Başa Dön

Tecrübeyle Nitelikli Projeler: Altürkproje Mimarlık

Tecrübeyle Nitelikli Projeler: Altürkproje Mimarlık

Okuma süresi 2 dakika

Büyük ya da küçük her projelerinde, hayattan bir şeyler katarak ilerlemeyi hedef edinen Altürkproje Mimarlık kurucusu Mimar Erdal Altürk, projelerini ve sektörde öne çıkmalarını sağlayan başarı adımlarını aktarıyor.

Öncelikle kendinizden biraz bahseder misiniz?

2006 yılında Kayseri’de, kurucu ortağı olduğum Art & Design Mimarlık ile başladığımız mimarlık serüvenimize, 2010 yılında İstanbul Kalamış’ta Altürkproje Mimarlık adıyla devam ettik. On beş yılı aşkın süredir; mimar, iç mimar, inşaat mühendisi ve restoratörlerden oluşan tecrübeli ekibimizle sektörde birçok turizm, konut ve ticari yapının tasarım ve uygulamalarını başarıyla tamamlayarak, yaşama bir katkıda bulunabilmenin ve üretebilmenin mutluluğunu her yeni projemizde hissetmeye devam ediyoruz.

Altürkproje Mimarlık’ın amacı ve yoğunlaştığı alanlar hakkında neler söyleyebilirsiniz? Ne tür hizmetler vermektesiniz?

Mimar olarak yaşama dair her türlü çözüm hakkında bir fikrimizin olması gerektiğini düşünüyorum. Bu bakış açısıyla aslında biz Altürkproje olarak büyük ya da küçük ölçekte olsun, içerisinde bulunduğumuz her projeye kendimizden, dolasıyla da hayattan bir şeyler katarak çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu süreçte bizler, ağırlıklı olarak turizm, otel ve spa alanları üzerinde yoğunlaşmış bir mimarlık firmasıyız. Ancak bunun yanında kompleks büyük ölçekli projelerden, yaşama ve ofis alanlarına, hatta obje tasarımlarına kadar geniş bir yelpazede tasarım ve uygulama hizmeti veriyoruz.

Birçok ilde, otellerden, spalara, spor salonlarından ofislere, beach’ler ve konut projelerine kadar çeşitli projelere imza attınız. Başarınızın altında yatan nedir?

Aslında buradaki esas konu, tecrübe ve bu tecrübeyi her proje özelinde nasıl kullandığınız. Her yeni projemize bu tecrübemizi, ilk günkü özveri ve heyecan ile aktarmaya çalışıyoruz.

Biz, nitelikli bir projenin, işverenle etkileşimli bir diyalog sayesinde oluşmasının mümkün olduğu düşünüyoruz. Bu noktada da bahsettiğim özveri ve heyecan devreye giriyor. Böylelikle yaptığımız tasarımlarda ve üretimlerde de doğru bütçe, süre ve işlevsel analizler yaparak en doğru çözüme ulaşıyoruz.

 Gelecek dönem planlarınızdan bahseder misiniz?

Öncelikle genç ve dinamik bir ekibe sahibiz. Bu bize inanılmaz bir enerji ve özgüven veriyor. Benim hayalim, bu dinamik yapıyı Altürkproje’nin her daim koruyabilmesi. Zaten geriye, değişen dünya şartlarına uyum sağlayarak, artan tecrübemizi projelerimize yansıtmak kalıyor. İleride ekip olarak çok daha başarılı ve dünya çapında ses getirecek projelere imza atmayı hedefliyoruz.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.