Başa Dön

TATİL TERCİHLERİ ŞEBNEM DALOĞLU

blank

TATİL TERCİHLERİ ŞEBNEM DALOĞLU

Okuma süresi 2 dakika

1- Siz tatil tercihinizi bildiğimiz kadarıyla genellikle Bodrum’dan yana kullanıyorsunuz. Ne ifade ediyor Bodrum sizin için?

Bodrum, benim Türkiye’de en çok sevdiğim ve keyif aldığım tatil beldesi. Kozmopolit bir bölge, dolayısıyla tatile gelen herkes istediği her türlü yaşantıyı bulabiliyor. Benim için ise Bodrum, hem eğlence hem de huzur demektir.

2- Nerede kalıyorsunuz Bodrum’da?

Bodrum’da, Yalıkavak’ta kendi evimde kalıyorum.

3- Bodrum’da sıradan bir gününüz nasıl geçiyor? Nerelerde vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz?

Bulunduğumuz Tilkicik Koyu, denizi çok güzel ve hareketli bir yer olduğu için gündüz başka yerlere gitmeye ihtiyaç duymuyorum. Ancak akşamları bu çevrede farklı lezzetleri keşfedebileceğim değişik restoranlara gidiyorum. Eğlence için ise Yalıkavak Marina’daki mekanlara veya Türkbükü’ne gitmeyi tercih ediyorum.

4- Yerli ve yabancı turist tarafından yıllardır yoğun ilgi gören Bodrum’un kalabalığı sizi nasıl etkiliyor? Canlılık kattığını mı düşünüyorsunuz, yoksa yorduğu zamanlar oluyor mu?

Bodrum merkeze gitmeyi çok fazla tercih etmiyorum çünkü oradaki kalabalık beni çok yoruyor. Ancak tabii ki her yer insanlarla güzel, dolayısıyla aşırı kalabalık olmadığı sürece insanların enerjisi bana pozitif yansıyor.

5- Bodrum’un iyileştirilmesi gereken yönleri var mı sizce?

Yazları nüfusun inanılmaz yükselişi öncelikle trafik ve bir takım alt yapı sorunlarını beraberinde getiriyor. Eminim ki bu popülasyondaki ani yükseliş belediyeleri çözüm konusunda oldukça zorluyordur.

6- Bodrum’da yeme-içme ve eğlence önerilerinizi alabilir miyiz okurlarımız için?

Tabii ki Bodrum’da çok fazla sayıda güzel ve keyifli restoran bulmak mümkün. Ancak benim tercihim balıkçı olarak, Yalıkavak’taki Barboom Restaurant ve Eski Yer(Sait’in eski yeri). Et restoranı olarak Palmarina’daki Nusret’i ailecek çok seviyoruz. İtalyan mutfağını sevenler için ise Mandarin Oriental’daki Assaggio’yu öneririm. Söz konusu eğlence olunca da Türkbükü’ndeki 5Oda ile Palmarina’daki Agency ve Billionaire favorilerim arasındadır.

7- Bodrum’a gidip de görülmeden dönülmemesi gereken yerleri nereler sizce?

Gümüşlük’teki Limon Cafe’de gün batımını izlemek çok keyifli bir Bodrum ritüelidir. Cennet Koyu’ndaki harika denize girmek, tekneyle Bodrum’un birbirinden güzel koylarını ziyaret etmek benim için Bodrum’da mutlaka yapılması gerekenler arasındadır. Ayrıca Yalıkavak’taki Palmarina da gerek birbirinden güzel restoranları gerekse çok çeşitli mağazaları açısından görülmeye değer, keyifli bir mekandır.

 

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: