Başa Dön

TATİL TERCİHLERİ ÜNAL PALA

blank

TATİL TERCİHLERİ ÜNAL PALA

Lüks konut ve modern iş merkezi projelerine imza atan Uzaltaş AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala ile Torba’da bulunan görkemli villasında Bodrum’a dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik…

 

Siz tatil tercihinizi bildiğimiz kadarıyla genellikle Bodrum’dan yana kullanıyorsunuz. Ne ifade ediyor Bodrum sizin için?

Bodrum, benim huzur bulduğum bir yer… Buraya gelince işleri, sıkıntıları unutuyorum, çok dinleniyorum ve kafamı dağıtıyorum. Böylece, buradan giderken beynimi sıfırlayarak Ankara’daki işlerime daha çok konsantre oluyorum

Bodrum’daki evinizin en sevdiğiniz köşesi neresi?

En sevdiğim ve günün büyük bir bölümünü geçirdiğim köşe, evimizin önündeki çardağımız…  Günün büyük bir bölümünü burada geçiriyor arkadaşlarımızla tavla partileri yaparak dinleniyoruz.

Evinize uğur getirdiğine inandınız bir şey var mı?

Böyle batıl inançlarım yok… Uğur diye bir şey yoktur bence; nasip kısmet vardır… O yüzden bu konuyu yanıtsız bırakacağım.

Bodrum’da bir gününüz nasıl geçiyor? Nerelerde vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz?

Sabahları çok erken kalkıyorum, bir saat yüzüyorum, sonra güzel bir kahvaltı ve ardından da arkadaşlarla sıkı bir tavla partimiz oluyor.  Akşamları beşten sonra ailece denizde yine bir saat yüzme derken sporumuzu da yapmış oluyoruz ve komşularımızla güzel bir yere yemek programı yapıp günü tamamlıyoruz. Bodrum’da değişik lezzetleri tadabileceğiniz dünya mutfakları var ve ben bundan çok keyif alıyorum. Yeni şeyler tatmak bana mutluluk veriyor.

Yerli ve yabancı turist tarafından yıllardır yoğun ilgi gören Bodrum’un kalabalığı sizi nasıl etkiliyor? Canlılık kattığını mı düşünüyorsunuz, yoksa yorduğu zamanlar oluyor mu?

Ben Bodrum merkeze hiç gitmem; çok kalabalık ve trafik çok yoğun… Bu da insanı strese sokuyor, dinlenemiyorsunuz.O yüzden gideceğim yerlere deniz yolunu kullanarak ulaşıyorum. Kalabalığı ve yoğunluğu Ankara’da çok yaşadığım için, burada daha dingin bir hayat beni mutlu ediyor.

Bodrum’un iyileştirilmesi gereken yönleri var mı sizce?

Bodrum’un doğası çok güzel ama eksik yönleri tabii ki var… Bodrum’un alt yapısı yetersiz bence… Devletimizin Bodrum’a biraz sahip çıkması lazım. Doğası bu kadar güzel olan ve bu kadar çok turist çeken bir yerin alt yapısının mutlaka iyi olması lazım. 

Bodrum’da yeme-içme ve eğlence önerilerinizi alabilir miyiz okurlarımız için?

Biz genellikle balık yiyeceksek Memetof ve Sait’i tercih ediyoruz. Mandarin Otel’in Japon Restorantı çok güzel, Cumeyrah Otel’in İtalyan ve Lübnan Restorantları güzel, buraları tavsiye edebilirim.

Bodrum’a gidip de görülmeden dönülmemesi gereken yerleri nereler sizce?

Yalıkavak Marina, Cennet Koyu, Zeki Müren’in müze olan evi… Esasında Bodrum’un her yeri çok güzel… Gümüşlük çok bakir ve kesinlikle gidilmesi gereken bir yer…

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.