farkındalıkla özellikle Ankara ilindeki tüm özel hastanelerin provizyon bankoları ile sürekli iletişim halinde kalarak, Akün Sigorta müşterilerinin bu zorluğu yaşamamasını sağlıyoruz. 

Yakın gelecekte hizmetleriniz arasına eklenecek yeni branşlar var mı? Gelecek planlarınızdan bahseder misiniz?

Sigorta sektörünü ve öncü şirketleri, bu şirketlerimizin çıkarttığı ürünleri büyük bir özenle takip etmekteyiz. Bu doğrultuda bünyemizde henüz bulunmayan hayat branşı ürünleri de 2023 senesinde müşterilerimize sunacağımız ürünlerin başında olacaktır. Gelecek planlarımızı ise üç ana başlıkta toplayabiliriz. İlk önceliğimiz şubeleşmek olacak. Türkiye’nin seksen bir ilinde Akün Sigorta şubelerimizi faaliyete geçirerek, bu yolda sigortacılığı esas mesleği kabul etmiş kişilerle organizasyonumuzu büyütmek olacaktır. İkinci olarak, dijitalleşme hedeflerimizi gerçekleştirme adına, “AkünSigorta” uygulamasını hayata geçireceğiz. Oldukça pratik ve hızlı bir sistemi tüm sektöre kazandırmak istiyoruz. Son olarak ise, ülkemizdeki sigortacılık bilincinin az olduğunu ve bunun geliştirilmesi gereken bir nokta olduğunu düşünmekteyiz. Bu bilincin artmasıyla ilgili olarak çok yakında Akün Sigorta Akademi’yi hayata geçireceğiz. 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.