Başa Dön

TATİL TERCİHLERİ MURAT TARMAN

blank

TATİL TERCİHLERİ MURAT TARMAN

Okuma süresi 2 dakika

1-      Tatil tercihinizi bildiğimiz kadarıyla genellikle Bodrum’dan yana kullanıyorsunuz. Ne ifade ediyor Bodrum sizin için?

Aslında, son 1-2 sene öncesine kadar öyleydi. Ama artık kalabalığından ötürü Bodrum’u sezon zamanı pek sevmiyoruz. Fakat, Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarında yine en favorimiz Bodrum.

2-      Nerede kalıyorsunuz Bodrum’da?

Bazen teknemizde, bazen de Gündoğan’da evimizde.

3-      Bodrum’da sıradan bir gününüz nasıl geçiyor? Nerelerde vakit geçirmekten keyif alıyorsunuz?

Ailemiz ve arkadaşlarımızla sakin vakit geçirmeyi tercih ediyoruz. Kızlarım ve ben su sporlarından çok keyif alıyoruz; gün içinde mutlaka su kayağı ve wakeboard yapıyoruz. Ara ara da denize girmek için sakin koylara gitmeyi tercih ediyoruz. Akşamları ise uzun süren yemeklerimiz en keyifli saatlerimiz… Diğer türlü Bodrum, tatil yerine yorgunluk oluyor.

4-      Yerli ve yabancı turist tarafından yıllardır yoğun ilgi gören Bodrum’un kalabalığı sizi nasıl etkiliyor? Canlılık kattığını mı düşünüyorsunuz, yoksa yorduğu zamanlar oluyor mu?

Kalabalık oldukça yormaya başladı. Ama Mayıs ve Eylül bence muhteşem. Bununla birlikte özellikle Yalıkavak Palmarina’nın Bodrum’u kalite olarak bir tık yukarı taşıdığını düşünüyorum. Kalabalık dönemlerin haricinde her yeri ayrı keyifli.

5-      Bodrum’un iyileştirilmesi gereken yönleri var mı sizce?

Çok saydığım, sevdiğim dost ve abim Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon bence çok başarılı ve bu beldenin gelişmesi için yıllardır çok emek harcıyor. Bodrum’un iyileştirilmesinden ziyade, başka tatil beldelerinin iyileşmesi Bodrum’un yükünü biraz hafifletecektir. Tek dileğim, kalabalığa ve trafiğe rağmen denizinin temiz tutulabilmesi.

6-      Bodrum’da yeme-içme ve eğlence önerilerinizi alabilir miyiz okurlarımız için?

Maça Kızı; hiçbir zaman kalitesini bozmadığı için, Mimoza; ortamının keyifli olması ve yemeklerinin lezzeti için, Bella Sombra huzurlu ve dinlendirici olduğu için, JuJu eğlencesi için, Sarnıç Beach yemekleri ve atmosferi için, Moon Beach de denizinin güzelliği ve işletmesi çok başarılı yürütüldüğü için tercihlerimiz arasında…

7-      Bodrum’a gidip de görülmeden dönülmemesi gereken yerleri nereler sizce?

Limon’da gün batımını izlemek… Mimoza’da begonvillerle süslü bir ortamda kahve yudumlamak… Bitez Dondurmacısı’nın Bitez’deki ilk dükkanında dondurma yemek…

8-      Bodrum haricinde yaz tatili için nereleri tercih edersiniz?

Alaçatı (Mart-Mayıs, Eylül-Ekim), Antalya (Mart-Nisan, Eylül-Ekim), Patmos

Symi

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: