Başa Dön

Sürekli Büyüyen Portföyüyle Tepe Emlak Yatırım

blank

Sürekli Büyüyen Portföyüyle Tepe Emlak Yatırım

Başarılarını, 2023 hedeflerini ve şirketin yeniden şekillenen kadrosunu Tepe Emlak Yatırım Genel Müdürü Deniz Bozan MAG Okurlarıyla paylaştı.

Tepe Emlak Yatırım’dan biraz bahseder misiniz?

Organize perakende sektöründe güvenilir imajı ve lider konumuyla yirmi yedi yıldır elde ettiği tecrübeyi ileriye taşıyarak büyümeye devam eden Tepe Emlak Yatırım AŞ, Metro AG ve Carrefour gibi Avrupa’nın tanınmış şirketleri ile iş birliği yaparak bugüne kadar Türkiye’nin değişik bölgelerinde alışveriş merkezleri yatırımlarına imza atmıştır. Türkiye genelinde on bir alışveriş merkezine ait toplam 1,5 milyon m2 arazi, Tepe Emlak Yatırım tarafından geliştirilmiştir. Hızlı bir değişim ve dönüşüm süreci yaşayan ama aynı zamanda tüketicinin her anına dokunan sektörümüzde, yenilik ve dönüşüm, şirketimizin temel çizgisini oluşturuyor. Tepe Emlak Yatırım olarak trendleri takip ediyor, hizmet verdiğimiz alanlarda dönüşüm süreçlerini yönetiyoruz. AVM’lerimizde ziyaretçilerimizin beklentilerini doğru okuyarak, ihtiyaçlar doğrultusunda fayda sağlayacak marka iş birliklerine ve kampanyalara öncelik veriyoruz. Bugün doğru marka karmasına ek olarak ziyaretçinin her ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlanmış, hızlı ve konforlu alışveriş deneyimi sunan ve dijital dönüşüme ayak uyduran AVM’ler ön planda. Teknolojinin daha yoğun kullanıldığı, sürdürülebilirlik ve çevre bilinci kavramlarının sağlamlaştırarak ön plana çıktığı bu dönemde, yönetimimizde çevik yaklaşımları benimseyerek, değişimi fırsata çevirmeye odaklanıyoruz.

Bugüne kadar yapılan çalışmalardan ve 2023 hedeflerinizden bahseder misiniz?

Tepe Emlak Yatırım, ticari gayrimenkullerin varlık yönetimi ve kiralanması başta olmak üzere, mimari tasarım, proje ve konsept danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermektedir. Metro AG ve Carrefour iş birlikleriyle birlikte, M1’ler ve birçok forum projesinde imzası bulunan Tepe Emlak Yatırım, bir anlamda alışveriş merkezi kültürünün ülkemize girişinde büyük rol oynamıştır. AVM’lerin yönetimi ve kiralanması konusunda edinilen deneyimi her dönem geliştiren

Tepe Emlak Yatırım, son olarak Next Level AVM’yi de varlık yönetimini üstlendiği AVM’ler arasına katarak portföyünü daha da güçlendirmiştir.

Sahibi olduğumuz ticari gayrimenkullerdeki tecrübemizi, yönetim ve kiralama alanlarında hizmet verdiğimiz AVM sahibi yatırımcılarla paylaşırken, hizmetlerimizi ilgili AVM özelinde geliştirdiğimiz stratejileri hayata geçirerek sürdürmekteyiz. 2023 ve sonrası yıllardaki amacımız “en iyi işi” yaparak portföyümüzün büyümesini sağlamak ve elde edilen kaynaklarla, Bilkent Üniversitesinin dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biri olma hedefine katkı sağlamaktır.

Özellikle Ankara’da pek çok festivalin konumu haline gelen Bilkent Center pek çok başarıya da imza attı. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Bilkent Center’da sahip olduğumuz birçok mimari özellikle ilk günden bu yana ziyaretçilerimize keyifli, konforlu ve güvenli bir alışveriş deneyimi sunma imkânı sağlıyoruz. Dış alanlardaki restoranlarımız, geniş ve ferah açık terasımız, çocuklu aileler için oluşturduğumuz çocuk oyun alanımız ile ziyaretçilerimize açık alanlarda sosyalleşme fırsatı sağlıyoruz. Planladığımız etkinliklerin ve festivallerin de açık alanda olması için gerekli planlamaları yapıyoruz. Ankara Kahve Festivali, Uluslararası Bilkent Sanat Festivali, Şehre Dönüş Festivali ve Food Truck Fest gibi etkinlikleri açık havada düzenleyerek ziyaretçilerimize ferah bir ortamda etkinliklerin keyfini çıkarma imkânı sunuyoruz. 2019 ve 2020 yıllarında uluslararası kuruluşlardan etkinliklerimizle ve renovasyon projemizle toplamda sekiz ödül kazanmıştık. Son olarak Hermes Creative Awards 2023’te, Ankara Kahve Festivali ile “En İyi Tematik Festival”, “Etkinlik Pazarlaması” ve “Özel Etkinlik” kategorilerinde platin ödül kazandık. 2019 yılında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün vermiş olduğu belge ile Türkiye’nin ilk “Sıfır Atık Belgesi”ne sahip AVM’si olduk. “Türkiye’nin İlk Erişilebilirlik Belgesi”ne sahip olan Bilkent Center, 2023 yılında ise işletmelerin sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini doğrulamak, teşvik etmek ve yeşil dönüşümü hızlandırmak amacıyla Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen ve Bureau Veritas iş birliği ile geliştirilen “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni alarak “Ankara’nın İlk Yeşil Alışveriş Merkezi” oldu. Bilkent Center olarak bir yaşam merkezi olmaya, sanata ve sanatçıya önem vermeye, festivalden sergiye, konserden tiyatroya sosyal hayatın her alanını bünyemizde birleştirmeye devam edeceğiz.

Son olarak, başarılı kadronuz da bu dönemde yeniden şekillendi. Yeni yönetim kadronuzdan bahseder misiniz?

Çeşitlilik, sürdürebilirlik ve kapsayıcılığa önem veren,

Bilkent Holding kültürünü benimsemiş deneyimli bir ekibimiz var. Her fırsatta eşitliğe önem veren yapımızla, tüm kademelerde kadın çalışan oranımız yüksek. Dinamik ve şeffaf yönetim ilkesi ile gelişime ve yeniliğe açık ekiplerinin çevreye karşı olan sorumluluk bilincinde hareket etmesini sağlayan Tepe Emlak Yatırım’da “doğru işe doğru insan” yaklaşımıyla kurumsal aidiyet duygusuna sahip yetkin insan kaynağının yüzde elli birini kadınlar oluştururken, üst yönetim kadrosundaki kadın çalışan oranı ise yüzde altmış yedidir. Ayrıca yeni yönetim kadromuzla AVM müdürlerimizin bilgi ve birikimlerini daha üst pozisyonlarda değerlendirerek, gerçekleştirdiğimiz rotasyonlarla birlikte kadromuzu daha da etkin kullanıp şirket içerisinde yeni ve güzel başlangıçlar yaratıyoruz. Tepe Emlak Yatırım’da gerçekleşen atamaları şu şekilde anlatabilirim:

Ayhan Aytekin’in perakende sektöründe Metro Gross Market’te başlayan iş hayatı, hizmet sektöründe Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi bünyesinde bölge müdürü olarak devam etti. Aldığı ödüller ile adından sıkça söz ettiren Bilkent Center AVM’de 2013 yılından itibaren AVM müdürü olarak görev yapan Aytekin, Tepe Emlak Yatırım Ankara bölge müdürlüğü görevine yükseldi.

1999’da Bilkent Holding şirketlerinden Tepe İnşaat’ta iş hayatına başlayan, 2003’ten itibaren Tepe Emlak Yatırım bünyesindeki AVM’lerde çeşitli görevlerde bulunan ve son beş yıldır 365 AVM müdürü olan Esat Aydın, Bilkent Center AVM müdürlüğüne atandı. Aydın, bu görevinin yanı sıra Bilkent Üniversitesi ticari alanları, Ankuva, Ahlatlıbel Atatürk Parkı ticari alanlarının koordinasyonunu yapmaktadır.

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2001 mezunu olan Berna Erez; Tally Weijl ülke müdürlüğü, Yargıcı bünyesinde bölge müdürlüğü ve perakende satış müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Sertifikalı perakende eğitmeni ve ICF koçu olan Erez, temmuz 2023 itibarı ile Tepe Emlak Yatırım’ın yönettiği 365 AVM müdürü olarak göreve başladı.

Bilkent Cyberpark halkla ilişkiler uzmanı olarak 2006 yılında Bilkent Holding bünyesine katılan Evren Özgenç, 2011 yılında Tepe Emlak Yatırım’a kurumsal pazarlama uzmanı göreviyle atandı. 2015 yılında, kiralama alanında görevini sürdüren ve 2019 yılında bölüm müdürlüğüne atanan Özgenç, kıdemli kiracı ilişkileri ve kiralama hizmetleri müdürü görevine yükseldi.

1994 yılında Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Medya bölümünden mezun olduktan sonra basında görev alan Ebru Onel, 2001-2011 yılları arasında alışveriş merkezi sektöründe önemli rollerde görev aldı. 2012 yılı itibarıyla Bilkent Holdinge katılarak Tepe Emlak Yatırım’ın pazarlama biriminde göreve başlayan Onel, pazarlama müdürlüğüne atandı.

Yazar Hakkında /

2003 yılından bu yana, hedef kitlesi AB ve A+ olarak belirlenmiş bir çok baskı, web, pr, organizasyon işinde başarılı projelere imza atmış olan MAG hayatın her alanında en iyi olmayı hedefleyen, sosyo-ekonomik seviyesi yüksek, özel zevkleri olan ve hobileriyle yaşamını renklendiren, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan, belirli kesimden kabul ettiği müşterilerine yıllardır sağlamış olduğu yüksek başarı grafiği ile doğru planlanmış bir büyüme ile sektöründeki hayatına devam etmektedir.

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.